Star Wars Battlefront 2 - EA w ogniu krytyki wprowadza kolejne zmiany

Daniel Górecki, 2017-11-14 10:30 | Źródło EA |

EA i DICE mocno obrywają od graczy, którym nie podoba się nacisk jaki twórcy kładą na mikrotransakcje w Star Wars Battlefront 2 i widać, że po raz kolejny krytyka przynosi rezultaty, ponieważ spowodowała istotne zmiany w trybie multiplayer.

Zacznijmy od tego, że gracze, którzy uzyskali wcześniejszy dostęp do gry za pośrednictwem EA Access lub Origin Access, odkryli, że odblokowanie najlepszych herosów, jak Luke Skywalker czy Darth Vader, wymaga zdobycia aż 60000 kredytów w grze. Aby uzbierać taką sumę trzeba przeznaczyć jakieś 40 godzin na grindowanie, co oczywiście jest kuriozalne, ale twórcy tłumaczą, iż "celem tego rozwiązania jest zapewnienie graczom poczucia dumy i osiągnięć w odblokowywaniu różnych bohaterów". Post o takiej treści zamieszczony na Reddicie zbiera rekordową ilość negatywnych opinii (ponad 620 tysięcy), więc EA postanowiło szybko zareagować i wprowadziło zmiany do systemu odblokowania bohaterów specjalnych.

ea

I tak, Luke Skywalker i Darth Vader kosztować będą 15 000 kredytów, Palpatine, Chewbacca i Leia 10000, natomiast najtańsza będzie nasza protagonistka z kampanii, Iden Versio, za którą trzeba będzie zapłacić  5000 kredytów. Oznacza to, że każdy heros kosztuje teraz jedną czwartą swojej początkowej ceny. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby otrzymać dostęp do najdroższych i tak potrzebować będziemy jakichś 10 godzin, natomiast w poprzedniej części byli oni dostępni bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jest to niewątpliwie zmiana w dobrym kierunku, ale żeby nie było zbyt pięknie, EA wprowadziło kolejne, które nieco psują odbiór całości. Okazuje się bowiem, że przy okazji zredukowano liczbę kredytów otrzymywanych za przejście kampanii z 20000 kredytów do tylko 5000.

dims_03

Przypominamy, że premiera  Star Wars Battlefront 2 odbędzie się w piątek, 17 listopada, ale w sieci zaczynają się już pojawiać pierwsze recenzje tej produkcji. Te są dość mieszane i często pojawiają się zarzuty co do słabej kampanii oraz skomplikowanego systemu progresji, mikrotransakcji czy systemu rozrywki, któremu brakuje głębi, przez co raczej nie utrzyma on graczy zbyt długo.

  • ·         IGN 7/10 (ocena wstępna)
  • ·         Gamespot 6/10 (ocena wstępna)
  • ·         DigitalTrends 7/10
  • ·         Trusted Reviews 6/10
  • ·         We Got This Covered 9/10
  • ·         Hobby Consolas 9.1/10
  • ·         Everyeye.it 8.6/10
  • ·         COGconnected 8.6/10
  • ·         Atomix 8.5/10
  • ·         SpazioGames 8.5/10
  • ·         XGN 8.5/10
  • ·         Multiplayer.it 8.3/10
  • ·         GamingTrend 8/10
  • ·         DarkStation 8/10
  • ·         GamesRadar+ 8/10
  • ·         GameSpace 8/10
  • ·         Shacknews 6/10
  • ·         M3 5/10

Tagi: EA, shooter, DICE, recenzje, zmiany, bohaterowie, Star Wars Battlefront II, Star Wars Battlefront 2,

Komentarze (16)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

14.11.2017 10:46

Wątków: 208 | Odpowiedzi: 7221

..

czyli znów z naprawdę fajnego tematu zrobiono coś, co będzie się sprzedawać wyłącznie poprzez nazwę. Plus taki, że może szybko w ea access się pojawi Ikona: ;)

error :)

14.11.2017 11:27

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 63

Jak to się mówi

whiners win. "Nie nauczę się grać, bo ta broń jest OP, na to za dużo grindu"... niejedna gra została spieprzona, bo twórcy słuchają płaczących na forum pacanów. Znak czasów. Gry pokroju Quake 3 wychodziły i się grało, nikt nie srał w majty, bo railgun albo super shotgun zabija na hita. Teraz w BF1 każda runda to płacze bo shotgun albo automatico, albo h.. wie co jeszcze. Grać się nie da, prują ryja z instrukcjami, czym można grać a czym nie.

Free shock therapy!

14.11.2017 11:49

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 2079

Magirk

zajebiste porównanie quake do BF1 i SW:BF2. W quake chyba było wszystko odblokowane od razu, nie? Teraz w strzelankach albo wygrasz pierdylion godzin żeby odblokować broń albo za nią płacisz dodatkowo i o to płacz jest. O zbalansowanych broniach czy postaciach w grach możemy sobie pomarzyć.

prych...

14.11.2017 11:50

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 128

Nie kupować gier, nie płacić za content, który powinien być w grze w momencie zakupu. Jeśli kupujesz grę z lootboxami to jesteś częścią problemu. Dziękuję za uwagę.

The bigger the smile, the sharper the knife.

14.11.2017 11:54

Wątków: 146 | Odpowiedzi: 5120

Nie o to chodzi....

"Pim, pim, pim... bum, wzium" jest gra prosta i nudna.

Tam nie ma treści, bo nie może być jak gre się robi przez pol roku.

Dlatego aby zapobiec pustkom na serwerach, walnęli ze 40 h trzeba odbebnic... albo zaplacic.

EA robi tanie gry aby drogo jest sprzedawac.

Przykład BF1 - nowy dodatek (III) będzie na... raty. Nie będzie od razu 4 mapy tylko 2 a potem 2. Bo jest robione na odwal. DICE robi kilka gier naraz.

Najlepszy platnik :)

14.11.2017 12:09

Wątków: 419 | Odpowiedzi: 22794

Pomijając mikrotransakcje, to się zgodzę z Magirk.
40h gry to dużo? Serio?
Jakoś ludzie nie płaczą, że w MMORPG trzeba grindować tygodniami i miesiącami. Nikt nie strajkuje czy nakręca fali krytyki wobec tego, że na najlepszy gear potrzeba masy czasu, zajebistej drużyny i... szczęścia, bo nie zawsze dropnie...

Co do samej gry to inna bajka, bo to skok na kasę Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

14.11.2017 12:11

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 2079

_Torwald_

MMORPG na tym polega, jak grasz w strzelankę to chcesz się strzelać na równych zasadach i miec takie same możliwości jak inni. W dzisiejszych grach albo wykładasz dodatkową kasę albo najpierw kilkadziesiąt godzin wpierdolu i wkurzania zanim zdobędziesz sprzęt.

prych...

14.11.2017 12:24

Wątków: 146 | Odpowiedzi: 5120

Ja po 2 latach w BF 4 miałem nabite 800 h.

Zas w Bf1 mam po roku nabite 100 h.

Czy 40h to dużo? Jak się dzieje i masz frajde to nie. Ale jak masz czekac i się meczyc każdy mecz, to co innego.

Ostatnio w BF1 koles biegnie na mnie - dostal 3 kulki. Bum - nie zyje, on ma 100 %. Patrze na ping - no tak jebany rusek z pingiem 120 i predykcja. Odechciewa się.

O ile w BF 4 kazda bronia gralem do 500 killi i nastepna i nie zdazylem, to w takim SWBF nie ma tyle pukawek. A jak jeszcze okazuje się, ze sa zasadnicze roznice w jakości (efekt niedopracowania większości broni) to okazuje się ze to 40 H masz meczyc ciagle tym samym zestawem...

Najlepszy platnik :)

14.11.2017 13:25

Wątków: 154 | Odpowiedzi: 2361

_Torwald_


40h gry to dużo? Serio? 

40h pod warunkiem że wszystkie kredyty odkładasz tylko na tą postać, każdy wydany kredyt na bronie czy ulepszenia, powodzenia w graniu przeciwko graczom z kartami + 100 do życia, +20% damage itd. kiedy ty latasz prawie goły bo kredyty oszczędzasz na postać...

Ponieważ to nie jest tak że grasz przez 40h i ci się postacie odblokowują, tylko te postacie możesz wykupić za kredyty a uzbieranie na jedną postać (jedną nie wszystkie!) to 40h grindowania.

14.11.2017 13:35

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2168

na co tyle ględzenia

Jak na iwantcheats.com znowu wyjdą cheaty po 15 euro i małolaty będą napierdalać bez litości.

Mówi się że ktoś z Dice ma udziały na tej stronie :/
oni za rok czasu na cheatach zarobili ponad 7 milionów euro.


Ręce opadają stąd od ponad miesiąca nie gram w BF1

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

14.11.2017 13:47

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 2079

MPA2k

cheaty w grach to już zupełnie inny temat. Dziwne, że tylko blizzardowi zależało żeby sprawę pociągnać do końca.

prych...

14.11.2017 14:04

Wątków: 146 | Odpowiedzi: 5120

MPA2k

Ja prld...

I tak jawnie to sprzedają????

Najlepszy platnik :)

14.11.2017 14:38

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2168

Lucullus

Jawnie od kilku lat z tego co czytałem , jest ponoć więcej takich stron !
ogólnie trzepią na tym kasę w milionach euro rocznie !!
a cheaty czasami mają jużgotowe po kilku dniach od premiery gry ,stąd podejrzenie że mają powiązania z developerami gier.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

14.11.2017 17:45

Wątków: 146 | Odpowiedzi: 5120

No za BF 1 licza 59 dolcow.

Co do spiskow, IMO gry sa robione na tych samych silnikach z tymi samymi bledami wiec jest prościej. A ze nie lataja bledow - zwykla "oszczednosc" hajsu. Dopuki cheaty nie przeszkadzają w zarabianiu to nie lataja dziur...

Najlepszy platnik :)

14.11.2017 21:51

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 7173

ehh

a to widzieliscie ?? POLECAM 11.15 text goscia z Dice mnie zniszczyl Ikona: :D

Oculus Rift +1700x@4ghz +Asus Crosshair VI+Team Group Dark@3200c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling zabawka Integra JDM DC2

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.11.2017 07:45

Wątków: 238 | Odpowiedzi: 11078

ale to jest 40h

na bohatera.. Jednego...

i7 4790k@4.746+Custom Loop, 32gb DDR3 2693mhz, ranger VII, LC 1080ti 500gb+1tb ssd, 3+3+6+6TB HDD, Xonar DX, 860W Platinum Hybrid SS. Gdybym się nie mylił - byłbym zawodowym graczem lotto.