Crysis kończy 10 lat, warto odświeżyć tę kultową grę za pomocą modów

Daniel Górecki, 2017-11-13 12:08 | Źródło |

Crysis, jeden z najbardziej kultowych pecetowych FPS-ów, kończy właśnie 10 lat. W momencie kiedy gra ekipy Crytek wychodziła na rynek była wizualnym majstersztykiem, który na wiele lat wyznaczył nowe standardy dla branży, a gracze konsolowi mogli jedynie pozazdrościć pecetowcom tego tytułu.

Gra wyróżniała się jednak nie tylko wspaniałą oprawą graficzną, ale także świetnym designem poziomów, sztuczną inteligencją przeciwników oraz innowacyjnymi mechanizmami w rozgrywce, które w dużej mierze oparto na zdolnościach nanokombinezonu naszego bohatera. Gra doczekała się dwóch kontynuacji, ale odkąd Crytek zmienił priorytety i teraz koncentruje się głównie na grach sieciowych, raczej trudno spodziewać się rychłej zapowiedzi kolejnej odsłony. W związku z tym warto powrócić do "jedynki", a żeby gra nabrała rumieńców można pokusić się o instalację dodatkowych modów graficznych.

W pierwszej kolejności można zacząć od POM + AF, czyli modu, który zainstalować powinien każdy gracz. Kiedy bowiem Crysis wychodził na rynek, gracze mogli korzystać z techniki AF (filtrowanie anizotropowe) lub POM (efekt paralaksy przy mapowaniu), ale nie obu naraz, co wynikało z ówczesnych ograniczeń silnika. Mod ten pozwala jednak korzystać z dobrodziejstw obu technologii.

Blackfire to natomiast mod, który zmienia system oświetlenia w grze, a konkretniej w kampanii singleplayer. Jak jednak podkreślają jego twórcy, celem nie było stworzenie bardziej realistycznego oświetlenia, ale zapewnienie więcej życia w grze.

Z drugiej strony Maximum Immersion celuje właśnie w jak najbardziej naturalny i realistyczny wygląd i ten mod zawiera najlepsze tekstury i mnóstwo innych poprawek, które powinni zainteresować współczesnych graczy.

Warto też wspomnieć o Crysis Tod Texture Mod, Crysis Expanded MOD oraz Crysis HD Textures Pack 2016, ale w sieci znaleźć można mnóstwo innych modyfikacji zmieniających nie tylko wygląd gry, ale i rozgrywkę. 

Tagi: PC, fps, shooter, strzelanka, Crytek, mod, mody, crysis, rocznica,

Komentarze (11)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

13.11.2017 12:12

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 7

z chęcią

odświeże,ale jak dadzą za darmo Ikona: :D

13.11.2017 12:16

Wątków: 183 | Odpowiedzi: 4712

hmm

sprawdzałem na 1080Ti, po ustawieniu wyższych niż w menu detali za pomocą konsoli nie wyrabia w 2560x1440 Ikona: :D Co jak co, ale ta gra wyprzedziła swoją epokę.

MSI Z87-GD45, 4770K @ 4.5ghz, 32gb 2400mhz, GTX980Ti, Plextor M5 Pro 256GB, Sony FW900. Wciąż gram na CRT :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.11.2017 12:23

Wątków: 331 | Odpowiedzi: 23960

ja

tam mam full detale na 4020x1024 i w końcu mam 50-70 FPS Ikona: :D

ale fakt z konsoli nic nie wymuszałem Ikona: ;)

[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024] **

13.11.2017 12:36

Wątków: 174 | Odpowiedzi: 1138

Nic mnie tak nie wciągnęło jak Crysis1,3 i RTCW

Najlepsze strzelanki

6600K@4.5GHz,Asus Z170-P Plextor M5S 128GB, 16GB RAM 3200 Mhz, EVGA 970SC,BEQUIET 600W, TV LCD FullHD 42" 2TB TOSHIBA

13.11.2017 12:39

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 27020

ja dużo lepiej wspominam pierwszego Far Cry, ale Crysis tez był ok, obydwie gry służyły do pokazania grafiki znajomym

i7-6700K / MSI Z170A Gaming M5 / 16GB DDR4 Patriot Viper 4 3000 / GB Aorus 1080Ti / Corsair RM850i / Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB + Crucial 480GB / Fractal R5 / ASUS PG279Q

13.11.2017 13:11

Wątków: 659 | Odpowiedzi: 16603

kultowa?

chyba nadużywają tego słowa. Kultowy to był Quake 2

edycja podpisu

13.11.2017 15:16

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2169

Quake 1 był kultowy ;)

Tak można gdybać ,ale co do Crysis to na obecnych sprzętach już więcej nie osiągniecie bo ówczesny engine nie potrafi korzystać z nowych procedur przyspieszających obliczenia grafiki.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

13.11.2017 15:23

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 2005

No w 2007r gra masakrowała nie tylko grafiką ale i rozmachem, Aczkolwiek Cyrysis 3 to dopiero była petardy, aż mi laptopa rozjebało podczas grania

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.11.2017 17:08

Wątków: 859 | Odpowiedzi: 22182

heeh

Crysisa to ja ograłem dopiero 2-3 lata po ty jak wyszedł Ikona: ;) raz że kupiłem oryginał tanio, dwa że dopiero mogłem to puścić w jakichś dobrych detalach, bo nie trawię ustawiać grafiki na pół gwizdka Ikona: :)

?

13.11.2017 17:15

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 2005

Z tego co pamiętam to aż takiej tragedii niebyło, w okolicach 2007 miałem Zotac 8800GT
I to śmiało w Praktycznie w full Detalach.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.11.2017 17:17

Wątków: 859 | Odpowiedzi: 22182

heh

ja wtedy chyba ciągle miałem 7900GT czy GS czy jak się toto zwało :/ zagrałem dopiero na 9800 GT Ikona: ;)

?

13.11.2017 23:34

Wątków: 174 | Odpowiedzi: 1138

u mnie było to przejście z gf2mx na gf3ti200

gf2mx dalej gdzieś w szufladzie leży

6600K@4.5GHz,Asus Z170-P Plextor M5S 128GB, 16GB RAM 3200 Mhz, EVGA 970SC,BEQUIET 600W, TV LCD FullHD 42" 2TB TOSHIBA