ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Qualcomm odrzuci ofertę wykupienia przez Broadcom, przynajmniej na razie (akt.)

Daniel Górecki, 2017-11-13 09:30 | Źródło |

Broadcom może zapomnieć o wykupieniu Qualcomm bez walki ze strony tego drugiego podmiotu. Jak podaje bowiem agencja Reuters powołując się na swoje źródła, zarząd Qualcomm planuje odrzucić szczodrą ofertę Broadcom, który zaproponował 70 USD za akcję, co przełożyło się na rekordową propozycję 103 mld USD (całkowita wartość oferty, wliczając w to długi Qualcomm wynosi 130 mld USD).

Zdaniem Qualcomm oferta jest zaniżona, a poza tym nie uwzględnia potencjalnych problemów związanych z akceptacją tak dużego przejęcia przez stosowne urzędy. Qualcomm lada moment powinien wydać jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie, ale Broadcom też nie marnuje czasu i ma plan na przełamanie oporu zarządu. Firma rozważać ma podniesienie oferty, ale chce także przedłożyć kandydaturę przychylnych umowie członków zarządu. Jeśli udziałowcy Qualcomm będą chcieli tego wykupienia, to mogą głosować za wymianą zarządu, zmuszając tym samym koncern do podjęcia negocjacji.

Jak na razie żadna ze stron nie komentuje tych doniesień, ale już wcześniejsze przecieki sugerowały, że Qualcomm będzie chciał odrzucić propozycję Broadcom. Niewykluczone jednak, że firma po prostu objęła taką strategię, która ma na celu maksymalne podniesienie ceny za utratę niezależności. 

Aktualizacja: Qualcomm potwierdził odrzucenie oferty Broadcom, przeciw której jednogłośnie głosować miał cały zarząd. Producent układów Snapdragon uważa, że propozycja zaniża ich wartość, tym bardziej, że nadchodzący standard 5G może znacząco umocnić ich pozycję na rynku. Broadcom na pewno tak łatwo się nie podda i według przecieków już rozważa podwyższenie oferty. 

16538416979_605b3aa5de_b

Tagi: cena, Qualcomm, przejęcie, Broadcom, oferta, wykupienie, zarząd, akcje,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.