ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

[PR] WD odpowiada na problem przechowywania i dostępu do plików multimedialnych

Daniel Górecki, 2017-10-18 17:07 | Źródło WD |

Zalewa nas powódź danych – głównie plików multimedialnych. Szacuje się, że do końca 2017 na rynek trafi łącznie 1,5 mln nowych urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk, a objętość biblioteki zdjęć i filmów przeciętnej rodziny w USA/Europie Zachodniej wynosić będzie 4,5 TB! Czy statystyczny Kowalski posiada możliwość zapisania takiej ilości danych na jednym urządzeniu? Oczywiście, że nie. Nasze pliki multimedialne są rozproszone na co najmniej  kilku urządzeniach: smartfonach, tabletach, laptopach, pamięci USB, płytach DVD, komputerach stacjonarnych w usługach chmurowych lub (o zgrozo!) –  w skrzynce mailowej i na portalach społecznościowych. Zarządzenie tak rozproszonym archiwum plików multimedialnych do niedawna wydawało się czymś nierealnym – jednak Western Digital znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu.

_hxn1457

CO W BERLINIE, TO W WARSZAWIE

Prosto z targów IFA 2017 Western Digital przywiózł do Warszawy całą gamę nowych produktów oznaczonych logo WD i SanDisk. Firma zaprezentowała kompleksową koncepcję tego, jak zapanować nad cyfrowym chaosem, znaleźć prosty sposób na bezobsługowy backup i rozwiązać problem zbyt szybko zapełniających się kart pamięci w smartfonach. Należy w tym miejscu przypomnieć, że 2 lata temu firma nabyła potentata rynku flash – SanDisk i dzięki temu obecnie oferuje pełną gamę produktów storage: od NAS-ów, poprzez dyski konsumenckie i przenośne nośniki, po macierze all flash. Znaczną część z nich stanowią produkty absolutnie unikalne i innowacyjne – dość powiedzieć, że liczby patentów Western Digital znajdują się na trzecim miejscu na świecie, tuż za firmami Apple i Google. (Źródło: 2016 IEEE).

Po raz pierwszy w Polsce Western Digital pokazał np. najnowsze produkty z portfolio obu marek, które używane razem lub osobno są odpowiedzią firmy na gigantyczne zapotrzebowanie użytkowników na większą pojemność smartfonów,  automatyczny backup  i łatwy dostęp do plików multimedialnych. Wśród nich znalazł się  produkt dedykowany dla właścicieli iPhone i iPhad – stacja łądująco-backupująca SanDisk iXpand Base, najpojemniejsza na świecie karta microSD  – SanDisk Ultra 400 GB oraz osobista chmura zaprojektowana do zastosowań domowych – WD My Cloud Home.

_hxn1458

IDEALNE DO PRZECHOWYWANIA MULTIMEDIÓW

Filmy Full HD i 4K oraz zdjęcia w formacie RAW są „pamięciożerne”, więc na dłuższą metę nie jest możliwe ich archiwizowanie na smartfonie czy tablecie. Jednocześnie chcielibyśmy mieć do nich wygodny dostęp na wszystkich naszych urządzeniach, z każdego miejsca na ziemi. Zewnętrzny dysk WD My Cloud Home spełnia obie te potrzeby użytkowników – ma ogromną pojemność (od 2 do 8TB)  oraz w bardzo prosty sposób pozwala na stworzenie w domu prywatnej chmury do przechowywania zdjęć i filmów, do której mamy dostęp z różnych urządzeń przez Internet. Dodatkowo My Cloud Home można połączyć z publicznymi usługami chmurowymi oraz serwisami społecznościowymi typu Dropbox, Box, Google Drive oraz Facebook, z których nasze dane będą automatyczne kopiowanie. Przechowywane na My Cloud Home filmy, programy telewizyjne, zdjęcia, własne nagrania video oraz muzykę można odtwarzać na ekranie telewizora smart lub odtwarzaczu multimedialnym, korzystając z aplikacji Plex lub na smartfonie czy tablecie poprzez aplikację My Cloud Home.

Western Digital przywiózł na konferencję do Warszawy również propozycję dla osób, które notorycznie widzą na ekranie swojego smartfona komunikat: „Brak miejsca w pamięci, nie można zapisać zdjęcia” –  kartę SanDisk microSD 400 GB, czyli najpojemniejszy nośnik tego typu na świecie.

_hxn1455

Idąc za ciosem, firma postanowiła też udowodnić, że zasługuje na pozycję lidera w wyścigu innowacji i stworzyła SanDisk iXpand Base – niewielką podstawkę-ładowarkę, która podczas ładowania iPhone'a tworzy automatycznie kopię zapasową zdjęć, filmów oraz kontaktów. Jest to o tyle cenny gadżet, że jak widomo urządzenia Apple nigdy nie oferowały możliwości rozszerzenia pamięci. Co ważne, iXpand Base ma małe rozmiary, prezentuje się nowocześnie i świetnie współgra ze stylistyką sprzętu Apple.

DLA AMATORÓW I PROFESJONALNYCH TWÓRCÓW

Nowe produkty WD i SanDisk pokazują obecny kierunek rozwoju firmy, która zdecydowanie wychodzi naprzeciw prywatnym użytkownikom, nie radzącym sobie z coraz większą ilością plików przechowywanych na najróżniejszych urządzeniach. Proponuje produkty proste w podłączaniu, konfiguracji i użytkowaniu, w różnych cenach – w zależności od pojemności i potrzeb użytkownika. Western Digital oferuje dzisiaj portfolio tak szerokie, że na pewno każdy znajdzie produkt spełniający indywidualne potrzeby w zakresie: przechowywania danych, backupu, prywatnej chmury, pamięci flash, nośników pamięci do laptopów i komputerów stacjonarnych oraz NAS-ów. Dzięki temu, również profesjonalni twórcy, np. fotografowie i producenci wideo, mogą znacznie usprawnić swój warsztat pracy tak, żeby mieć swoje pliki pod pełną kontrolą, z możliwością natychmiastowego dostępu, udostępniania klientom, a przede wszystkim – w 100% bezpieczne.

_hxn1459

Dodajmy, iż podczas konferencji fotograf – Kuba Kaźmierczyk – zaprezentował, w jaki sposób produkty WD i SanDisk pomagają mu w pracy i zabezpieczają jej efekty, a także oszczędzają cenny czas dzięki takim funkcjom, jak automatyczny backup, możliwość zgrania plików z karty SD na dysk zewnętrzny czy udostępnienie zdjęć klientowi wprost z planu sesji. No cóż, wygląda na to, że możemy pstrykać i nagrywać video ze spokojną głową – miejsca, póki co – nie zabraknie! 

_hxn1460

_hxn1462_01

Tagi: dyski, western digital, konferencja, wd, SanDisk, karty pamięci, nośniki danych,

Komentarze (2)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

20.10.2017 13:20

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 886

Ale osssooooo choozzziiii z tą laską na ostatnim zdjęciu ????

i7-6700@4,7(air) & 16GB Gskill 3100@15-15-15-35 & 970GTX MSI & 950Pro 256GB. Nie lubię nadgryzionych=używanych jabłek.

21.10.2017 15:40

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 17

@rahl

Może jest szybka jak sandisc?

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.