ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Możliwe problemy z dostępnością Coffee Lake

Daniel Górecki, 2017-10-04 09:28 | Źródło |

Już jutro odbędzie się oficjalna premiera desktopowych procesorów Coffee Lake, które stanowić mają odpowiedź Intela na układy Ryzen od AMD. Walka w mainstreamowym segmencie zapowiada się więc bardzo ciekawie, ale jeśli przymierzacie się do zakupu nowych CPU od niebieskiej ekipy, to mogą być z tym pewne trudności.

Jak bowiem prognozuje SweClockers, Intel może mieć problemy z dostępnością tych procesorów przynajmniej do początku 2018 roku. Zapewne te będą dostępne na premierę, ale szybko mogą wystąpić braki magazynowe i tym samym trudności z zakupem tych CPU. Portal uzyskał bowiem informacje od sklepów, które otrzymać mały niezwykle małe dostawy. Sytuacja może poprawić się w grudniu, ale nie ma na to żadnych gwarancji, a największe trudności z dostępnością dotyczyć mają modeli z odblokowanym mnożnikiem. Niestety wygląda na to, że problem może dotyczyć także polskiego rynku.

Może być to cena za przyspieszenie premiery 8. generacji procesorów stacjonarnych, co oczywiście podyktowane było działalnością konkurencji i koniecznością szybkiej odpowiedzi na Ryzeny. W tym przypadku Intel zmuszony został do zwiększenia liczby rdzeni w swoich CPU i modele Core i7 oraz Core i5 oferować będą ich 6 (z tym, że te pierwsze 12 wątków, a drugie 6 wątków), natomiast Core 3 wyposażone zostaną w 4 rdzenie.  

Jeśli informacje te się potwierdzą, to w momencie, kiedy Intel ustabilizuje dostawy, AMD może mieć już swoją odpowiedź w postaci drugiej generacji Ryzenów, czyli 12 nm układów Pinnacle Ridge, których premiera spodziewana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

ij3uvsitqzo2rnhu

Tagi: Intel, procesory, sprzedaż, CPU, dostępność, Coffee Lake, 8 generacja,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.