Już wkróce ceny na Steam w złotówkach

Daniel Górecki, 2017-09-21 14:42 | Źródło |

Wygląda na to, że Valve szykuje małą rewolucję dla polskich graczy na Steam i już wkrótce w tym sklepie otrzymamy ceny w złotówkach. Producenci, którzy zamieszczają swoje produkcje na tej platformie, otrzymali już stosowne wiadomości, które informują o 9 nowych walutach mających zadebiutować na Steam jeszcze w bieżącym roku. Nas oczywiście najbardziej interesuje pojawienie się na tej liście rodzimej waluty.

Poniżej możecie zapoznać się z treścią tego e-maila, a informacja ta została także potwierdzona na prywatnym koncie twitterowym Marcina Kosmana z cdp.pl, choć warto jeszcze poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony Valve.

xgr9ihs

Oczywiście taka sytuacja rodzi pytania o wysokość cen gier w złotówkach. Niestety jak na razie nie mamy żadnych konkretów na ten temat, ale nie należy się spodziewać, by te jakoś znacząco odbiegały od tego, co oferują inne cyfrowe sklepy w naszym regionie, w tym GOG czy Muve. Można jednak mieć nadzieję, że przeliczenie cen na złotówki skutkować będzie choćby minimalnymi obniżkami w stosunku do euro, którym obecnie posługujemy się na Steam. 

 

 

 

Tagi: PC, gry, ceny, steam, Valve, waluta, PLN, złotówki,

Komentarze (6)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

21.09.2017 14:50

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 30722

hmmmmz

co z tego, że ceny będą w złotówkach, skoro wprowadzać je będą producenci? Cena w PLN wciąż będzie zależna od ich widzimisię. Jakby był przelicznik z USD na PLN, byłoby bardziej sprawiedliwie Ikona: :D

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

21.09.2017 14:59

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 26904

Ubisoft też oferowało złotówki w swoim sklepie, ale kilka razy się na tym przejechali bo ktoś nie dopilnował odpowiednich przeliczników i od dwóch tygodni znowu mają euro jako walutę w polskim sklepie
ceny pewnie będą takie same jak w przypadku Euro po jakimś tam średnim kursie, więc pewnie żadna różnica, jedynie może zaoszczędzi się na przeliczniku banku przy płatnością kartą
może być też tak jak w przypadku wielu międzynarodowych sklepów że ceny są złotówkowe, ale obliczane na podstawie aktualnego kursu i jest to wartość przybliżona, z karty i tak ściągane są euro lub dolarki

i7-6700K / MSI Z170A Gaming M5 / 16GB DDR4 Patriot Viper 4 3000 / GB Aorus 1080Ti / Corsair RM850i / Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB + Crucial 480GB / Fractal R5 / ASUS PG279Q

21.09.2017 15:27

Wątków: 513 | Odpowiedzi: 20069

60 EUR zawsze lepiej wyglada niz 260 PLN Ikona: :P

The kids of today should defend themselves against the seventies...

21.09.2017 16:12

Wątków: 383 | Odpowiedzi: 15073

---

No właśnie. Jak w sklepie MS: 260zł za nowości Ikona: lol

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

05.10.2017 15:38

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 4

Ciekawe czy sprzedając karty, zarabiać będziemy w ZŁ no i jaki będzie przelicznik. Wprowadzając takie zmiany Steam chyba będzie musiał sporo się nakombinować.

05.10.2017 16:27

Wątków: 416 | Odpowiedzi: 22738

Jak "nakombinować"?
Wprowadzą stały przelicznik z USD na PLN, po kursie z dupy (tak jak PayPal) i załatwione.

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

05.10.2017 16:56

Wątków: 379 | Odpowiedzi: 13356

A po co ceny?

Powinni wprowadzić uczciwe "co łaska", prawie w każdej grze można znaleźć coś co nie do końca nam pasuje, mniej lub bardziej, więc cena powinna być zależna od stopnia zadowolenia i oczywiście dobrowolna.

Co kiedy człowiek MUSI zagrać w GTA 5, a cena znacznie przekracza jego możliwości finansowe? Albo nawet nie, co gdy MUSZE zagrać GTA 5, stać mnie, ale zwyczajnie nie upadłem na głowę żeby płacić 200zl na kilkabascie h rozrywki? No właśnie. Więc... w dupie mam tę ceny!!!! Czy w zlotowkach!!!! Czy w euro!!!!! Czy w rublach!!!!!! Banda korpozlodzieji!!!!!! Tfuuu!!!

http://rmn1.pl