Steam i PlayerUnknown's Battlegrounds z nowymi rekordami liczby jednoczesnych graczy

Daniel Górecki, 2017-09-18 08:20 | Źródło |

Steam, czyli najpopularniejsza gamingowa platforma na PC, za którą stoi Valve, osiągnęła właśnie kolejny istotny kamień milowy w swojej 14-letniej historii. Po raz pierwszy odnotowano bowiem przeszło 15 mln użytkowników korzystających jednocześnie z tej platformy i trudno nie kojarzyć tego osiągnięcia z grą PlayerUnknown's Battlegrounds, która także odnotowała kolejny rekord na swoim koncie.

W produkcję koreańskiego studia Bluehole zagrywało się bowiem w tym czasie przeszło 1,3 mln graczy i co prawda strzelanka już kilka tygodni temu pobiła pod tym względem DOTA 2, który kurczowo trzymał się pierwszej pozycji przez naprawdę długi czas, ale nowy wynik PlayerUnknown's Battlegrounds pozwolił pobić dotychczasowy rekord DOTA 2 w największej jednoczesnej ilości graczy w historii Steam.

To osiągnięcie jest o tyle imponujące, że tak naprawdę technicznego punktu widzenia gra nie doczekała się jeszcze swojej oficjalnej premiery i wciąż trwają zaawansowane prace nad tym tytułem. Mimo to twórcom udało się już sprzedać ponad 10 mln kopii w programie Wczesnego Dostępu i jest duża szansa na znaczące poprawienie tego wyniku, kiedy finalna wersja trafi Steam oraz konsole Xbox One. 

 

 

 

Tagi: PC, steam, shooter, Valve, rekord, gracze, PlayerUnknown’s Battlegrounds,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.