Kolejny Galaxy Note może być składanym smartfonem

Daniel Górecki, 2017-09-13 08:41 | Źródło |

Samsung pracuje nad hybrydą telefonu i tabletu (nazwa kodowa Project Valley) już przynajmniej 4 lata, a sama koncepcja zakłada, iż otrzymamy telefon, który rozkłada się do 7- lub 8-calowego tabletu. Niemniej jednak po ogłoszeniu pierwszych planów kilka lat temu, w temacie docierają do nas jedynie plotki, ale przedstawiciel firmy w końcu postanowił zabrać głos w ten sprawie.

Z informacji, które docierają do nas z Korei Południowej wynika, że urządzenie należeć będzie do serii Galaxy Note, a w trakcie konferencji Samsung Media Day, Koh Dong-jin, czyli prezes działu mobilnego Samsunga, wskazał na debiut w przyszłym roku, a przynajmniej taki jest cel, ponieważ obecnie na drodze producenta stoi kilka trudności w realizacji takiego urządzenia. Jeśli nie uda się im rozwiązać ich relatywnie szybko, to data premiery może zostać przesunięta.   

Mamy jednak nadzieję, że uda się dotrzymać terminu, ponieważ już wcześniej docierały do nas przecieki o uruchomieniu produkcji w 2014, 2016 i 2017 roku. Koh Dong-jin podkreślił, że chcą dostarczyć produkt wysokiej jakości i nie zadowolą się urządzeniem o niewielkim nakładzie, które trafi do małej grupy odbiorców. Koncern zamierza być pierwszą firmą, która wypuści na rynek tego typu urządzenie, ale nie zamierza się spieszyć.

Niestety nie mamy żadnych innych szczegółów na temat specyfikacji, rozmiaru czy funkcjonalności urządzenia. 

2017-09-12-image-42

Tagi: smartfon, Samsung, tablet, hybryda, Project Valley, Koh Dong-jin, rozkładany smartfon,

Komentarze (4)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

13.09.2017 10:40

Wątków: 174 | Odpowiedzi: 29426

Hmm

Na bank wypuszczą jakiś model-demo typu Galaxy V (wykorzystali już chyba połowę alfabetu Ikona: ;) ) i to on dostanie ten "ficzer" jako pierwszy. A do flagowców trafi dopiero jak już to dopracują.

13.09.2017 22:11

Wątków: 200 | Odpowiedzi: 5324

...

czyli pewnie za 20 lat jak juz nikt nie bedzie uzywac telefonow

Vendetta musi być

13.09.2017 23:43

Wątków: 31 | Odpowiedzi: 9752

Składane wyświetlacze prezentowali już kilka lat temu i wieszczyli, że będzie to koniec tabletów - wystarczy kupić odpowiedni smartfon 5", rozłożyć wyświetlacz i mamy tablet 7"-10". Tyle teorii.
W praktyce od pomysłu do produkcji seryjnej jest jeszcze etap prototypu, badania rynku, wypuszczenia "serii informacyjnej" i dopiero na podstawie uzyskanych informacji decyzja, czy warto iść tą drogą. Taka dola innowacyjności.
W praktyce pomysł pewnie zdąży się zdeaktualizować, gdy do użytku ogólnego wejdą okulary rozszerzonej rzeczywistości. Potem już prosta droga do implantów podskórnych integrujących wzrok i skórę delikwenta do użytku jako "sfera informacyjna".

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

14.09.2017 00:04

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 14102

tzo?

Szybciej te twoje SF przejdzie tą drogę od pomysłu do produkcji seryjnej niż coś co już na tej drodze jest? Gdzie tu logika? Pomijam sam pomysł rozkładania telefonu w tablet bo imo to zbędne jest;) Ale tłumaczyć to długim procesem wejścia do produkcji masowej... i na koniec jeb, implant w oku zamiast tabletu, telefonu, tv, okien Ikona: ;)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.