iPhone X - wyjątkowy smartfon na 10. rocznicę marki

Daniel Górecki, 2017-09-12 21:44 | Źródło Apple |

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, na konferencji Apple nie zabrakło nowego modelu iPhone’a, a mianowicie iPhone’a X, a raczej „ten”, bo właśnie tak będziemy o nim mówić.

I nie da się ukryć, że było na co czekać, bo Tim Cook zaprezentował urządzenie z zupełnie odmienionym designem, w którym na pierwszy plan wysuwa się duży niemal bezramkowy wyświetlacz w stylu Galaxy S8 od Samsunga. Oznacza to, że zajmuje on praktycznie cały przód urządzenia i posiada jedynie małe wycięcie na niezbędne sensory i kamerkę przednią – dzięki takiemu zabiegowi całe urządzenie nie jest dużo większe od iPhone’a 7.

11

A warto zauważyć, że sam panel mocno się rozrósł i mierzy teraz 5.8 cala, co przy rozdzielczości 2436x1125 pikseli daje zagęszczenie na poziomie 458 ppi – najwyższe w historii tej marki smartfonów. Co więcej, mamy do czynienia z wyświetlaczem OLED, wsparciem dla HDR i technologią 3D Touch, ale jednocześnie musimy pożegnać się z przyciskiem Home i czytnikiem Touch ID.

Żeby jednak użytkownicy nie czuli się poszkodowani, Apple zadbało o inny system odblokowywania telefonu, a mianowicie ten odblokuje się, kiedy na niego spojrzymy i zostaniemy rozpoznani (tzw. Face ID z wykorzystaniem przedniej kamerki, które umożliwi też autoryzację płatności Apple Pay), a zablokuje po odłożeniu urządzenia. Poza tym, telefon wybudzi się, gdy go podniesiemy, możemy tego dokonać również przez podwójne uderzenie w ekran, a do dyspozycji oddano nam także gesty na wzór iPada oraz oczywiście Siri. Aby natomiast wyjść z uruchomionej aplikacji użytkownik będzie musiał przeciągnąć palcem po wyświetlaczu.

apple-iphone-x_1_

W środku znajdziemy zaś ten sam układ A11 Bionic, który zastosowano w modelu iPhone 8, więc odsyłamy TUTAJ. Za możliwości fotograficzne odpowiada natomiast 12 MP podwójny aparat tylny, gdzie podstawowa jednostka otrzymała obiektyw o świetle f/1.8, a teleobiektyw f/2.4 – warto tu zaznaczyć, że oba sensory posiadają optyczną stabilizację ekranu. Co więcej, wszystkie modele przechodzą fabryczną kalibrację pod kątem rozszerzonej rzeczywistości, a możemy też skorzystać ze specjalnego trybu „Portrait Lighting", który obecny jest też w iPhone 8 Plus.

iPhone X może się pochwalić metalową ramką oraz szkłem na przednim i tylnym panelu, a dostępny będzie w dwóch kolorach – srebrnym i czarnym. Na koniec pozostaje jeszcze pytanie o cenę, bo ostatnie przecieki sugerowały kwotę w okolicach 1000 USD i mówiąc krótko … były trafione w dziesiątkę. Podstawowy model iPhone’a X z 64 GB pamięci wewnętrznej został bowiem wyceniony na 999 USD (w Polsce przekłada się to na zawrotne 4979 PLN), a wariant z 256 GB oznacza już dodatkowe 100 USD. Zamówienia przedpremierowe będzie można składać od 27 października, a premiera 3 listopada.

apple-iphone-x

apple-iphone-x_3_

apple-iphone-x_4_

apple-iphone-x_2_

Tagi: smartfon, cena, telefon, Apple, iPhone, iOS 11, iPhone X,

Komentarze (35)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

12.09.2017 22:07

Wątków: 413 | Odpowiedzi: 22667

Faktycznie fani japka mieli na co czekać Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

12.09.2017 22:26

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 304

...

5 tyś za telefon hahaha

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.09.2017 23:31

Wątków: 858 | Odpowiedzi: 22092

bierę

właściwie to mam od wczoraj ale nie chciałem się chwalić Ikona: :D

?

12.09.2017 23:36

Wątków: 8 | Odpowiedzi: 4425

Fanem nadgryzionego jabłka nie jestem, ale telefon mi się podoba

i5 4690K +Be Quiet! Pure Rock, MSI Gaming 3 Z97, GTX 1070 STRIX,16GB 2400Mhz CL10, Corsair RM 750x, WD Red 2TB + EVO 850 250GB, Phanteks Evolv ATX TG

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.09.2017 00:28

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 10250

ma mini-jack? Ikona: :P

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

13.09.2017 01:36

Wątków: 254 | Odpowiedzi: 36439

big jacka

ma Ikona: :) ladny ale bez szalu Ikona: ;)

pozdrówki, ChEsTeR

13.09.2017 01:44

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2113

kuzwa


To może być mój pierwszy w życiu ajfon , świat zwariował chyba.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.09.2017 03:10

Wątków: 315 | Odpowiedzi: 5644

.

Wspolczuje deweloperom. Jak to bylo ? One phone, one size ? A teraz prawie jak u Szajsungow Ikona: :) Do tego ten wyciety ekran bedzie powodowal dodatkowe problemy. Oh Apple, ales sie pogubilo.

Shall we play a game ?

13.09.2017 04:21

Wątków: 87 | Odpowiedzi: 1808

Apropo szajsungów i ekranów , w niedziele bawiłem sie wersją testową Samsunga Note 8 , Tel fajny ale progres w stosunku do S8+ moim zdniem mały , (w sumie wieksza zmiana to odsługa ryskia) do tego efekt EDGE nie istnieje , Cóż bawiąc sie najnowszym notem akurat miałem przy sobie mojego starego Nota EDGE , i powiem że jeśli w modelu S8+ praktycznie to nie występuje spadek ekranu na krawędziach , bo jest rzędu może dwóch milimetów ,Tak w Note 8 jest chyba nawet mniejszy, Nawet nie ma żadnego porówanian z Notem EDGE czy nawet Samsungiem S6 Plus. Ciekawe jak będzie wyglądało to w przypadku iPhona 10 ktoregi ekran tez ma być zachodzący na krawędzie

13.09.2017 04:33

Wątków: 87 | Odpowiedzi: 1808

http://zapodaj.net/4984f5811eaf9.jpg.html
Coś takiego ..

13.09.2017 09:04

Wątków: 512 | Odpowiedzi: 19920

Poczekam

chyba na ver. 2 w 2018 bo przesiadka z 7+ na 8+ bylaby w ogole nieuzasadniona.

Jedyne co bym bral po prezentacji to nowy TV i watcha LTE no ale zycie w Polsce latwe nie jest Ikona: :P

The kids of today should defend themselves against the seventies...

13.09.2017 11:14

Wątków: 169 | Odpowiedzi: 28694

Hmm

Zaokrąglenie o większym promieniu (mam akurat 6E+) fajnie wygląda i na tym się jego plusy kończą.
Podoba mi się ten nowy iP. Pierwszy raz od czasów iP4 jest faktycznie ładny.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.09.2017 12:54

Wątków: 858 | Odpowiedzi: 22092

jak zauwazyl Owcarnia

w pionie to wyciecie jest ok, choc mnie nie powala Ikona: ;) ale wlasnie ciekawe co z tym jak sie obroci fon, znaczy jak wyglada obraz, co jest w tym miejscu

?

13.09.2017 13:29

Wątków: 48 | Odpowiedzi: 3565

......

Telefon w cenie Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch razem wziętych.

Ikona: lol Ikona: lol Ikona: lol Ikona: lol Ikona: lol Ikona: lol

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.09.2017 13:52

Wątków: 315 | Odpowiedzi: 5644

.

czarny pasek ? Ikona: :)

Shall we play a game ?

13.09.2017 14:25

Wątków: 352 | Odpowiedzi: 15680

no trzeba byc naprawde bogato pocietym

aby telefony za 5-6k kupować, ale to jest wina pociętych bo płacą za telefon który warty jest 200 dolcow 1500$

http://www.speedtest.net/result/6174805092.png ☺

13.09.2017 14:49

Wątków: 230 | Odpowiedzi: 5935

w sumie

ten iPhone posiada wszystko to czego brakowało poprzednikom, więc trzeba a.plowi za to zapłacić extra. Mogło być 2000$ a jest tylko 999$ Ikona: :D

Plebs ma dalej "8" w ofercie Ikona: lol

Screw you guys...I am going home !!!

13.09.2017 15:44

Wątków: 376 | Odpowiedzi: 13241

A jak dzisiaj wygląda sens zakupu 7? Ceny chyba mocno spadły

zmieniłbym sobie mi5 i tak mi się podoba sgs8 jak dawno żaden telefon hehe, ale iPhone 7 jest całkiem podobny i fajny;) Ceny z dupy, ale mam urodziny w święta tak że ten...

http://rmn1.pl

13.09.2017 15:44

Wątków: 512 | Odpowiedzi: 19920

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 568x754) pochodzi stąd



Ikona: ;)

The kids of today should defend themselves against the seventies...

13.09.2017 16:11

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 35

Macie błąd w tytule

Miało być:
iPhone X - wyjątkowo drogi smartfon na 10. rocznicę marki

To sem ja :D

13.09.2017 16:55

Wątków: 413 | Odpowiedzi: 22667

To ładowanie bezprzewodowe Apple też od nowa wynalazło i nie będzie kompatybilne z czymkolwiek, co jest już na rynku? Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

13.09.2017 18:26

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40576

imo

jazda po cenie na apple jest bez sensu bo:
1) jak chcesz iphone to kup sobie 7 / 8 bedzie taniej
2) nie sa jedyni ktorzy maja co raz drozsze telefony.

jak juz pisalem w innym watku...nie na moja kieszen Ikona: :)

Semper frakkin fi!

13.09.2017 18:52

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 49369

rmn1

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 759x422) pochodzi stąd



Torwald
Właśnie że użyli otwartego standardu Qi. Szok Ikona: ;)

13.09.2017 19:31

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 29

Reklama jak woda opływa słuchawki, zapewne IP jakieś posiada ale gwarancja i tak tego nie będzie uwzględniała.... logika apple.

13.09.2017 20:02

Wątków: 57 | Odpowiedzi: 2247

czyli jak telefon leży na biurku to trzeba się nad nim pochylić żeby odblokować ? Ikona: :D

i7-2600K@4.4,Asus P8Z77-V Pro,Mushkin 2x8GB DDR3 2133,Gigabyte Geforce GTX970, 3TB WD&Samsung,Crucial M500 240GB, Xonar Dx, EVGA G2 650W,Fractal DC3000, LG 24GM77; Samsung NP530, LG G4

13.09.2017 20:19

Wątków: 230 | Odpowiedzi: 5935

Bo do

IPhona każdy user i tak się modli Ikona: :P

Screw you guys...I am going home !!!

13.09.2017 20:51

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 49369

Tymczasem:
http://m.pclab.pl/news75456.html

14.09.2017 08:44

Wątków: 376 | Odpowiedzi: 13241

Freezer64

Ja znam ceny, tzn. brat mi dzisiaj mówił jak staniały iP7, po odpisaniu vatu można kupić za 2100zl 32gb. Wychodzi że tyle co sgs8. No a iPhone 8 2750zl 64gb. Teraz pytanie, bo wszystkie są ładne. Wszystkie pewnie zapierniczają aż miło;) Pytanie jak z sensem zakupu dziś ipP7, kiedy zacznie mulic i jak się on ma do ładniejszego imo sgs8 jeśli ktoś nie jest ani trochę uprzedzony i ma wyjebane na te przepychanki.

http://rmn1.pl

14.09.2017 17:07

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 835

oj ten autor nawywijał

nie ma samsung przecież bezramkowca... najwyżej do Xiaomi można porównać choć chyba apple ciut bardziej bezramkomca zrobił...

32UD99, 4770k, asus 7970 matrix

14.09.2017 23:52

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1102

mam iphone 7, według mnie to jest tak:
- aplikacje nie odpalają się natychmiastowo, powiedziałbym, że "ciut" wolniej niż na androidzie topowym. Może to przez animacje, bo są dosyć ładne.
- jednak nie muli po czasie, działa tak samo
- 3GB ramu, trzyma lepiej niż 4GB na androidzie ale rewelacji nie ma, z tego powodu i braku touchid iphone x jest bez sensu (czekać na następną generacje).

Co do reszty iphone vs sgs, to możemy pisać cały dzień o tym. To są dwa różne telefony.

15.09.2017 07:52

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 10786

samsung s8+

$699.88 to $849.99

Cena jakos mocno nie odbiega od 8.

X to model limitowany, co nawet widac po premierze miesiac pozniej lub dluzej

15.09.2017 10:32

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 49369

lucasd

No ja obstawiam, że Apple jeszcze będzie żałować że wyceniło tego X za tanio Ikona: ;) (bo pewnie popyt przekroczy znacznie podaż)

Tylko pewnie przekroczenie magicznej trzycyfrowej bariery psychologicznej wiązałoby się z hejtem Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.09.2017 11:05

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 10250

Freezer64

iP X sprzeda się lepiej niż 8

tylko jak pogodzić faceid z burką? Ikona: lol

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

15.09.2017 11:08

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 49369

Nie wiem czy lepiej, no ale wiadomo - szpan na dzielni teraz będzie robił tylko X, biorąc 8 przyznajesz się do 'biedy' Ikona: ;) Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.09.2017 11:11

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 10250

Freezer64

8 jest z obu stron szklany.

mokry sen serwisantów. patologia w porównaniu do 7

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

15.09.2017 11:40

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1102

8 to padaka w stosunku do 7 bo:
- ma tyle samo ramu
- ciut lepszy procek
- jest droższa i to sporo według mnie
- szkło zamiast aluminium
- dodany tryb oświetlenia
- dodane ładowanie bezprzewodowe

To nie ma prawa bytu.

15.09.2017 11:57

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 49369

No z prockiem w sumie Apple w tym roku nie poszalało - zwykle były 50-100% wzrosty, a tym razem tylko +25% na rdzeniach HP i +70% na mniej istotnych rdzeniach HE.
No, ale nic nie jest wieczne, gdyby byli w stanie kontynuować te pokaźne wzrosty jednowątkowe to zaraz by Intela przegonili Ikona: ;)

grzech
Moduł aparatu jest nowy (chyba że to tylko X dotyczyło?)

15.09.2017 12:11

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 10786

jak 8 jest drozsza

ma cene 7 sprzed premiery

Jedynie X poszybowal. Przy okzji Steve zawsze chcial nizsze ceny sprzetu.
Tak czy siak cena telefonu w PL to przegiecie...

16.09.2017 11:40

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1102

Aparat jest ten sam, ale ma nowe ficzery-bajery. Które są nic nie warte.

Procek jest bardziej energooszczędny. Liczyłem na dłuższe trzymanie na baterii, ale to apple - zmniejszymy baterię Ikona: :D będzie trzymać tyle samo. Nie aby bateria źle trzymała, telefon jest mega energooszczędny ale mogli by dać chociaż z 3300mah.