iPhone X - wyjątkowy smartfon na 10. rocznicę marki

Daniel Górecki, 2017-09-12 21:44 | Źródło Apple |

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, na konferencji Apple nie zabrakło nowego modelu iPhone’a, a mianowicie iPhone’a X, a raczej „ten”, bo właśnie tak będziemy o nim mówić.

I nie da się ukryć, że było na co czekać, bo Tim Cook zaprezentował urządzenie z zupełnie odmienionym designem, w którym na pierwszy plan wysuwa się duży niemal bezramkowy wyświetlacz w stylu Galaxy S8 od Samsunga. Oznacza to, że zajmuje on praktycznie cały przód urządzenia i posiada jedynie małe wycięcie na niezbędne sensory i kamerkę przednią – dzięki takiemu zabiegowi całe urządzenie nie jest dużo większe od iPhone’a 7.

11

A warto zauważyć, że sam panel mocno się rozrósł i mierzy teraz 5.8 cala, co przy rozdzielczości 2436x1125 pikseli daje zagęszczenie na poziomie 458 ppi – najwyższe w historii tej marki smartfonów. Co więcej, mamy do czynienia z wyświetlaczem OLED, wsparciem dla HDR i technologią 3D Touch, ale jednocześnie musimy pożegnać się z przyciskiem Home i czytnikiem Touch ID.

Żeby jednak użytkownicy nie czuli się poszkodowani, Apple zadbało o inny system odblokowywania telefonu, a mianowicie ten odblokuje się, kiedy na niego spojrzymy i zostaniemy rozpoznani (tzw. Face ID z wykorzystaniem przedniej kamerki, które umożliwi też autoryzację płatności Apple Pay), a zablokuje po odłożeniu urządzenia. Poza tym, telefon wybudzi się, gdy go podniesiemy, możemy tego dokonać również przez podwójne uderzenie w ekran, a do dyspozycji oddano nam także gesty na wzór iPada oraz oczywiście Siri. Aby natomiast wyjść z uruchomionej aplikacji użytkownik będzie musiał przeciągnąć palcem po wyświetlaczu.

apple-iphone-x_1_

W środku znajdziemy zaś ten sam układ A11 Bionic, który zastosowano w modelu iPhone 8, więc odsyłamy TUTAJ. Za możliwości fotograficzne odpowiada natomiast 12 MP podwójny aparat tylny, gdzie podstawowa jednostka otrzymała obiektyw o świetle f/1.8, a teleobiektyw f/2.4 – warto tu zaznaczyć, że oba sensory posiadają optyczną stabilizację ekranu. Co więcej, wszystkie modele przechodzą fabryczną kalibrację pod kątem rozszerzonej rzeczywistości, a możemy też skorzystać ze specjalnego trybu „Portrait Lighting", który obecny jest też w iPhone 8 Plus.

iPhone X może się pochwalić metalową ramką oraz szkłem na przednim i tylnym panelu, a dostępny będzie w dwóch kolorach – srebrnym i czarnym. Na koniec pozostaje jeszcze pytanie o cenę, bo ostatnie przecieki sugerowały kwotę w okolicach 1000 USD i mówiąc krótko … były trafione w dziesiątkę. Podstawowy model iPhone’a X z 64 GB pamięci wewnętrznej został bowiem wyceniony na 999 USD (w Polsce przekłada się to na zawrotne 4979 PLN), a wariant z 256 GB oznacza już dodatkowe 100 USD. Zamówienia przedpremierowe będzie można składać od 27 października, a premiera 3 listopada.

apple-iphone-x

apple-iphone-x_3_

apple-iphone-x_4_

apple-iphone-x_2_

Tagi: smartfon, cena, telefon, Apple, iPhone, iPhone X, iOS 11,

Komentarze (35)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

12.09.2017 22:07

Wątków: 417 | Odpowiedzi: 22774

Faktycznie fani japka mieli na co czekać Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

12.09.2017 22:26

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 326

...

5 tyś za telefon hahaha

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.09.2017 23:31

Wątków: 859 | Odpowiedzi: 22174

bierę

właściwie to mam od wczoraj ale nie chciałem się chwalić Ikona: :D

?

12.09.2017 23:36

Wątków: 8 | Odpowiedzi: 4794

Fanem nadgryzionego jabłka nie jestem, ale telefon mi się podoba

i5 4690K +Be Quiet! Pure Rock, MSI Gaming 3 Z97, GTX 1070 STRIX,16GB 2400Mhz CL10, Corsair RM 750x, WD Red 2TB + EVO 850 250GB, Phanteks Evolv ATX TG

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.09.2017 00:28

Wątków: 121 | Odpowiedzi: 10340

ma mini-jack? Ikona: :P

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

13.09.2017 01:36

Wątków: 254 | Odpowiedzi: 37148

big jacka

ma Ikona: :) ladny ale bez szalu Ikona: ;)

pozdrówki, ChEsTeR

13.09.2017 01:44

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2162

kuzwa


To może być mój pierwszy w życiu ajfon , świat zwariował chyba.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.09.2017 03:10

Wątków: 316 | Odpowiedzi: 5700

.

Wspolczuje deweloperom. Jak to bylo ? One phone, one size ? A teraz prawie jak u Szajsungow Ikona: :) Do tego ten wyciety ekran bedzie powodowal dodatkowe problemy. Oh Apple, ales sie pogubilo.

Shall we play a game ?

13.09.2017 04:21

Wątków: 95 | Odpowiedzi: 1968

Apropo szajsungów i ekranów , w niedziele bawiłem sie wersją testową Samsunga Note 8 , Tel fajny ale progres w stosunku do S8+ moim zdniem mały , (w sumie wieksza zmiana to odsługa ryskia) do tego efekt EDGE nie istnieje , Cóż bawiąc sie najnowszym notem akurat miałem przy sobie mojego starego Nota EDGE , i powiem że jeśli w modelu S8+ praktycznie to nie występuje spadek ekranu na krawędziach , bo jest rzędu może dwóch milimetów ,Tak w Note 8 jest chyba nawet mniejszy, Nawet nie ma żadnego porówanian z Notem EDGE czy nawet Samsungiem S6 Plus. Ciekawe jak będzie wyglądało to w przypadku iPhona 10 ktoregi ekran tez ma być zachodzący na krawędzie

13.09.2017 04:33

Wątków: 95 | Odpowiedzi: 1968

http://zapodaj.net/4984f5811eaf9.jpg.html
Coś takiego ..

13.09.2017 09:04

Wątków: 516 | Odpowiedzi: 20200

Poczekam

chyba na ver. 2 w 2018 bo przesiadka z 7+ na 8+ bylaby w ogole nieuzasadniona.

Jedyne co bym bral po prezentacji to nowy TV i watcha LTE no ale zycie w Polsce latwe nie jest Ikona: :P

The kids of today should defend themselves against the seventies...

13.09.2017 11:14

Wątków: 169 | Odpowiedzi: 28778

Hmm

Zaokrąglenie o większym promieniu (mam akurat 6E+) fajnie wygląda i na tym się jego plusy kończą.
Podoba mi się ten nowy iP. Pierwszy raz od czasów iP4 jest faktycznie ładny.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.09.2017 12:54

Wątków: 859 | Odpowiedzi: 22174

jak zauwazyl Owcarnia

w pionie to wyciecie jest ok, choc mnie nie powala Ikona: ;) ale wlasnie ciekawe co z tym jak sie obroci fon, znaczy jak wyglada obraz, co jest w tym miejscu

?

13.09.2017 13:29

Wątków: 48 | Odpowiedzi: 3573

......

Telefon w cenie Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch razem wziętych.

Ikona: lol Ikona: lol Ikona: lol Ikona: lol Ikona: lol Ikona: lol

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.09.2017 13:52

Wątków: 316 | Odpowiedzi: 5700

.

czarny pasek ? Ikona: :)

Shall we play a game ?

13.09.2017 14:25

Wątków: 355 | Odpowiedzi: 15912

no trzeba byc naprawde bogato pocietym

aby telefony za 5-6k kupować, ale to jest wina pociętych bo płacą za telefon który warty jest 200 dolcow 1500$

http://www.speedtest.net/my-result/6723986962 ☺

13.09.2017 14:49

Wątków: 231 | Odpowiedzi: 6163

w sumie

ten iPhone posiada wszystko to czego brakowało poprzednikom, więc trzeba a.plowi za to zapłacić extra. Mogło być 2000$ a jest tylko 999$ Ikona: :D

Plebs ma dalej "8" w ofercie Ikona: lol

Screw you guys...I am going home !!!

13.09.2017 15:44

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13482

A jak dzisiaj wygląda sens zakupu 7? Ceny chyba mocno spadły

zmieniłbym sobie mi5 i tak mi się podoba sgs8 jak dawno żaden telefon hehe, ale iPhone 7 jest całkiem podobny i fajny;) Ceny z dupy, ale mam urodziny w święta tak że ten...

http://rmn1.pl

13.09.2017 15:44

Wątków: 516 | Odpowiedzi: 20200

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 568x754) pochodzi stąd



Ikona: ;)

The kids of today should defend themselves against the seventies...

13.09.2017 16:11

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 35

Macie błąd w tytule

Miało być:
iPhone X - wyjątkowo drogi smartfon na 10. rocznicę marki

To sem ja :D

13.09.2017 16:55

Wątków: 417 | Odpowiedzi: 22774

To ładowanie bezprzewodowe Apple też od nowa wynalazło i nie będzie kompatybilne z czymkolwiek, co jest już na rynku? Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

13.09.2017 18:26

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40602

imo

jazda po cenie na apple jest bez sensu bo:
1) jak chcesz iphone to kup sobie 7 / 8 bedzie taniej
2) nie sa jedyni ktorzy maja co raz drozsze telefony.

jak juz pisalem w innym watku...nie na moja kieszen Ikona: :)

Semper frakkin fi!

13.09.2017 18:52

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50322

rmn1

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 759x422) pochodzi stąd



Torwald
Właśnie że użyli otwartego standardu Qi. Szok Ikona: ;)

13.09.2017 19:31

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 32

Reklama jak woda opływa słuchawki, zapewne IP jakieś posiada ale gwarancja i tak tego nie będzie uwzględniała.... logika apple.

13.09.2017 20:02

Wątków: 57 | Odpowiedzi: 2294

czyli jak telefon leży na biurku to trzeba się nad nim pochylić żeby odblokować ? Ikona: :D

i7-2600K@4.4,Asus P8Z77-V Pro,Mushkin 2x8GB DDR3 2133,Gigabyte Geforce GTX970, 3TB WD&Samsung,Crucial M500 240GB, Xonar Dx, EVGA G2 650W,Fractal DC3000, LG 24GM77; Samsung NP530, LG G4

13.09.2017 20:19

Wątków: 231 | Odpowiedzi: 6163

Bo do

IPhona każdy user i tak się modli Ikona: :P

Screw you guys...I am going home !!!

13.09.2017 20:51

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50322

Tymczasem:
http://m.pclab.pl/news75456.html

14.09.2017 08:44

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13482

Freezer64

Ja znam ceny, tzn. brat mi dzisiaj mówił jak staniały iP7, po odpisaniu vatu można kupić za 2100zl 32gb. Wychodzi że tyle co sgs8. No a iPhone 8 2750zl 64gb. Teraz pytanie, bo wszystkie są ładne. Wszystkie pewnie zapierniczają aż miło;) Pytanie jak z sensem zakupu dziś ipP7, kiedy zacznie mulic i jak się on ma do ładniejszego imo sgs8 jeśli ktoś nie jest ani trochę uprzedzony i ma wyjebane na te przepychanki.

http://rmn1.pl

14.09.2017 17:07

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 852

oj ten autor nawywijał

nie ma samsung przecież bezramkowca... najwyżej do Xiaomi można porównać choć chyba apple ciut bardziej bezramkomca zrobił...

32UD99, 1950x, MSI 1080 ti Gaming X, 4x8GB 3200 CL14, Enermax TR 360

14.09.2017 23:52

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1267

mam iphone 7, według mnie to jest tak:
- aplikacje nie odpalają się natychmiastowo, powiedziałbym, że "ciut" wolniej niż na androidzie topowym. Może to przez animacje, bo są dosyć ładne.
- jednak nie muli po czasie, działa tak samo
- 3GB ramu, trzyma lepiej niż 4GB na androidzie ale rewelacji nie ma, z tego powodu i braku touchid iphone x jest bez sensu (czekać na następną generacje).

Co do reszty iphone vs sgs, to możemy pisać cały dzień o tym. To są dwa różne telefony.

15.09.2017 07:52

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 10826

samsung s8+

$699.88 to $849.99

Cena jakos mocno nie odbiega od 8.

X to model limitowany, co nawet widac po premierze miesiac pozniej lub dluzej

15.09.2017 10:32

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50322

lucasd

No ja obstawiam, że Apple jeszcze będzie żałować że wyceniło tego X za tanio Ikona: ;) (bo pewnie popyt przekroczy znacznie podaż)

Tylko pewnie przekroczenie magicznej trzycyfrowej bariery psychologicznej wiązałoby się z hejtem Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.09.2017 11:05

Wątków: 121 | Odpowiedzi: 10340

Freezer64

iP X sprzeda się lepiej niż 8

tylko jak pogodzić faceid z burką? Ikona: lol

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

15.09.2017 11:08

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50322

Nie wiem czy lepiej, no ale wiadomo - szpan na dzielni teraz będzie robił tylko X, biorąc 8 przyznajesz się do 'biedy' Ikona: ;) Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.09.2017 11:11

Wątków: 121 | Odpowiedzi: 10340

Freezer64

8 jest z obu stron szklany.

mokry sen serwisantów. patologia w porównaniu do 7

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

15.09.2017 11:40

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1267

8 to padaka w stosunku do 7 bo:
- ma tyle samo ramu
- ciut lepszy procek
- jest droższa i to sporo według mnie
- szkło zamiast aluminium
- dodany tryb oświetlenia
- dodane ładowanie bezprzewodowe

To nie ma prawa bytu.

15.09.2017 11:57

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50322

No z prockiem w sumie Apple w tym roku nie poszalało - zwykle były 50-100% wzrosty, a tym razem tylko +25% na rdzeniach HP i +70% na mniej istotnych rdzeniach HE.
No, ale nic nie jest wieczne, gdyby byli w stanie kontynuować te pokaźne wzrosty jednowątkowe to zaraz by Intela przegonili Ikona: ;)

grzech
Moduł aparatu jest nowy (chyba że to tylko X dotyczyło?)

15.09.2017 12:11

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 10826

jak 8 jest drozsza

ma cene 7 sprzed premiery

Jedynie X poszybowal. Przy okzji Steve zawsze chcial nizsze ceny sprzetu.
Tak czy siak cena telefonu w PL to przegiecie...

16.09.2017 11:40

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1267

Aparat jest ten sam, ale ma nowe ficzery-bajery. Które są nic nie warte.

Procek jest bardziej energooszczędny. Liczyłem na dłuższe trzymanie na baterii, ale to apple - zmniejszymy baterię Ikona: :D będzie trzymać tyle samo. Nie aby bateria źle trzymała, telefon jest mega energooszczędny ale mogli by dać chociaż z 3300mah.