Apple Watch Series 3 - nowy smartwatch ze wsparciem dla LTE

Daniel Górecki, 2017-09-12 21:23 | Źródło Apple |

Tak jak sugerowały to ostatnie przecieki, Apple na swojej dzisiejszej konferencji zaprezentowało nową wersję swojego smartwatcha (przy okazji dowiedzieliśmy się, że Apple jest już numerem jeden wśród producentów zegarków na świecie wyprzedzając nawet Rolexa). Watch Series 3 nie różni się jakoś zasadniczo pod względem designu od swoich poprzedników, ale wprowadza bardzo istotną nowość, jaką jest obsługa sieci LTE, która pozwoli nam nie tylko wykonywać połączenia telefoniczne, ale i streamować muzykę z serwisu Apple.  Poza tym, sprzęt posiada wbudowany głośnik dla Siri i poprawioną specyfikację.

Co ciekawe, rolę anteny pełnić będzie tu wyświetlacz (dzięki temu zachowano rozmiar poprzednika), a Watch Series 3 wyposażony został w nowy dwurdzeniowy procesor W2, który ma być o 70% szybszy, a przy tym o połowę bardziej energooszczędny w stosunku do poprzednika i zapewni też lepsze połączenie WiFi.  

hedr-s3

Producent ponownie sporo uwagi poświęcił funkcjom zdrowotnym i fitnessowym i trzecia generacja smartwatcha doczekała się nowego pulsometru, który teraz będzie mierzył nasz puls za każdym razem, gdy podniesiemy nadgarstek, by sprawdzić godzinę. Tym samym zegarek będzie nieustannie kalkulował nasz bazowy rytm serca. Wśród nowości warto też wspomnieć o obecności barometru.  

Zegarek dostępny będzie w dwóch nowych kolorach: złotym aluminium i specjalnej ceramicznej czerni. Nie zabraknie też nowych pasków.

Nie wszystkie nowe modele otrzymają jednak wsparcie dla łączności komórkowej i za taką przyjemność zapłacić trzeba będzie 399 USD, a bazowy model bez LTE wyceniono na 329 USD. Premiera w 9 krajach (bez Polski) planowana jest na 22 września. Niestety wygląda na to, że do naszego kraju w późniejszym terminie trafi tylko wariant bez LTE.

calls

19 września Apple udostępni zaś Watch OS 4, czyli nową wersję systemu dla zegarków. Ta oferować będzie sporo nowości, w tym "inteligentnego" trenera z systemem interwałowych treningów o wysokiej intensywności czy też opcję automatycznego liczenia naszych dokonań w basenie. Poza tym, system lepiej pilnować ma też naszego zdrowia i jeśli odnotuje podwyższony puls w czasie, gdy się nie ruszamy, wyśle sygnał alarmowy.

Z mniej interesujących nas produktów zaprezentowanych dziś przez Apple warto też wspomnieć o nowym Apple TV 4K, które doczekało się wsparcia dla 4K i HDR (HDR10 i Dolby Vision). Aplikacja Apple TV trafi w tym roku do kolejnych krajów, ale niestety na liście nie ma Polski.  Premiera 22 września, a ceny to 179 USD za model 32 GB i 199 USD za 64 GB.

apple_tv_4k

Tagi: Apple, zegarek, LTE, smartwatch, Watch Series 3, Watch OS 4, Apple TV 4K,

Komentarze (2)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.09.2017 23:59

Wątków: 317 | Odpowiedzi: 5768

.

Jakos nie wydaje mi sie zeby Rolex sprzedawal wiecej zegarkow niz Swatch czy Timex albo inne Casio. Znajac Apple pewnie sie okaze, ze chodzi o zysk ze sprzedazy albo jakas inna dziwna liczbe.

Shall we play a game ?

13.09.2017 09:06

Wątków: 521 | Odpowiedzi: 21283

To jedyna rzecz jaka bym bral po prezentacji (no jeszcze nowy TV) no ale Polska jak zawsze - na poziomie Kongo, Czadu i Kataru Ikona: :p

The kids of today should defend themselves against the seventies...

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.