Microsoft przyznaje, że Creators Update powoduje problemy z wydajnością w grach

Daniel Górecki, 2017-09-12 15:51 | Źródło |

Jednym z głównych elementów, nad którymi koncentrował się Microsoft w przypadku ostatniej dużej aktualizacji Windowsa 10, znanej jako Creators Update, były funkcje gamingowe. Tym samym doczekaliśmy się takich nowości, jak Beam (przemianowane już na Mixer) czy nawet dedykowany tryb Game Mode, który poprawiać miał wydajność w grach (z dość marnym skutkiem).

Okazuje się jednak, że gigant z Redmond uzyskał efekt odwrotny od zamierzonego, ponieważ wiele osób po zainstalowaniu tej aktualizacji narzekało na przycinanie się gier czy spadki klatek na sekundę w takich tytułach, jak Overwatch czy Rocket League. Teraz, kilka miesięcy później, koncern w końcu przyznał, że problem rzeczywiście istnieje i trwają prace nad jego naprawieniem.

Co więcej, okazuje się, że przyczyn powodujących takich stan rzeczy jest kilka, ale te podobno zostały "już" zidentyfikowane. Można mieć nadzieję, że uda się wszystko załatać wraz ze zbliżającą się aktualizacją Fall Creators Update, która zadebiutuje w przyszłym tygodniu (trzymamy też kciuki, by ta nie wprowadziła nowych problemów), ale w międzyczasie gracze mogą szukać rozwiązania przystępując do programu Windows Insider, gdzie w jednej z najnowszych testowych aktualizacji (16273) udało się pozbyć jednego problemu.

Co wprawia w tym przypadku w osłupienie to fakt, że gracze donoszą o poważnych problemach z przycinaniem obrazu i spadkami płynności nawet na hi-endowych systemach Intel X99 z procesorem Core i7-6800K i kartą graficzną GeForce GTX 1080. Jeden z użytkowników forum Nvidii pisze o spadkach animacji w Battlefiled 4 i Battlefield 1 ze 130 kl./s do 40 kl./s i to bez wyraźnego powodu. W przypadku części osób pomaga wyłączenie funkcji Xbox Game DVR, ale nie wszyscy mają tyle szczęścia. Czekamy więc na uporanie się z problemami przez Microsoft.

overwatch  
 

Tagi: Microsoft, PC, gry, wydajność, aktualizacja, Windows 10, Creators Update,

Komentarze (10)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

12.09.2017 16:34

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 495

M$ sam z siebie przyznaje, że znowu coś spartolił w W10, ale pewnie i tak zaraz znowu przeczytam w komentarzach (choć pewnie na innych portalach), że te wszystkie negatywne newsy o W10 to jakaś medialna propaganda, lol.

12.09.2017 18:20

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2164

hej tlumoki w Microsofcie , zrobcie cos

Odnoszę wrażenie ze z Windowsem 10 jest coraz to gorzej , najnowsze sterowniki Logitecha do klawiatury G910 podczas instalacji zawieszają windę na amen , to samo najnowsze sterowniki drukarki laserowej samsung , sprawdzone z starszymi wersjami sterowników problem ciągle ten sam.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

12.09.2017 19:22

Wątków: 202 | Odpowiedzi: 14177

nie no niemozliwe

przeciez windows 10 jest takie piękne i wspaniałe Ikona: lol

If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.

12.09.2017 20:48

Wątków: 154 | Odpowiedzi: 2355

Rzuf

A automatyczne aktualizacje to lek na całe zło świata, bo przecież miliony komputerów było zagrożonych wirusami przez brak aktualizacji... Ikona: sarcastic

12.09.2017 23:57

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50347

Foris

W przypadku WannaCry (którego skali raczej przypominać nie muszę?) podobno właśnie tak było - obrywały tylko komputery bez aktualizacji.

13.09.2017 07:58

Wątków: 154 | Odpowiedzi: 2355

Freezer64

Ale drogą zarażenia i tak dalej był e-mail oraz sieć lokalna.

13.09.2017 09:35

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 7142

powiem tak

Windows 10 mi szybciej chodzi niz 7. Ale ilosc czasu jaka musialem spedzic na jego wybebeszenie z gowna to 3x tyle co przy windzie 7. Full wystartowany system zjada mi 1.4gb ramu gdzie poprzednio nie udawlo mi zie zejsc ponizej 2gb.

Ale 95% przecietnych userow w zyciu sobie tego tak nie ogarnie.

Oculus Rift +1700x@4ghz +Asus Crosshair VI+Team Group Dark@3200c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling zabawka Integra JDM DC2

Ten post został usunięty przez moderatora.

13.09.2017 15:23

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 110

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.09.2017 19:59

Wątków: 238 | Odpowiedzi: 11073

MPA2k

to w końcu problem sterowników czy producenta co sterowników dobrze napisać nie potrafi? Ikona: :P

i7 4790k@4.746+Custom Loop, 32gb DDR3 2693mhz, ranger VII, LC 1080ti 500gb+1tb ssd, 3+3+6+6TB HDD, Xonar DX, 860W Platinum Hybrid SS. Gdybym się nie mylił - byłbym zawodowym graczem lotto.

14.09.2017 16:43

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 495

@LORD_ZED:

A skąd wiesz, że jakiś update nie zainstalował Ci nowej telemetrii? Robisz regularną statystykę ilości zaszyfrowanych danych jakie są przesyłane do M$ na firewallu (z tego co kojarzę, to dość sporo). Czytasz wszystkie update'y jakie zostały Ci zainstalowane? Czy M$ tak w ogóle ma wciąż obowiązek pisania dokładnie co jest w update'ach? Kiedyś nawet jak chcieli zainstalować update sprawdzający czy ktoś ma pirata to musieli wcześniej pirata o tym uprzedzić, a z tego co kiedyś czytałem w w10 się z tego wypisali (ktoś potwierdzi?) (nie, nie narzekam na to, że mają lepsze zabezpieczenia anty-pirackie, po prostu podaje skrajny przypadek, że M$ jednak prawo dotyczy i ma znaczenie, bo wiem że niektórzy widzą wszystko w czerni i bieli - czyli albo "i tak mnie nie 'szpiegują' bo po co' albo "i tak zawsze mnie ruchali, w starszych windowsach też, więc co za różnica" - podczas gdy to tak nie działa. Już pomijam, że w w10 był przypadek zdalnego usuwania oprogramowania przez M$ afair).

Chyba, że masz a) wersję biznesową i łaskawie pozwalają Ci zaznaczyć "security fixes only" albo b) wyłączyłeś update'y na chama (usługę/rejestrem, btw. to technicznie legalne jest z nową EULĄ?) i nie jesteś w ogóle zabezpieczony.

19.09.2017 10:39

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 7142

pppoe

dokladnie ja mam windowz ROZEBRANY z poziomu rejestru Nis sie samo nie instaluje. Wyprute jest WSZYSTKO jak wpominalem zeszlo mi okolo 8 godzin szukania pom forach postach co gdzie zdlubac w rejerstrze.

Oczywiscie ze mam wersje biznesowa....

Oculus Rift +1700x@4ghz +Asus Crosshair VI+Team Group Dark@3200c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling zabawka Integra JDM DC2