Coffee Lake - europejskie ceny nadchodzących procesorów Intela

Daniel Górecki, 2017-09-11 10:25 | Źródło |

Powoli zbliżamy się do premiery stacjonarnych procesorów Coffee Lake, które wedle zapowiedzi Intela powinny zadebiutować na rynku już z w przyszłym miesiącu. Osoby przymierzające się do wymiany CPU na nowy model z oferty Niebieskich muszą przygotowywać się na spory wydatek, ponieważ nie tylko zmuszeni będą do wymiany płyty głównej na nową, ale nadchodzące procesory prawdopodobnie będą droższe od poprzedników.

Jeden z niemieckich sklepów (Caseking.de) opublikował bowiem na swojej stronie niemal pełną ofertę układów Coffee Lake wraz z ich cenami. Co prawda jakiś czas temu w sieci ukazały się już kanadyjskie ceny tych procesorów, ale model cenowy w UE jest nieco odmienny, co wynika choćby z podatków.

I tak, za  flagowy model Core i7-8700K oferujący 6 rdzeni, 12 wątków i pracujący z bazową prędkością 3,7 GHz nasi zachodni sąsiedzi będą musieli zapłacić 389 EUR. Dla porównania Core i7-7700K (4 rdzenie, 8 wątków) w tym samym sklepie kosztuje 324 EUR. Model 8600K (6 rdzeni, 6 wątków) wyceniono na 273 EUR, a jego poprzednik, czyli Core i5-7600K  (4 rdzenie, 4 wątki), kosztuje 224 EUR.

Wzrost cen w tym przypadku wydaje się być jednak uzasadniony, a przynajmniej spodziewany, co wynika z większej ilości rdzeni/wątków oferowanych przez nową generację CPU. Ceny w poszczególnych krajach mogą się jednak nieco różnić, choćby ze względu na odmienne stawki VAT.

tabela_ceny

untitled-2

 

Tagi: Intel, procesory, CPU, ceny, Niemcy, Coffee Lake, Core i7-8700K,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.