Huawei wyprzedza Apple na rynku smartfonów

Krzysiek Dzieliński, 2017-09-06 17:21 | Źródło |

W ostatnich latach bardzo prężnie na rynku mobilnym działa Huawei - firma, która jeszcze nie tak dawno kojarzyć się mogła ze sprzętem sieciowym. Chiński producent poczyna sobie tak dobrze, że według najnowszego raportu stworzonego przez analityków z firmy Counterpoint, wyprzedził on Apple i został drugim największym producentem smartfonów na świecie.

Wyprzedzenie rywala Huawei zawdzięcza doskonałym wynikom w dwóch ostatnich miesiącach, podczas gdy Apple na przestrzeni maja i czerwca odnotowało spory spadek sprzedaży. Na szczycie bez zmian - tam króluje Samsung, który ma nad pozostałymi rywalami bezpieczną przewagę.

wykres

Jeśli spojrzymy na listę najlepiej sprzedających się smartfonów w lipcu to dowiemy się, że sekret sukcesu przestaje tkwić w urządzeniach topowych - tutaj tylko widać obecność Apple (na dwóch pierwszych miejscach, z iPhonem 7 i 7 Plus) oraz Samsunga z Galaxy S8 i S8+ (na miejscach 5 i 7), lecz w ilości - to właśnie solidne, bardzo rozległe, pokrywające wszystkie segmenty rynku pozwoliło zarówno Samsungowi jak i Huawei osiągnąć tak duży sukces.

Tagi: Android, Samsung, Apple, smartfony, sprzedaż, iPhone, iOS, Huawei,

Komentarze (6)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

07.09.2017 13:03

Wątków: 651 | Odpowiedzi: 16375

co nie zmienia faktu że aplle zarabia więcej kapusty niż samsug i hujowe razem

edycja podpisu

07.09.2017 18:01

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1508

lonio

nie dziwota, skoro apple ma 40% marży na smartfonach. Po sprzedaży topowych konstrukcji Samsunga widać, że sukcesem sprzedaży jest po porostu podniesienie ceny. Amerykanie wtedy myślą, że płacą za nie wiadomo jak dopieszczony telefon

07.09.2017 21:35

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 74

To jeszcze nic...

jak pierwsze testy HUAWEI MATE 10 pokażą jakiego kopa daje całemu SOC ten dodatkowy układ NPU coś na zasadzie sztucznej inteligencji bo pierwsze testy w przetwarzaniu zdjęć są niewyobrażalnie dobre na korzyść tego całego KIRIN 970 to wiedzcie ,że nawet SAMSUNG może czuć się zagrożony bo APPLE ze swoim SOC gdzie jedynie samo CPU ma potężne już z tym nie będzie mógł walczyć bo po prostu nie da rady i chodzi mi już o najnowszego AJFONA 8.
Pierwsze testy wyjaśnią HUAŁEJA pokażą kto będzie miał najlepszy mózg w swoim telefonie bo zapowiada się oszałamiająca sprzedaż produktów CHIŃSKIEJ firmy.

07.09.2017 22:54

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 9124

...

co po wydajnym procku, kiedy dla mnie system lekko z dupy...

08.09.2017 10:34

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 399

nie jest sztuką srzedać dużo i tanio, ale mało i drogo...

SAMSUNG RF711 supercharged by SSD 120GB Kingston & Intel Core i5 & 8GB RAM & GeForce GT 540M * Samsung Galaxy S8

08.09.2017 11:53

Wątków: 230 | Odpowiedzi: 5938

Nie powiem

Takiego Mate 10 chętnie bym przytulił, ale cena na pewno będzie na poziomie appla 8 Ikona: :(

Screw you guys...I am going home !!!

08.09.2017 11:57

Wątków: 651 | Odpowiedzi: 16375

marcus1212

a najlepiej dużo i drogo

edycja podpisu