Age of Empires IV zapowiedziane wraz z remasterami oryginalnej trylogii

Daniel Górecki, 2017-08-22 08:59 | Źródło Microsoft |

Choć RTSy nie cieszą się już taką popularnością jak przed laty, to jednak Age of Empires jest kultowym tytułem, który na stałe zapisał się w historii gier wideo. W trakcie tegorocznych targów E3 Microsoft zaskoczył wszystkich zapowiadając remaster pierwszej odsłony serii, który szykowany jest w związku z jej 20-leciem i otrzyma nie tylko odświeżoną grafikę i muzykę, ale i mechanikę rozgrywki.

Wczoraj otrzymaliśmy zaś nowy zwiastun tej produkcji, który potwierdza kilka wcześniej ujawnionych usprawnień, jak również plany zintegrowania gry z serwisem Xbox Live czy poprawiony względem oryginału multiplayer. Poza tym, doczekaliśmy się w końcu daty premiery Age of Empires Definitive Edition - gra zadebiutuje 19 października i będzie dostępna wyłącznie w sklepie Windows 10, a zainteresowani mogą się już zapisywać na beta testy. Co więcej, gigant z Redmond zapowiedział także, że druga oraz trzecia odsłona serii również doczekają się remastera.

Poza tym, to dopiero przedsmak tego, co nas czeka, ponieważ w trakcie targów Gamescom ujawniono trailer Age of Empires IV. Jak na razie wiemy jednak jedynie, że gra wyjdzie tylko na Windowsa 10 i przygotowuje ją doświadczone studio Relic. Fani serii mają jednak powody do zadowolenia, ponieważ po 12 latach od debiutu "trójki" w końcu doczekali się zapowiedzi kolejnej pełnoprawnej odsłony. 

Tagi: Microsoft, PC, RTS, Gamescom, strategia czasu rzeczywistego, Relic, Age of Empires, Age of Empires Definitive Edition, Age of Empires IV,

Komentarze (6)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

22.08.2017 09:05

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 2535

...

i to jest dobra wiadomość:) Pierwsza rzecz dla której rozważę win 10 Ikona: :)

2600k@4.5GHz/AsRock p67 fatal1ty pro/16GB 2133mhz cl10/RX580 8GB nitro+/MX300 1TB/ Samsung 830 120GB/WD RED 2TB /XonarDX/Samsung XL2370/BeQuiet powerzone850W/NZXT Phantom820/Cougar 700K/G500

22.08.2017 10:44

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 3126

hmm

oby nie przesadzili z 3d i bajerami...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.08.2017 11:11

Wątków: 253 | Odpowiedzi: 14446

no to....

wolololo

This part is pretty skookum, I bet it has a pretty high chooch factor. Focus you fuck!

22.08.2017 18:15

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 53300

"Co więcej, gigant z Redmond zapowiedział także, że druga oraz trzecia odsłona serii również doczekają się remastera."

Ee, zaraz, jakiego remastera? Remaster remastera? Przecież AoE II w wersji HD zrobili nie tak dawno i nawet w 2016 wyszedł ostatni dodatek do tej gry. (swoją drogą nieźle odcinają kupony na fanach z sentymentem - już trzeci dodatek)
No chyba, że chodzi jedynie o uzupełnienie trylogii o AoE I HD i AoE III HD.

22.08.2017 23:47

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 4885

Korzystając z okazji...

tak sobie myślę o pograniu z rodzina w HOMiM III ze wszelkimi dodatkami i ostatnio pojawiła się okazja w biedrze z ofertą ok. 20zł za wersję HD. Problem,że ta wersja nie ma dodatków i tak się biję z myślami, gdzie tu nabyć w rozsądnej cenie tę grę z dodatkami, aby podbić kilka grodów ze smokami?

23.08.2017 00:13

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 53300

DeathClaw

Nie ma, UBI zrobił remaster tylko podstawki tak się tłumacząc:
"Ubisoft poinformował, że przy przejęciu dokumentacji oraz materiałów od pracowników NWC/3DO nie otrzymał kodu źródłowego do Ostrza Armagedonu ani Cienia Śmierci. Dodatków najprawdopodobniej NIE BĘDZIE... chyba, że Ubisoft stwierdzi, że opłaca mu się odtworzyć wspomniany kod. Ale sytuacja ta graniczy z cudem."

tu jest dobry artykuł wraz z porównaniem różnic między oficjalnym remasterem a HDModem:
http://h3.heroes.net.pl/heroes-3-hd-edition

Jak nie masz starej wersji to można kupić HoMM I-IV (zawiera III Gold) w sklepach z 20zł:
https://www.ceneo.pl/11524752;0280-0.htm#tab=click_scroll
tylko to są wersje bez DRM, bez platformy - trzeba trzymać DVD lub wrzucić sobie na dysk/chmurę. Ja kupiłem same pliki instalacyjne w formie cyfrowej bodaj w sklep gry-online i wrzuciłem HoMM3 Gold na dysk Google/OneDrive. Jest też na GOG, ale bez promocji to 10$ za samego 3 Gold.

23.08.2017 07:15

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 4885

Dziękuję

za informację.