Bitcoin osiąga rekordową cenę, pomimo obaw związanych z podziałem

Daniel Górecki, 2017-08-06 10:05 | Źródło |

Bitcoin kilka dni temu zaliczył podział i choć wiele osób obawiało się tzw. hard forku, to jak na razie kryptowaluta wciąż radzi sobie świetnie i ustanowiła nawet nowy rekord. Obecna cena jednego Bitcoina to 3252 USD, tym samym wyraźnie przebiła ona wynik z czerwca, kiedy to po raz pierwszy przekroczono 3000 USD.

Obecna wartość rynkowa Bitcoina kształtuje się na poziomie 54 mld USD i oznacza to wzrost o 13,17% lub 1,9 mld USD, tylko w ostatnich 24 godzinach. W międzyczasie Bitcoin Cash, czyli waluta powstała na skutek podziału, zaliczyła spadek o 8,72% i jego cena wynosi 213 USD. Tłumaczone jest to faktem, iż inwestorzy wypłacają nową kryptowalutę, która nie cieszy się dużym wsparciem kopaczy i wymieniają ją na bardziej zaufaną.

Wygląda więc na to, że po początkowym niepokoju związanym z podziałem, gdzie we wtorek rano cena Bitcoina spadła nawet do poziomu 2670 USD, sytuacja uspokaja się, a ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że Bitcoin Cash nigdy nie zastąpi Bitcoina, który pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą na świecie.

Przy okazji warto jednak wspomnieć, że Coinbase zmieniło zdanie i zapowiedziało, że zapewni wsparcie dla Bitcoin Cash, ale dopiero od 1 stycznia przyszłego roku (zakładają, że po drodze nie wydarzy się coś, co skłoni ich do ponownej zmiany zdania).

bitcoin-1_story

Tagi: cena, BitCoin, podział, wartość, kryptowaluta, cyfrowa waluta, BTC, hard fork, Bitcoin Cash, BCC, rozłam,

Komentarze (22)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

06.08.2017 17:16

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2072

hmmm

To co się teraz dzieje to normalne zachowanie bitcoina.
Buja i będzie bujać pomiędzy 2400-3500USD ,
idę o zakład że za rok o tej porze będzie stabilne 3600USD + za 2 lata 5000USD jak nic
tego nie można zatrzymać bo ''koszt produkcji'' btc ciągle rośnie.
Do tego czasu Zec 400USD ETH 350USD DASH 300USD

Jeszcze ciągle jesteśmy w dobrym okresie kryptowalut , wystarczy obejrzeć historie ostatnich 2 lat
długoterminowo ( minimum 6-8 miesięcy ) nie można stracić.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , EVGA 1080Ti SC2 Hybrid & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

06.08.2017 18:02

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 51

Są wzloty i upadki...

Dzisiaj 3000 USD za 3 miesiące 300 USD

Kaziu7

Ten post został usunięty przez moderatora.

06.08.2017 21:01

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2072

06.08.2017 21:22

Wątków: 149 | Odpowiedzi: 5442

MPA2k

Na podCHalu to raczej nie kupisz Ikona: ;) A poważnie to w sumie dobrze że dużo ludzi myśli jak Kaziu, jest jeszcze szansa coś zainwestować i zarobić.

i5-2500k@4,5GHz|ASrock P67 Pro3|8GB Kingston@1866|GTX TITAN BLACK|Crucial MX100 256 GB+500HDD|SS RL06 PRO + TT SmartSE 530W

06.08.2017 21:57

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 51

Panowie z miasta

poczekam jak będziecie wyprzedawać swoje Bitcoin po kilka dolców ;).

Kaziu7

06.08.2017 22:05

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2072

geralt

Te wróżbita czy jakieś cuś ?
Tak się składa że od Stycznia obserwuje ceny neruchomośći w okolicach Nowy Targ - Czorsztyn i co mniejsze
domy na gruntach rzędu 1000m2 są już w moim zasięgu , tyle że chcę coś większego minimum 1500m2 i dom minimum 150m2 , najlepiej 2000m2 i dom 200m2
a na takie coś potrzebuje jeszcze z jakieś 300k zl.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , EVGA 1080Ti SC2 Hybrid & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

06.08.2017 22:07

Wątków: 149 | Odpowiedzi: 5442

ehhh

pozwól że po prostu nic nie odpowiem, poczekam aż się domyślisz sam Ikona: :D

i5-2500k@4,5GHz|ASrock P67 Pro3|8GB Kingston@1866|GTX TITAN BLACK|Crucial MX100 256 GB+500HDD|SS RL06 PRO + TT SmartSE 530W

06.08.2017 23:17

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 1400

Geralt ma racje - nie ma takiej możliwości byś cokolwiek kupił na podCHalu Ikona: ;)

c2d e7200, Galaxy 8800gt CM-HP, 2GB, Gigabyte EP35-DS3R

07.08.2017 10:51

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 912

heh w głowie się nie mieści kupić 3lata temu 100 bitcoinów za 50k a dziś sprzedać za ponad bańkę Ikona: :)
Człowiek sobie w brodę pluje teraz.

i5-2500K@4,8GHz +Raijintek Triton WC || 2x 4 GB DDR3 || MSI Z77 Big Bang || ASUS R290X +EKWB WC || Corsair TX850W || Phanteks Enthoo Primo

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.08.2017 12:33

Wątków: 315 | Odpowiedzi: 5623

.

@Buju albo mogl miec pilniejsze wydatki niz BTC Ikona: :) Ja moge toleruje wszystkie krypto oprocz BTC, bo tyle ile mi ich nakradli to bym sobie 2 mieszkania w Warszawie kupil.

Shall we play a game ?

07.08.2017 12:45

Wątków: 645 | Odpowiedzi: 16217

Buju

równie dobrze mogłeś napisać że można było kupić akcje CD Projekt, z tym że w tym przypadku miałbyś udziały w dochodowej firmie a nie jakieś wirtualne nie wiadomo co,które może spaść do 30$ bo ten obecny kurs to czysta spekulacja i wpływ na niego ma kilka osób

edycja podpisu

07.08.2017 18:31

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 970

Nie ma co gdybać, Jak bym na trumpa zaklad postawil to bym byl 5 x cieższy. I to w kilka dni.

07.08.2017 18:35

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 970

Mpa, nie znam sie na btc. Ale żebys się nie doczekał z tym czekaniem az z dnia na dzień obudzisz się z niczym.

07.08.2017 18:44

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 970

Tak czytalem o tym co zapomniał o swoich btc

I znalazlem taki wegiel

http://www.sfora.pl/swiat/Czerwony-Krzyz-zapomnial-o-zbiorce-Pieniadze-splesnialy-a51011

07.08.2017 18:51

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2072

lukas93

Przez ostatnie 5 lat jak siedzę w temacie krypto walut to takich pesymistów widziałem/czytałem setki Ikona: :)
Już przy pierwszej bance z około 3-4 usd do 33 usd jak spadło do 8 usd to psioczyły ujadały pieski na maxa że bitcoin to scum piramida i zaraz jebnie.

b.t.w
Głupiego trudniej przekonać do czegoś niż wybudować dom dwu rodzinny Ikona: :)

Tymczasem btc 3400 usd , z tendencją do końca miesiąca na około 4000 USD potem korekta może nawet poniżej 2800USD
na korektach zarabia się najlepiej.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , EVGA 1080Ti SC2 Hybrid & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

07.08.2017 19:21

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 970

Tego mowie ze sie nie znam na tym. I szkoda ze nie kupilem jak wchodzily.


Ps. To z zazdro Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.08.2017 21:46

Wątków: 190 | Odpowiedzi: 21539

MPA2k

jesteś starym frazowiczem, więc pewnie tu nadal będziesz jak się doczekasz. Daj info, jestem ciekaw, bo z tego co wiem, to jest problem żeby sprzedać o wiele mniejsze kwoty, a co dopiero takie, o których Ty piszesz... z wymianą na usługi nie ma problemu, ale żeby dostać twardą walutę, podobno nie jest łatwo...

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi."

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.08.2017 21:47

Wątków: 190 | Odpowiedzi: 21539

MPA2k

jesteś starym frazowiczem, więc pewnie tu nadal będziesz jak się doczekasz. Daj info, jestem ciekaw, bo z tego co wiem, to jest problem żeby sprzedać o wiele mniejsze kwoty, a co dopiero takie, o których Ty piszesz... z wymianą na usługi nie ma problemu, ale żeby dostać twardą walutę, podobno nie jest łatwo...

ps: pisanie z taką pewnością i przekonaniem, o czymś co może zniknąć w jeden dzień jest infantylne Ikona: ;) nic nie jest pewne, nawet to że ziemia będzie jutro istniała Ikona: ;)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi."

07.08.2017 21:56

Wątków: 645 | Odpowiedzi: 16217

Tak mi się przypomniało, handlowałem akcjami zanim jeszcze robiło się to przez internet. Poznałem kilku stałych bywalców domu maklerskiego. Jeden z nich zarobił taką kasę na optimusie że zwolnił się z pracy.

Taka analogia z bańką .com

edycja podpisu

08.08.2017 07:02

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2072

ancymon aka 'Iphone sucks

Skąd ty jesteś kolego ? że takie herezje piszesz ?

Bitstamp , Kraken , Bitcoin De , na tych giełdach przerzuciłem grubo ponad 500tys zł w ostatnim roku.
Wszystkie te giełdy spełniają między-narodowe wymagania AML są w pełni legalne i zarejestrowane
Z bitstampa i Krakena jak wybieram withdraw Sepa euro transfer to mam kase na koncie czasami tego samego dnia.

Poczytaj proszę więcej zanim sie znowu ośmieszysz , kuźwa wszystko jest na googlu
wpisz sobie Ethereum Alliance zobaczysz jakie firmy w tym siedzą ,to już nie zabawa dla geeków.

W bitcoina i Ethereum nawet banki poinwestowały grube miliony , jeszcze 2 lata temu nikt by w to nie uwierzył.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , EVGA 1080Ti SC2 Hybrid & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

08.08.2017 12:03

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 51

MPA2k

Jakbym przerzucał 500 tyś zł z konta na konto to bym nawet tu nie zaglądał i nie wdawał się w dyskusję z takimi laikami...
Sorry ale węgiel mi przywieźli więc idę przerzucić 3 tony czarnego złota Ikona: :)

Kaziu7

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.08.2017 12:16

Wątków: 190 | Odpowiedzi: 21539

MPA2k

a co to ma za znaczenie skąd jestem?

Przez rok przerzuciłeś 500tys. spróbuj to zrobić jednorazowo (wypłatę na tym poziomie) żeby kupić ten dom, to zobaczymy...

Wiedza googlowa mnie nie interesuje, kolega ma bardzo dużą kwotę w Bitcoinach i jak chciał na szybko sprzedać ileś tam ich o wartości prawie 200tys pln to był problem i trwało to długo, wymagało x transakcji etc.

To, że banki w coś zainwestowały nie jest absolutnie żadną gwarancją, codziennie upadają przedsięwzięcia w które banki "zainwestowały"...

Śmieszy mnie po prostu pewność, z którą o tym piszesz, brzmisz jak nastolatek który naczytał się poradników i spamuje fora internetowe... Żebyś się któregoś dnia nie zdziwił, po prostu.

ps: zmień ton, bo nie jestem jakimś gówniarzem żebyś w taki sposób do mnie pisał.

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi."

08.08.2017 16:35

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 970

Papier wszystko przyjmie

Board tez

Tak ze luz Ikona: ;)

09.08.2017 11:19

Wątków: 645 | Odpowiedzi: 16217

ancymon

MPA2k ma rację, transakcje 200k na giełdach to żaden ewenement. A przelew bez względu na kwotę "idzie" tyle samo czasu.
Co nie zmienia faktu że może to pierdlonąć z dnia na dzień.

Brałem udział w pierwszym kopaniu, sprzedawałem zaraz po otrzymaniu. Nie interesowało mnie oszczędzanie bo uważam że to chwilowa moda. Dało się zarobić to zarabiałem. Zbyt mało aby w to wchodzić po raz kolejny. A "spekulowanie" mnie całkowicie nie interesuje, lepiej zagrać w ruletkę ten sam poziom ryzyka.


A userzy kupiłem, wzrosło - jestem rekinem finansjery, moje dogłębne analizy się spełniły. - Ikona: lol . Normalnie Warren Buffett mógłby się uczyć.

edycja podpisu

09.08.2017 12:39

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 970

Ktoś kupil, trzymał, zaryzykował. Kilka lat temu byl bum na fundusze inwestycyjne. Byly ladne zyski, ale co z tego jak nagle jebło i ludzie potracili sporo kasy. Wiem ze to nie to samo. Ale wszedzie gdzie mozliwy jest szybki zysk możliwa jest szybka strata kasy.