Gangnam Style zdetronizowany, mamy nowego rekordzistę YouTube'a

Daniel Górecki, 2017-07-12 10:19 | Źródło |

Minęło blisko 5 lat odkąd południowokoreański piosenkarz znany jako PSY pobił rekord YouTube’a i jego „Gangnam Style” mogło pochwalić się największą liczbą wyświetleń. Przyszła więc pora na zmianę warty, ponieważ największy serwis wideo na świecie odnotował nowego rekordzistę. Został nim Wiz Khalifa i jego utwór „See You Again”, który wykonywany jest wraz z Charliem Puthem.

W momencie, gdy piszę te słowa, piosenka Wiz Khalify, która jest swoistym hołdem dla tragicznie zmarłego Paula Walkera znanego z filmów Szybcy i Wściekli, ma na liczniku 2 901 672 546 wyświetleń i spodziewać można się, że dobije w końcu do 3 mld. PSY, który wylądował na drugim miejscu, pochwalić może się zaś rezultatem 2 895 628 065. Jak wynika z oficjalnych danych, przejęcie pałeczki lidera nastąpiło 10 lipca.

Warto przy okazji podkreślić, że wideo do „See You Again” opublikowane zostało 6 kwietnia 2015 roku, co oznacza, że potrzebowało nieco ponad 2 lat, by uzyskać tak imponujący wynik. Na trzecim miejscu znajduje się zaś Justin Bieber z „Sorry”, które uzyskało 2,63 mld wyświetleń. Następni są Mark Ronson ft. Bruno Mars z „Uptown Funk” i Luis Fonsi ft. Daddy Yankee „Despacito”, a w pierwszej 10 znajdują się jeszcze Taylor Swift, Enrique Iglesias, Maroon 5, Katy Perry i … ponownieTaylor Swift. Wszystkie wideo z top 10 YouTube’a uzyskały już przeszło po 2 mld wyświetleń. 

Tagi: wideo, YouTube, rekord, Gangnam Style, teledysk, Wiz Khalifa, See You Again, wyświetlenia,

Komentarze (30)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

12.07.2017 10:40

Wątków: 642 | Odpowiedzi: 16109

jedno badziewie zastąpiło inne, faktycznie warte odnotowania

edycja podpisu

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.07.2017 11:39

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 82

Dokad zmierzasz swiecie? Ikona: sciana

12.07.2017 12:08

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 6263

o kurwa

to jest GORSZE NIZ PSY !!!!

Oculus Rift +1700x@3941 +Asus Crosshair VI+Team Group Dark3200@3480 +Inno3d980TI Hybrid 1500/8000 +Adata SP900+SuperFlower Platinum 650+Custom XSPC Waterloop. PS4 and JDM DC2

12.07.2017 12:12

Wątków: 642 | Odpowiedzi: 16109

mnc

wszechświat umrze w chłodzie ciemności i ciszy

edycja podpisu

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.07.2017 12:24

Wątków: 326 | Odpowiedzi: 23031

łeee

tajki dajki były lepsiejsze Ikona: :p

tu jakiś bambus giba się jak kunta kinte Ikona: sick

[i5-6500, 16GB/DDR4, 660Ti@2GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4000x1024] ** Bądź szczęśliwy, to najbardziej wku.wia innych. ;) **

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.07.2017 15:05

Wątków: 315 | Odpowiedzi: 5594

.

nie klikam, bedzie jeden mniej a juz widze, ze to nie moje klimaty

Shall we play a game ?

12.07.2017 15:39

Wątków: 85 | Odpowiedzi: 3958

Nie kliknąłem w 1 to i w 2 nie klikne. Jak kto lubi

biurkowym żartownisiom mówimy stanowcze "ciach"

12.07.2017 16:31

Wątków: 28 | Odpowiedzi: 5786

.

moj 5letni syn strasznie lubi nowy #1, na pewno przyczynil sie do wyniku, ale..

mysle ze duzo bardziej istotne odnotowania jest to ze, despacito potrzebuje jeszcze 10% wiecej odslon aby byc na #1, a wiec nie bedzie to trwalo 2 lata tylko 7 miesiecy i z tym newsem wystarczylo poczekac jeszcze miesiac Ikona: ;)

zaje**sty komputer

12.07.2017 16:39

Wątków: 63 | Odpowiedzi: 1490

hmm

trzeci, owszem, jest Bieber, ale z "utworem" "Sorry"

Ofal

12.07.2017 16:53

Wątków: 631 | Odpowiedzi: 3019

jak dobrze miec swiadomosc

ze nie zna sie utworu odtworzonego prawie 3.000.000.000 razy

coś na doła i na ćwiczenia mięśni brzucha http://www.frazpc.pl/b/181924/0/calosc

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.07.2017 17:06

Wątków: 638 | Odpowiedzi: 22856

gangam był z jajem

to jest zwykłym teledyskiem do tego mocno spedalonym pudrami. lipa bo nie rozumiem czemu tak się dzieje

www.spazma.net

12.07.2017 21:01

Wątków: 319 | Odpowiedzi: 2710

Kawałek

genialny, teledysk zgrabnie podkreśla treść przekazu!

„ … Jeżeli chcesz coś osiągnąć – szukasz sposobu. Jeśli nie chcesz – znajdujesz wytłumaczenie …”

12.07.2017 21:07

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 580

PSY zrobił coś unikalnego i świeżego, jak swego czasu Scatman, tymczasem to tylko kolejna smętna pioseneczka dla grupy wiekowej 10-15.

i7-6700@4,7(air) & 16GB Gskill 3100@15-15-15-35 & 970GTX MSI & 950Pro 256GB. Nie lubię nadgryzionych=używanych jabłek.

12.07.2017 21:11

Wątków: 319 | Odpowiedzi: 2710

rahl

Rozumiem.. Czyli tylko zacna elita słucha grubego shaba podskakującego jak odurzona prochami żaba, która kumka chuj wie w sumie o czym?

„ … Jeżeli chcesz coś osiągnąć – szukasz sposobu. Jeśli nie chcesz – znajdujesz wytłumaczenie …”

12.07.2017 23:38

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 43

@rahl

PSY odkupił prawa do tańca, więc z tą świeżością i oryginalnością bym nie przesadzał Ikona: ;)
Pierwotnie ten taniec był użyty przez Brown Eyed Girls w piosence Abracadabra.

13.07.2017 13:51

Wątków: 169 | Odpowiedzi: 28562

Chyba przesadzacie z tą krytyką

Piosenka ma bardzo konkretny kontekst, do którego, wg mnie, pasuje nastrojem. A to, że ww. kontekst nabił jej sporo odsłon, to inna sprawa.

13.07.2017 14:18

Wątków: 319 | Odpowiedzi: 2710

Vasago

Bo widzisz Ty (w przeciwieństwie do tych znafcuf) tak jak i ja z resztą.. rozumiesz, że w muzyce przede wszystkim chodzi sentyment do czegoś, o emocje z czymś związane. Np. Ty i Twoja żona czy kumpel przy jakiejś tam piosence czy albumie spędzilście jakiś czas i coś się wtedy wydarzyło, to wtedy ta piosenka czy album jest dla Ciebie TOP ONE bo z czymś się wiąże, z jakimś przeżyciem. W przypadku Fast and Furious, Paula Walkera i kawałka wykonanego przez Wiza K. jest podobnie.. miał on wielu fanów, film (jak cała seria z resztą) jeszcze większą rzeszę, do tego dochodzi prawdziwa przyjaźń , nie tylko na planie filmu, ale także prywatnie pomiędzy aktorami, znacząco podkreśla całą sytuację i pobudza emocje.. a przecież o emocje chodzi w muzyce.. tej prawdziwej muzyce nie mówię tu o jakiś parodiach czy boom boom w klubach i na dyskach z koką i alko.

R.I.P. Paul!

„ … Jeżeli chcesz coś osiągnąć – szukasz sposobu. Jeśli nie chcesz – znajdujesz wytłumaczenie …”

13.07.2017 20:15

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 47883

skaner457

No widzisz, a wg. mnie w muzyce najważniejsza jest muzyka Ikona: :p
Ewentualny teledysk powinien być tylko dodatkiem. Może go nie być, może być też szalony/kasiasty/ze scenami z filmów - jeśli muzyka jest solidna to nie mam nic przeciwko.
Jeśli jednak muzyka jest zupełnie przeciętna i słuchanie jej w formie mp3 jest zwyczajnie nudne, a twórca nakręcił sobie popularność przez granie na sentymencie scenami z cudzych filmów (bardzo kreatywne xD) albo charakterystycznymi wygłupami (Gangnam) to dla mnie to nie jest definicja muzyki tylko showbiznesu i to w pejoratywnym znaczeniu tego słowa Ikona: ;)

13.07.2017 21:10

Wątków: 230 | Odpowiedzi: 5529

mnie ten utwór nigdy nie podszedł, ale

jeszcze bardziej jestem w szoku, że ten ma już ponad 2,5 mld:

Screw you guys...I am going home !!!

14.07.2017 08:21

Wątków: 181 | Odpowiedzi: 9940

hmm, banda 30+ latków oznajmia wszem i wobec, że nie jest zachwycona hitem z list przebojów obecnych nastolatków Ikona: ;) Niespodzianka wchuj.

Mi się See you again średnio podoba, ale ujdzie. Za to Despacito od początku mi się bardzo podobało, ale reggaeton i bachata lubię od dawna, Daddy Yankee już 10 lat temu miał dobre kawałki.

Podpis or it didn't happen.

14.07.2017 09:00

Wątków: 255 | Odpowiedzi: 12858

fenomen gangnama jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo faktycznie chcąc nie chcąc wpadało to melodyjnie w ucho... jednak to 'coś' wyjącę z newsa to już dla mnie katorga dla uszów Ikona: :D

aż sobie musze teraz jakiegoś queena czy ironsów zapuścić Ikona: metal

PS4 Pro | PS VR | X360 | Nexus 4 | LG G Pad 8.3 | Intel i5-6500, Kingston 16 GB RAM DDR4 2133MHz CL14, EVGA GeForce GTX 960 4 GB, ASRock H110M-DGS | SSD + HDD | i inne bzdury | kto to czyta...

14.07.2017 13:10

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 6263

rudy_mundek

dokladnie goddajmn stajl po prostu mial to cos co wrywa sie w mozg czy sie chce czy nie. A te pseudo raperskie chuj wie co to gowno jest ogulnie jako pseudo gatunek mowienia/spiewania..

Oculus Rift +1700x@3941 +Asus Crosshair VI+Team Group Dark3200@3480 +Inno3d980TI Hybrid 1500/8000 +Adata SP900+SuperFlower Platinum 650+Custom XSPC Waterloop. PS4 and JDM DC2

14.07.2017 22:21

Wątków: 95 | Odpowiedzi: 2115

...

świeże i oryginalne to jest np die antwoord a nie jakieś smuty...

ostatnio coraz mniej gram, chyba się starzeję :/

15.07.2017 00:01

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 47883

Smuty to dobre określenie na to co wkleiłeś Ikona: ;) Gdybym słuchał bez oglądania to zasnąłbym gdzieś po 30 sekundach, ale nawet z teledyskiem nie dotrwałem do końca. Zbyt "attention whore i chce być inny na siłę", a nuta naprawdę usypiająca Ikona: ;)

Oceniając pierwszą dziesiątkę top-listy YT:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLirAqAtl_h2r5g8xGajEwdXd3x1sZh8hC

1. Wiz - już pisałem (jedzie na teledysku, muza przeciętna+)
2. Gangnam - jw. (a muza nawet gorzej)
3. Bieber - Sorry - tak jak nr2 ... nie, sorry - jeszcze gorzej Ikona: :D
4. Despacito - tak jak nr1
5. Uptown Funk - może niezbyt ambitne, ale podoba mi się, bo świetnie wpada w ucho Ikona: :) (i w tym rzecz - w ucho, a nie próbuje desperacko tylko w oko jak powyższe Ikona: ;) )
6. Masha and The Bear - WTF? (jakaś ruska bajka, nie oceniam całej, nie oceniam)
7. Shake It Off - podobnie jak nr5 (może minimalnie niżej)
8. Bailando - jak nr1/2 (muza bez polotu)
9. Maroon 5 - Sugar - spoko (no wręcz cukierkowo, ale w pozytywnym sensie Ikona: ;) )
10. Katy Perry - Roar - mocny kicz, ale nie będę wciskał kitu, że źle mi się słucha i patrzy Ikona: ;)

15.07.2017 07:20

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 13965

hmmmm

Fryzjer
U mnie nr.6 leci nieraz. Wiadomo kto ogląda. Nie ja!

2500k@4.5GHz /P8p67 /2x4GB 2133MhzCL10 DDR3 /ASUS 980Ti Strix@1400Mhz / 850EVO250GB+V4 128GB+1.5TBHDD /XFXCore650W /NZXT Phantom White/ Prodigy Cube@AD8066+DenonD400+Solo7C /Xl2720z /W10x64

19.07.2017 11:16

Wątków: 230 | Odpowiedzi: 5529

no i stało się

https://www.pb.pl/despacito-najbardziej-streamowana-piosenka-w-historii-866720

Screw you guys...I am going home !!!

19.07.2017 12:39

Wątków: 49 | Odpowiedzi: 2716

nie znacie się

Fugazi Rules

19.07.2017 13:04

Wątków: 319 | Odpowiedzi: 2710

A ja typuje ten numer

„ … Jeżeli chcesz coś osiągnąć – szukasz sposobu. Jeśli nie chcesz – znajdujesz wytłumaczenie …”

19.07.2017 14:03

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 47883

coś dla TLENa Ikona: ;)

22.07.2017 13:55

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 987

szału nie ma ;p

Duccer

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.07.2017 19:47

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 45803

Z pierwszej dziesiątki tylko Shake it Off daje radę, pewnie dlatego że nie brzmi jak sztucznie wyprodukowane przez komputer. Za naszych czasów te wszystkie bajlanda i koko dżamba też waliły kiczem ale jakoś cieplejsze brzmienie było, to i noga sama chodziła. Współczesny pop strach odpalać bo uszy bolą.

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

22.07.2017 20:21

Wątków: 230 | Odpowiedzi: 5529

mciej

IMHO zależy, mi się wiele kawałków współczesnych podoba, wiadomo to nie to samo co:

Ale jeszcze chyba nie zestarzałem się tak, żeby mówić kiedyś to była prawdziwa muzyka a teraz generowane przez CPU zmienne harmoniczne.

Screw you guys...I am going home !!!