Jump, czyli „indyki” na żądanie za 10 USD miesięcznie

Daniel Górecki, 2017-07-11 14:49 | Źródło |

Programy abonamentowe dla graczy już nikogo nie dziwią, a co więcej stają się coraz popularniejsze i wystarczy tu wymienić PlayStation Plus, Games with Gold (albo nowsze Xbox Game Pass) czy EA Access. Większość z nich skupia się jednak na dużych grach od popularnych deweloperów, w czym swojej szansy upatruje nowa platforma o nazwie Jump, która oferować będzie mniejsze gry PC od niezależnych studiów.

A mowa o programie abonamentowym, gdzie za 10 USD miesięcznie będzie można korzystać z całej dostępnej biblioteki gier - na starcie jest to 60 tytułów, ale lista ma się rozrastać, również w zakresie propozycji VR. Beta Jump właśnie wystartowała i potrwa do 24 lipca, więc możemy na własnej skórze przekonać się, czy to coś dla nas (liczba tytułów jest oczywiście ograniczona) – tym bardziej, że każdy może skorzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.

Co warto podkreślić, platforma jest czymś w stylu Netflixa, więc nie musimy pobierać całych gier i ich instalować, choć nie polega tylko na streamingu i zapewniać ma dokładnie takie same wrażenia jak zainstalowana na naszym dysku gra (przynajmniej zdaniem twórców). Nikt nie wyjaśnił dokładnie jak to działa, ale na naszym dysku zapisywać ma się tylko niewielka ilość danych, na dodatek tymczasowo, dzięki czemu mamy uruchamiać większość gier w niecałą minutę (zakładając, że dysponujemy łączem 15 Mbit).

Co więcej, na programie skorzystać mają również deweloperzy, bo autorzy Jump zapewniają, że nie mają zamiaru zalewać nas setkami nowych produkcji i biblioteka będzie rosnąć o 10-12 gier miesięcznie, by użytkownicy mieli szansę bliżej poznać wiele z nich.

dezgcxyuwa0ipdj

Tagi: PC, gry, serwis, beta testy, gry na żądanie, Jump, gry niezależne,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.