Tencent limituje czas gry młodszym użytkownikom swojego mobilnego megahitu

Daniel Górecki, 2017-07-04 17:01 | Źródło |

Za sprawą presji opinii publicznej chiński gigant internetowy, firma Tencent, zdecydował się na limitowanie czasu gry młodszych użytkowników mobilnej gry Honor of Kings  (na Zachodzie znana jako Strike of Kings). Od dziś każdy poniżej 12. roku życia będzie mógł grać jedynie przez godzinę, a osoby pomiędzy 12. i 18. rokiem otrzymają możliwość do 2 godzin zabawy.

Restrykcje te wprowadzono głównie po to, by uspokoić nauczycieli i rodziców, którzy niepokoją się jak bardzo uzależniająca jest ta gra dla dzieci. Po premierze w 2015 Honor of Kings bardzo szybko roku stało się ogromnym hitem i obecnie jest najpopularniejszym tytułem w Chinach, gdzie miesięczna liczba użytkowników wynosi aż 163 mln (dane z maja), z czego ponad 40 mln to osoby poniżej 19. roku życia.

Uzależnienia od gier i Internetu to poważny problem w Azji, a w Chinach i Japonii powstały liczne ośrodki leczące tego typu schorzenia i obozy dla nastolatków, którzy przechodzą detoks. Tencent jako jedna z największych firm na rynku zdecydowała się w tym roku na implementację rejestracji w czasie rzeczywistym w grze Honor of Kings, uniemożliwiając dzieciakom obchodzenie jego zasad. Koncern wprowadził też system antyuzależnieniowy, który banuje graczy spędzających zbyt wiele czasu z daną produkcją. 

king-of-honor

Tagi: gracze, ograniczenia, gra mobilna, limit, Tencent, Honor of Kings, Strike of Kings,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.