Blizzard szykuje remastery Diablo II i Warcraft III

Daniel Górecki, 2017-06-19 21:35 | Źródło |

Po tym, jak Blizzard ogłosił remaster jednego ze swoich wielkich hitów, a mianowicie Starcrafta, docierają do nas kolejne dobre wieści. Tym razem ręce mogą zacierać fani Diablo II i Warcrafta III, bo z ostatnich doniesień wynika, że szykuje nam się także odnowiona wersja tych właśnie tytułów. W przypadku Starcrafta poprawione miały zostać grafika, dialogi i audio, oczywiście przy zachowaniu klimatu oryginału, więc tu spodziewamy się podobnych zabiegów.

Jeżeli zaś chodzi o źródło informacji, to jest nim sam Blizzard, chociaż obyło się bez jakichkolwiek hucznych ogłoszeń. Firma poszukuje po prostu pracowników, a zdradziło ją konkretne ogłoszenie: - Interesujące historie. Intensywny multiplayer. Niekończąca się grywalność. Jakość, która stworzyła StarCraft, Warcraft III i Diablo II tytanami swoich czasów (…) Przywracamy im chwałę i potrzebujemy Waszych talentów, pasji i umiejętności wykonywania ciężkich zadań. Klasyczne gry potrzebują renesansowego projektanta, który wprowadzi harmonię między tym, co było i tym, co będzie. Warcraft, StarCraft i Diablo czekają na Waszą kreatywność.

Niestety nie znamy żadnych szczegółów, więc ewentualna data premiery, dostępność czy cena nie są jeszcze znane – miejmy jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni, bo Diablo i Warcraft to legendarne tytuły, które wciąż cieszą się zainteresowaniem fanów.

13bd19364342

Tagi: PC, rpg, Blizzard, RTS, Diablo II, Warcraft III, remastr,

Komentarze (34)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

19.06.2017 21:57

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4132

Warcraft na pewno kampanie zagram Ikona: :)

4690k@4.5ghz/z87Pro/2x8gb TeamGroup Zeus 2133\CL10/Evga 1060 SC/Xonar Dx/Fsp raider 750wat@Schyte/Corsair 800D

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

19.06.2017 22:19

Wątków: 116 | Odpowiedzi: 10093

bardziej niż na D2+LoD (do ściągnięcia z batte.net) czekam na D1+HF

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

19.06.2017 22:26

Wątków: 90 | Odpowiedzi: 1873

lomo

to możesz się nie doczekać. Choć nie ukrywam, że z chęcią też bym zagrał w jedynkę+HF.

Compal FL90, MSi GT725, MSi GT72S 6QE HOTS

19.06.2017 23:10

Wątków: 245 | Odpowiedzi: 18432

tiaa

D1+HF to przydałby się w jakiejkolwiek działającej formie...

i7 2600K@4.5GHz, Le Grand Macho, Asus Maximus V GENE, Mushkin Redline 2133MHz CL9 16GB, MSI GTX1060 6GB, Plextor M5S 128GB, Crucial MX200 250GB, 2xWD RED 2TB, Corsair RM650, Lian Li V359WX

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

19.06.2017 23:27

Wątków: 116 | Odpowiedzi: 10093

bardzo trzeba się natrudzić by odpalić D1 w 2017 roku?

może zrobić kontener Dockera i się podzielić Ikona: ;)

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

19.06.2017 23:37

Wątków: 378 | Odpowiedzi: 7733

Hm

https://www.reddit.com/r/Diablo/wiki/index#wiki_diablo_i_game_guide

ASRock P67 Pro3, i5-2500K, R9 270x, 16GB PC12800, 240GB SSD, 1TB HDD, XFX Core 550W, LCD 22"+19"

20.06.2017 00:05

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2071

to gady czwane bestie

Leniwe toto do bolu kombinuje tylko jak pociagnac cos kasy malym nakladem pracy :/

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , EVGA 1080Ti SC2 Hybrid & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

20.06.2017 00:17

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 48347

Blizzard schodzi na psy. Zamiast się zabrać za WC4 to oni się w odgrzewanie kotletów bawią. Może porządne, może na nowo opanierują (i w cutscenkach kampanii może będzie solidna różnica, ale w czasie potyczek w RTS WC3 nie wyglądał źle), ale jednak ten sam kawałek mięsa, ta sama fabuła, którą znam na pamięć Ikona: ;) Chciałoby się czegoś w pełni świeżego posmakować - nowej fabuły i gameplayu w realiach Warcraft RTS, a oni idą na taką łatwiznę :/
Oby to chociaż były takie urywające dupsko remastery, remake'i najlepiej ... niestety w to wątpię.

No chyba, że nad WC4 też pracują to wtedy zwróciłbym honor i odszczekał (ale niestety na to tym bardziej nie liczę :/ )

W Diablo II remaster powinien dać większą różnicę, kto wie, może to będzie dobra okazja żeby dać szansę tej serii.

20.06.2017 00:17

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 48347

Dubel

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.06.2017 00:41

Wątków: 392 | Odpowiedzi: 26351

We wszystko co ma singla chętnie zagram, byle nie ruszać

ich zjebanego multiplayera i poronionego systemu 50/50.

Z87-G43 4790K 16GB2133 GTX1080

20.06.2017 06:38

Wątków: 52 | Odpowiedzi: 2313

...

Odpalcie emulator i Diablo z PS1. Ograłem na psp jeszcze Ikona: :) Trzeba dodać, że jest trudniejsza niż wersja z PC i jak dla mnie nawet ładnjeksza.

20.06.2017 07:24

Wątków: 169 | Odpowiedzi: 28622

Hmm

I tak się sprzeda w milionach i oni o tym wiedzą Ikona: ;) Firma, której udało się wykreować rodzaj kultu, który nie zamiera niezależnie od jakości ich produktów.

20.06.2017 07:25

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 54

W Diabo 1

można śmiało grać, nawet wyszedł niezły mod HD Ikona: :)

http://diablo1.ovh.org/hd/?download

386 SX 33 MHz, 4 MB RAM, HDD Caviar 120 MB, SVGA 512 KB, FDD 3,5" & 5,25"

20.06.2017 07:51

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4132

KZI

W docie jest to samo 50/50 niestety jak wygram np. 4 mecze z rzedu to dostane do teamu player-a na poziomie 20-stym i w zasadzie pograne po pierwszych 10 minutach. Szkoda że nie ma po poprostu mozliwosci napisania ff i po grze ale to tez rozumiem bo jak inni wygrywaja dobrze się bawią to chca do konca grac Ikona: ;)

4690k@4.5ghz/z87Pro/2x8gb TeamGroup Zeus 2133\CL10/Evga 1060 SC/Xonar Dx/Fsp raider 750wat@Schyte/Corsair 800D

20.06.2017 08:05

Wątków: 490 | Odpowiedzi: 13383

zrobili by remaster pierwszego diablo

i drugiej części Warcrafta...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.06.2017 08:47

Wątków: 124 | Odpowiedzi: 29999

hmmm

Instalowałem ostatnio patcha 1.18 do SC i mi wróciła chęć na przejście rozgrywki. Czekam zatem na wersję zremasterowaną i także chętnie sobie obkukam Ikona: :)

...miejsce na twoją reklamę...

20.06.2017 09:08

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 6509

frost160

Ja wtedy ide afk na klopa albo po jedzenie. Nie gram przegranych gier Ikona: :)

Oculus Rift +1700x@3949 +Asus Crosshair VI+Team Group Dark3733@3333cl14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 650+Custom XSPC Waterloop. PS4 and JDM DC2

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.06.2017 09:24

Wątków: 116 | Odpowiedzi: 10093

co wy wiecie o równaniu do 50%

zagrajcie w World of Tanks Ikona: lol

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

20.06.2017 09:31

Wątków: 209 | Odpowiedzi: 4364

pewna przegrana jest właśnie przez takich afk, którzy poddają się nawet nie próbując. Widziałem już wiele gier, w których jeden mały błąd przeciwnika nawet dużo lepszego powodował jego przegraną.
Ja tam nigdy nie idę afk (chyba, że muszę bo coś nagle wypadło ważnego) bo wg mnie jest to nie fair wobec innych i nawet jak przeciwnik jest lepszy to przynajmniej grając z takowym czegoś się nauczę. Granie tylko wygranych gier jest nudne i jeśli przyjemność daje jedynie wygrana, a nie sama gra to polecam boty, z nimi ciężko przegrać.

i5 750@3,3GHz, MSI P55-GD65, 20GB RAM, Crucial M4, MSI GTX660 2GB TF, Windows 10 64bit

20.06.2017 10:01

Wątków: 113 | Odpowiedzi: 1940

Neotix

dobrze gadasz. Najgorsze są beksy co po paru minutach już wróżą porażkę i albo włącza sie flame albo idą afk. Seria porażek może wkurzyć ale bez przesady, jak się polepszy umiejętności nie ruszając się z bazy albo jebiąc za wszystko teammatów? Każdy gra jak umie, jeden lepiej drugi gorzej. Poza tym to tylko gra, a jak się czasem widzi spinaczy na rankedach to żal mi ich rodzin Ikona: lol

prych...

20.06.2017 10:04

Wątków: 57 | Odpowiedzi: 6394

Jeśli zrobiliby remaster w FPP w stylu Skyrima to może byłoby ciekawe. Bo grafikę HD w rzucie izometrycznym to niech sobie w dupę wsadzą.

Odpaliłem Diablo1 ze 3 lata temu. To już nie wciąga tak jak kiedyś.

I7-2600k@4600,24GB RAM,Asrock Z77 Extreme4,Gigabyte HD7870,Vertex 4 128GB+5xHDD,HAF-X,Macho Black White,Xonar DX,XFX 750W, Dell U2412M+Benq FP93GP, Dell E5410, Crucial M4 128GB

20.06.2017 10:38

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4132

ZED

Ale w docie dostaniesz za to opuszczenie i 5 meczy w lowprioryty a tam to w ogóle maskra więc grać trzeba.
NEotix no raczej się z tym nei mylę jak po 10 minutach ktoś ginie 10 razy to Ikona: ;)

4690k@4.5ghz/z87Pro/2x8gb TeamGroup Zeus 2133\CL10/Evga 1060 SC/Xonar Dx/Fsp raider 750wat@Schyte/Corsair 800D

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.06.2017 10:42

Wątków: 392 | Odpowiedzi: 26351

Ja się do końca nie zgodzę.

Też jestem "spinaczem" i też mi żal rodziny Ikona: :D

Problem jak zwykle leży w ludziach, a pies pogrzebany leży w tym, że teraz wszystko jest drużynowe.
Ja wychodzę z założenia, że obojętne, co puszczam, to gram na maksa jak najlepiej - tryharduję Ikona: :D
Tego samego oczekuję od moich współgraczy. Bo po ch... załącza jeden z drugim grę, gra jak gówno, a potem mi pisze, że "to tylko quick". Może tak, ale raz, że zniszczył mi moją grę, zajął xx minut życia, a na rankedzie zagra tak samo, bo po prostu jest ciotą. Nudzi się, to załącza i troluje. Bo nieprzykładanie się do gry to też troling - niszczy grę innym.
Jako, ze gram w HOTSa, to mógłbym przykłady mnożyć w tysiace. Wczorajsza gra: gramy w pięciu na TSie, jeden nie ma mikrofonu. Dla mnie granie multi bez mika to paranoja, no ale ok, przynajmniej wszedł na TS i słucha nas. Dwa mecze ok, nawet dobrze poszło, choć jeden afk przez chwilę (poszedł po piwo w trakcie gry). Trzecia walka już późną porą, grupo po północy. Zaczynamy, koleś znów afk. Nie ma go dobre 5min, czyli nie walczy, nie zbiera expa, nie robi objective itd. Wraca, mówi, że był po piwo. KURWA, nie mogłeś iść przed grą? Hmm, nie, sorka. Potem drugi znika na kilka minut. To nie jest przygodówka, że można iść na 5 min i nic się nie dzieje. Jeśli w grze najlepsze stuny trwają 2 sekundy, to znaczy, że każda sekunda się liczy. Brak gracza przez kilka minut, gdy drużyny są podobne umiejętnościami oznacza przegraną z marszu. Oczywiście przegrana i zdziwienie "o co ja mam pretensje".
I tak każdego dnia. Co chwilę ktoś się dziwi, że jebię go na czacie, bo to tylko gra.
Nie, to nie tylko gra. To moje zasrane xx minut życia, które tracę, bo gram z trolem.

Wszystko to jest winą darmowego internetu. Za czasów modemów, granie online było dla wybranych i gdy trzeba było zapłacić duże pieniądze za grę, to każdy się starał. Załączył grę, żeby zagrać najlepiej jak potrafi, a nie, żeby dłubać w nosie i w połowie gry wyjść z psem. Do tego ta zasrana anonimowość. Głowę dam, że gdyby nie było xywek, tylko imię i nazwisko, to ludzie już by inaczej podchodzili do wszystkiego. tysiąc procent mniej trolowania.
Gdybyśmy grali w kafejkach, to albo by mnie zabili, albo bym siedział w więzieniu, bo co drugą grę biłbym kogoś trolującego mi grę.



Z87-G43 4790K 16GB2133 GTX1080

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.06.2017 11:27

Wątków: 116 | Odpowiedzi: 10093

KZI

bo nie grasz ze mną w HotS'a Ikona: :p

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.06.2017 11:36

Wątków: 392 | Odpowiedzi: 26351

To może być groźne, wywaliłem już 80% znajomych

w BN Ikona: :D Ikona: ;)

Z87-G43 4790K 16GB2133 GTX1080

20.06.2017 11:38

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 2222

KZI


Głowę dam, że gdyby nie było xywek, tylko imię i nazwisko, to ludzie już by inaczej podchodzili do wszystkiego. 

Ekhm... Facebook i to co ludzie tam wypisują Ikona: sarcastic
Na szczęście ja prawie nie gram w multi bo jeszcze musiałbym mieć do czynienia z takimi frustratami jak ty Ikona: lol

20.06.2017 11:49

Wątków: 113 | Odpowiedzi: 1940

KZI

ewidentnie potrzebujesz przerwy od grania. Jeżeli dla ciebie to takie ważne i tak hejtujesz ludzi z błahych powodów przez grę to serio odpocznij i się zastanów trochę czy w życiu nie ma ważniejszych rzeczy niż przegrana gra. To nie inny gracz marnuje twój czas tylko ty sam włączając grę. Jak zawsze oczekujesz wygranej to tak samo jakbyś zawsze kupujac los na loterii oczekiwał wygranej a w przypadku przegranej chujał na wszystkich. To są gry, gry mają dawać frajdę z założenia. Jak jesteś pro graczem z ambicjami na kariere to nie graj z noobami tylko pisz się na campy i tam graj z profesjonalistami.
Troche wyrozumiałości dla sporej części ludzi ta 1-2 gry dziennie to cały ich czas na oderwanie się od obowiązków wiec obrzucanie ich gównem nic tu nie pomoże żadnej ze stron.
Ja mam swoją ekipę od prawie 10 lat, razem gramy we wszystko co ma multi. I powiem tak, że dużo razem przegraliśmy ale długodystansowi spinacze zawsze byli z naszego grona wypraszani. Nikt po pracy nie siada do kompa żeby jakiś tryhard go jebał. To ma byc relaks i miło spędzony czas niezależnie czy idzie dobrze czy słabo.

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi z HDD usera Zobacz oryginał

prych...

20.06.2017 12:00

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 6509

KZI aka 'Games Mastaha'

Dokladniedobrze gadasz. Jak gram to na maxa jak widze ze reszta przyszla sobie przegrac to mam ich w chuju. Rankedow nie gram.

Ogulnie to byla glowna przyczyna przez ktora przestalem grac w LoLa i Moby ogulnie... Granie z Randomami Ja sie spuszczam na klawiaturze grind 4-5 godzin dzien w dzien i potem grasz z feederami gosciami ktorzy graja bez VC w 21 wieku itp.

Tez powod dlaczego dalismy sobie z kumplami spokuj grania Mythic rajdow w wowie. Jak masz w gildi 15 dobrych graczy i 10 zapchajdziur to sie nie da grac jak potrzeba 20... Bo 5 przychodzi doslownie po boosta i sie nic nie chca nauczyc grac lepiej.

Jak ktos gra w cos ponad rok czy 2 i jest chujowy to juz na stale proste Ikona: :D

Foris ja jak ktos cos ma od razu daje namiary an chate niech wpada mi dac po pysku albo da swuj jak nei daleko chetnie odwiedze z wpierdolem jak nnie za daleko Ikona: :)

Oculus Rift +1700x@3949 +Asus Crosshair VI+Team Group Dark3733@3333cl14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 650+Custom XSPC Waterloop. PS4 and JDM DC2

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.06.2017 12:04

Wątków: 392 | Odpowiedzi: 26351

Nie rozumiesz,czasem myślę, że piszę do Was po chińsku :D

przegrywać można i 10 do zera, a mecz będzie dobry. Bo wszyscy grali skupieni na grze, po prostu przeciwnik był lepszy. Marnują mój czas ludzie, gdy z ekipy na boisku jeden nie przyszedł, drugi wyszedł w trakcie, trzeci dłubał w nosie, czwarty podkładał nogę swoim, piąty kopał w swoją bramkę.
Przyszedłem z nadzieją na dobrą zabawę i poważny mecz, a straciłem czas. Oni stracili mój czas.

Pomyśl o tym, jak gralismy razem w Division i pomyśl, gdybym tak trolował Twoją grę, a na koniec wyszedł dziwiąc się, czemu masz pretensje. Bo Twoja godzina, którą poświęciłeś na lvl dla mojej postaci, poszła w pizdu. Z mojej winy. Fajnie? Chyba nie?

Z87-G43 4790K 16GB2133 GTX1080

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.06.2017 12:07

Wątków: 392 | Odpowiedzi: 26351

Powyżej do Ardudiego, a Lorda popieram 100%

100%max z siebie daję, albo z łóżka nie wstaję Ikona: :D

Z87-G43 4790K 16GB2133 GTX1080

20.06.2017 12:12

Wątków: 113 | Odpowiedzi: 1940

KZI

to jest was już dwóch poważnych pro gejmerów. Załóżcie jakiś wątek rekrutacyjny, tam sobie nawrzucajcie od noobów, patałachów i kto komu matke ruchał. Najlepsi utworzą team, któremu nawet koreańcy nie dadzą rady Ikona: lol

prych...

20.06.2017 13:13

Wątków: 210 | Odpowiedzi: 3944

ja pierdziele,

ale zrobił się zajebisty wątek Ikona: :D

Też bym pograł sobie sesję 4-6h minimum, ale mam żonę i 2 małych dzieci. W WoWa przez ostatni rok grałem 2-3 miesiące.... i to jeszcze max 2h dziennie. W WoWie to jest dramat. Porobisz trochę Q, trochę AH, trochę farmy i już trzeba spieprzać. W międzyczasie ktoś Ci przerwie pięćset razy. ŻAL.

Nie jest łatwo znaleźć sobie stałych ziomków do grania, a takiej ilości znajomych z RL to można pomarzyć, bo wszyscy się wykruszyli.

Jak ostatnio grałem, to też próbowałem na luzie i mieć wszystko w dupie... ale jak masz tylko 30min na dungeona i jakiś random pójdzie w pizdu po wipe na 1 bossie, to jak ci się nie ma NERDRAGE włączyć jak miałeś tylko na dunga 30min, a wyszukiwanie insty to ze 10min. Cały twój czas jest w dupie.

Także rozumiem KZI. Może wydawać się to śmieszne, ale jak dochodzi co do czego to każdemu puszczają nerwy. Przy graniu z kumplami tego nie ma, bo albo wszyscy mają w dupie, albo wszyscy są na 100%.

RYZEN 1600 @LC |Asrock Taichi|RM750W|BX100 250GB|LG 29UM67-P #betterRED

20.06.2017 14:16

Wątków: 99 | Odpowiedzi: 6174

KZI

pograj w Starcrafta 2 pvp, tam wszystko zależy od Ciebie, aktualnie chyba zero czitów na laderze, imo nadal daje radę, można na twitchu podejrzeć pro graczy, ale gra, przynajmniej dla mnie jest bardzo trudna manualnie ... ale sie nie poddaje, może kiedyś wbije mastera Ikona: :)

Husarze nie pytali "ilu?" ...ale gdzie są.

21.06.2017 13:03

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 6509

MieH

Ja to wiadomo ostry grinder ale patch 7.2.5 mnie przycial bo wprowadzili Cap na AP w broni i po 52 punkcie tylko rosnie moc proca. Brak dodatkowego HP a w tanku brak dodatkowego hp i mnoznika dmg. Wiec dobilem 3 spec do 53 punktow i koniec grindu moze troche plusow pobiegam w wolnyum czasuie jutro z gildia czyscimy nowego rajda albo prubujemy czyscic w sumie Ikona: :D

Oculus Rift +1700x@3949 +Asus Crosshair VI+Team Group Dark3733@3333cl14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 650+Custom XSPC Waterloop. PS4 and JDM DC2

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.06.2017 14:38

Wątków: 291 | Odpowiedzi: 46552

hm

oby to tylko byly naprawde udane remastery i biore oba Ikona: :)

the end

22.06.2017 15:48

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 48347

Po tylu latach to oby to były remake'i, a nie remastery Ikona: :P

Tu same lepsze teksturki i support panoramicznych ekranów się nie sprawdzą (no chyba, ze ceny pozostaną takie jak starych gier obecnie lub niewiele wyższe to wtedy to będzie akceptowalne, ale i tak 'meh').
Oby stworzyli na nowo modele obiektów i postaci (+ nowoczesny silnik 3d), najlepiej wzorując się na tych z cinematiców w WC3 (które notabene wypadałoby wyrenderować na nowo w 4k, bo obecne są chyba w rozdzielczości VHS Ikona: ;) )

22.06.2017 16:39

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4132

No to racja ale filmiki z W3 to jest mistrzostwo zresztą mój awatar też tam zobaczycie Ikona: ;)

4690k@4.5ghz/z87Pro/2x8gb TeamGroup Zeus 2133\CL10/Evga 1060 SC/Xonar Dx/Fsp raider 750wat@Schyte/Corsair 800D