ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Xbox One X – wszystko, co musicie wiedzieć

Daniel Górecki, 2017-06-12 08:14 | Źródło Microsoft |

Z naszego punktu widzenia wczorajsza konferencja Microsoftu w ramach E3 okazała się być nieco rozczarowująca, bo chociaż amerykański gigant skoncentrował się głównie na grach, prezentując ich aż 42, z czego 22 były tytułami ekskluzywnymi dla Xboxa, to większość z nich stanowiły mniejsze lub niezależne produkcje, a zabrakło dużych gier AAA przygotowanych przez studia Microsoftu. Na szczęście zapowiedziany podczas tego wydarzenia Xbox One X, czyli najnowsza wersja konsoli Xbox One, zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie.

1216817718

Zacznijmy od tego, że urządzenie wyląduje na sklepowych półkach 7 listopada w cenie 499 USD/EUR, co oznacza, że w Polsce spodziewać możemy się kwoty rzędu 2200-2300 PLN. Co prawda jest to 100 USD więcej niż w przypadku bezpośredniego konkurenta, czyli PS4 Pro, ale warto pamiętać, że Xbox One X oferuje odtwarzacz Blu-ray 4K, którego brakuje w konsoli Sony i zapewnia ok. 50% więcej mocy obliczeniowej. Poza tym, Microsoft promuje swój sprzęt jako produkt premium, który zapewnia natywne wsparcie dla rozdzielczości 4K (z czym PS4 Pro ma spore problemy) wraz ze szerokim gamutem barw i pełną obsługą technologii HDR.

Koncern nie omieszkał także przypomnieć najważniejszych elementów specyfikacji swojej nowej konsoli, na którą składają się m.in. CPU z 8 rdzeniami x86 o taktowaniu 2,3 GHz i GPU oferujące 40 zmodyfikowanych jednostek obliczeniowych (jego taktowanie to 1172 MH). Znajdziemy tu także aż 12 GB pamięci GDDR5 (9 GB przeznaczono dla deweloperów, a 3 GB zarezerwowano na system operacyjny) z 384-bitową magistralą i prędkością 6,8 GHz, co przekłada się na przepustowość rzędu 326 GB/s. Całości dopełniają zaś 1 TB dysk (2,5 cala) oraz napęd optyczny 4K UHD Blu-ray. Xbox One X otrzyma też „najbardziej efektywny w historii Xboksów” zasilacz 245 W. Jeśli zaś chodzi o chłodzenie, to znajdziemy tutaj układ złożony z radiatora z komorą parową oraz wentylatora – jest to pierwsza konsola z tego typu coolerem na wzór rozwiązań z kart graficznych GTX 1080 oraz GTX 1080 Ti.

102431773

Jeśli zaś chodzi o design, to sprzęt zdecydowanie może się podobać, ponieważ Microsoft postawił na ewolucję wzornictwa z Xboxa One S, ale One X otrzymał czarną obudowę, a poza tym jest jeszcze mniejszy niż i tak kompaktowa „eska”. Będzie to więc nie tylko najpotężniejsza konsola w historii, ale i najmniejszy Xbox jakikolwiek otrzymaliśmy. Na poniższych wideo możecie sprawdzić jako konsola prezentuje się na żywo:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Xbox One X będzie w pełni kompatybilny ze wszystkimi akcesoriami dostępnymi obecnie dla Xboxa One. I pomimo tego, że wszystkie konsole Xbox One otrzymywać będą te same te tytuły, to oczywiście producent zapewnia, że najlepsze doznania zapewnią na nowym sprzęcie. Chodzi tu również o starsze tytuły, które dzięki technologii supersampling zostaną podkręcone wizualnie poprzez skalowanie ich do rozdzielczości 4K, a oczekiwać mamy też szybkiego wczytywania się gier. Co więcej, Microsoft zapowiedział, że część gier dostępnych już na rynku, w tym Final Fantasy XV, Ghost: Recon Wildlands, Gears of War 4, Forza Horizon 3 czy Rocket League otrzymają łatki ze wsparciem dla możliwości Xbox One X.

Lista gier wspierających Xbox One X:

Gears of War 4
Forza Horizon 3
Killer Instinct
Halo Wars 2
Minecraft
Final Fantasy XV
Resident Evil VII
Ghost Recon: Wildlands
Rocket League
Dishonord 2
Everspace
Farming Simulator 17
For Honor
The Elder Scrolls: Skyrim - Special Edition
The Elder Scrolls Online
The Witcher 3: Wild Hunt
RiME
Paladins
Homefront: The Revolution
Mantis Burn Racing
Titanfall 2
Injustice 2
Outlast 2 
Hitman
The Surge
Fallout 4
DOOM
Chess Ultra
Dead Rising 4
We Happy Few
Astroneer
Portal Knights
SUPERHOT
ARK: Survival Evolved
Warhammer: End Times – Vermintide
 

Na deser gigant z Redmond pochwalił się popularnością wstecznej kompatybilności, z której skorzystać miało ok. 50% właścicieli Xbox One, dlatego też firma zdecydowała się rozszerzyć ten program o produkcje z pierwszego Xboxa, co nastąpi jeszcze w tym roku.

Jeśli zaś chodzi o gry, które zmierzają na Xbox One X, to możecie się z nimi zapoznać w naszej relacji z wczorajszej konferencji. Największe wrażenie zrobiły na nas Forza Motorsport 7, Ori 2, Metro Exodus (choć gameplay ewidentnie został tu podkręcony na potrzeby prezentacji) i fenomenalnie prezentujące się Anthem od BioWare.

1438226570

Tagi: cena, Microsoft, konsola, data premiery, 4K, Xbox One X, Forza Motorsport 7, Anthem,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

12.06.2017 14:26

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 373

Posiadacze G1070 wzwyż....

zaślinią się jak konsola będzie w sprzedaży i da im więcej niż te karty teoretycznie generują.

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.