Facebook stawia na esport i będzie streamował na żywo starcia w Counter-Strike'a

Daniel Górecki, 2017-05-19 12:38 | Źródło |

Tempo rozwoju esportu jest naprawdę nieprawdopodobne, bo ten przebija się już nawet w mainstreamowych mediach. Wystarczy spojrzeć tylko jak wyglądają imprezy typu IEM czy zbliżające się ESPORT NOW, by przekonać się o potencjale tej branży. Teraz, kiedy Twitter zaangażował się w ten lukratywny biznes, tylko kwestią czasu wydawało się, kiedy na podobny ruch zdecyduje się Facebook.

ESL, czyli największa esportowa organizacja, ogłosiła zawarcie umowy ze gigantem mediów społecznościowych, który będzie streamował imprezy na wyłączność w 6 językach. Wszystkie imprezy transmitowane przez Facebooka będą skupione wokół elitarnych rozgrywek Rank S w Counter-Strike: Global Offensive.

ESL dostarczy nam 5500 godzin esportowych materiałów na Facebooku, z czego 1500 godzin stanowić ma ekskluzywną zawartość dla tej platformy. Oprócz meczy Rank S w Counter-Strike: Global Offensive na popularny serwis społecznościowy trafić mają także zawody  ESL One i Intel Extreme Masters – wszystkie stramowane po angielsku, francuski, hiszpańsku, portugalsku, niemiecku i co z naszego punktu widzenia najważniejsze, po polsku. Facebook zapowiedział także oryginalną 3-minutową serię Facebook Live, w której pokazywane będą najlepsze akcje w CS:GO  czy prezentowani topowi gracze, jak również szybko rozwijające się talenty.

Pierwsze owoce współpracy ESL i Facebooka zobaczyć mamy już w czerwcu i zainteresowani powinni udać się na tę stronę

dims_10

Tagi: FaceBook, sport, Counter-Strike: Global Offensive, ESL, Intel Extreme Masters, ESL One, Rank S,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.