ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Komisja Europejska nakłada 110 mln EUR grzywny na Facebooka

Daniel Górecki, 2017-05-18 16:02 | Źródło |

Po kilku miesiącach od wszczęcia postępowania Komisja Europejska zdecydowała się w końcu ukarać Facebooka grzywną w wysokości 110 mln EUR w związku z celowym wprowadzaniem w błąd Brukseli w sprawie wykorzystania danych z przejęcia WhatsApp w 2014 roku. Tym samym firma Marka Zuckerberga jest pierwszą, która ukarana została przez UE prawem odnośnie kontroli połączeń, które wprowadzono w 2004 roku.

Dochodzenie uruchomiono w grudniu zeszłego roku, bo chociaż Komisja wydała zgodę na nabycie aplikacji WhatsApp przez Facebooka za 22 mld USD, to społecznościowy gigant dostarczył UE nieprecyzyjne dane o możliwości połączenia kont użytkowników serwisów Faceebook i WhatsApp. W sierpniu zeszłego roku Facebook przyznał jednak, że numer telefonu użytkownika komunikatora można połączyć z profilem na portalu społecznościowymi.

"Dzisiejsza decyzja stanowi silny sygnał dla przedsiębiorstw, pokazując, że muszą one przestrzegać wszystkich aspektów rozporządzenia UE o fuzjach, włączając w to obowiązek dostarczenia dokładnych informacji" - stwierdziła unijna komisarz ds. konkurencji, Margrethe Vestager.

Komisja podjęła swoją decyzją w oparciu o przeświadczenie, że pracownicy Facebooka „zdawali sobie sprawę z możliwości łącznia kont” i wiedzieli, iż organ unijny krytycznie podejdzie do tego elementu. W wydanym oświadczeniu Facebook tłumaczy jednak, że "błąd w dokumentach dostarczonych w 2014 roku nie był zamierzony i KE potwierdziła, że nie miało to wpływu na wynik rozpatrywania fuzji". Zdaniem giganta czwartkowy komunikat KE "zamyka sprawę", a zdaniem Komisji grzywna w wysokości 110 EUR jest adekwatna i powinna odstraszać od tego typu praktyk na przyszłość. Zastanawiano się nawet nad wyższą kwotą w wysokości 1% przychodów firmy (co dałoby 250 mln EUR), ale instytucja Unii Europejskiej wzięła pod uwagę współpracę amerykańskiego koncernu w trakcie śledztwa.

dims_09

Tagi: FaceBook, Unia Europejska, Komisja Europejska, kara, UE, grzywna, WhatsApp,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

18.05.2017 20:31

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 853

Czyli dostali karę mniej niż 0,5% przychodów firmy Ikona: :D

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.