Amazon prezentuje "nowe" wersje tabletów Fire 7 i Fire HD 8

Daniel Górecki, 2017-05-18 13:05 | Źródło |

Amazon zapowiedział „zupełnie nowe” tablety Fire 7 i Fire HD 8, jednak określenia tego użyto w tym przypadku nieco na wyrost. W rzeczywistości nowy  Fire 7 oferuje bowiem jedynie nieco drobnych usprawnień, natomiast Fire HD 8 doczekał się obniżki ceny o 10 USD oraz wariantu skierowanego do dzieci (Kids Edition).

Zacznijmy od mniejszego tabletu Fire 7, który ponownie kosztuje jedynie 49 USD i jest niemal identyczny jak poprzednia generacja, a wśród największych zmian odnotować można wyświetlacz, który co prawda wciąż oferuje 7 cali i rozdzielczości 1024x600 pikseli, ale tym razem zapewnia „wyższy kontrast i ostrzejszy tekst”. Sam sprzęt nieco odchudzono, ponieważ obecnie waży tylko 295 gramów (wcześniej 315 gramów) i ma być również odrobinę smuklejszy.

Fire HD 8 to kolei identycznie urządzenie jak ostatnio, ale tym razem dostępne w nowych kolorach oraz wspomnianej niższej cenie 89 USD. Kids Edition to z kolei wariant we wzmocnionej obudowie przeznaczonej do użytku przez dzieci - taka wersja jest jednak droższa i kosztuje 129 USD, ale w zamian otrzymujemy 2-letnią bezwarunkową gwarancję i rok subskrypcji w serwisie Amazon FreeTime Unlimited, a także oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej.

Oba tablety są już dostępne w przedsprzedaży na Amazonie, a ich premiera odbędzie się 7 czerwca. 

dims_08

Tagi: cena, tablet, Amazon, Fire HD 8, Fire 7, Kids Edition, Amazon FreeTime Unlimited,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.