Google Assistant na 100 mln urządzeń i zmierza na iPhone'y

Daniel Górecki, 2017-05-18 11:30 | Źródło |

Na początku tego tygodnia pojawiły się plotki, jakoby Google planowało udostępnić swojej cyfrowego asystenta na urządzeniach z iOS. Te okazały się być prawdziwe, ponieważ firma w trakcie konferencji I/O zapowiedziała, że Assistant wkrótce trafi na iPhone’y.

Koncern pochwalił się tym samym, że wraz z ekspansją na smartfonach Apple, Assistant dostępny będzie dla wszystkich użytkowników „niezależnie od tego jakiego smartfona używają”. Najwyraźniej Google zapomniało o Windowsie, ale ostatnio nietrudno go przeoczyć w kontekście platformy mobilnej.

„Assistant dostarcza wszystkie wasze ulubione funkcje Google na iPhone’a” – stwierdził producent. Cyfrowy asystent firmy pozwoli nam np. uzyskać informacje odnośnie przesyłki z naszego Gmaila, oglądać ulubione kanały na YouTube, uzyskiwać odpowiedzi z wyszukiwarki Google, itd. Możliwe będzie nawet włączenie świateł i ogrzewania w domu przed naszym przyjazdem.

Przy okazji Google pochwaliło się, że z jego personalnego asystenta korzystają użytkownicy przeszło 100 mln urządzeń. Poza tym, Assistant doczeka się latem wsparcia dla 4 kolejnych języków, francuskiego, niemieckiego, portugalskiego w brazylijskiej odmianie oraz japońskiego. Do końca roku lista ta rozszerzy się zaś o włoski, hiszpański i koreański – niestety jak na razie nie słychać nic o polskim.

1495042482_google-assistant-iphone_story

Tagi: Google, iPhone, Google I/O, asystent cyfrowy, Google Assistant, Assistant, asystent personalny,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.