Apple może zrezygnować z iPada mini, nowe MacBooki na WWDC

Daniel Górecki, 2017-05-17 11:45 | Źródło |

W ostatnim czasie jedyne odświeżenie na jakie mógł liczyć iPad mini polegało na zwiększeniu pamięci na dane, co zaczęło budzić pytania, czy Apple nie chce przypadkiem całkowicie zrezygnować z tego modelu. I jeśli wierzyć najnowszym przeciekom (źródła portalu BGR), gigant z Cupertino faktycznie planuje wygaszać ten tablet.

Biorąc pod uwagę, że Apple postawiło na większe smartfony w postaci iPhone’ów Plus, a do tego nowy tańszy iPad spełnia podstawowe wymogi większości użytkowników, coraz mniej osób sięga po iPada mini, nie widząc większego sensu jego zakupu. Odbija się to oczywiście na wynikach sprzedaży Apple, stąd też decyzja o wygaszeniu tego modelu. Oczywiście nie są to potwierdzone informacje, a koncern jak zwykle milczy w tego typu sytuacjach, ale taki scenariusz wydaje się być prawdopodobny. Tym bardziej, że producent szykować ma kolejne większe modele, w tym 10,5-calowy.

mobile-ipad-mini-4-hero-2015_geo_us

To jednak nie wszystko, ponieważ w sieci pojawiają się doniesienia o kolejnych produktach Apple, które mogą być zapowiedziane w trakcie czerwcowego WWDC. Co prawda coroczna konferencja deweloperska w ostatnich latach nie była wydarzeniem, na którym firma prezentowała nowe produkty, jednak w tym roku może się to zmienić. Nie dosyć, że spodziewamy się w jej trakcie prezentacji nowego iPada, to teraz mówi się także o upgradzie 12-calowego MacBooka oraz MacBooka Pro.

Profesjonaliści otrzymać mają modele z 7. generacją procesorów Intel Core (Kaby LaKe) i być może także jakieś drobne zmiany w zakresie wyglądu, z kolei 12-calowe laptopy dostaną jedynie szybsze układy Intela (zapewne Corei5 i i7 z serii Y). Największą niespodzianką okazać może się jednak odświeżenie MacBooka Air, który wydawał się być porzucony przez Apple. Jedno ze źródeł sugeruje, iż producent rozważa jeszcze opcję nowego 13-calowego wariantu Air, który wyposażony zostanie w nowy procesor, co ma mieć związek z wciąż zadziwiająco mocną sprzedażą tego modelu. Niestety nie wiadomo, czy są tu szykowane jakieś inne zmiany.

Jak więc widać, jeśli doczekamy się nowych wersji MacBooków, to raczej będą to niewielkie zmiany, przeważnie ograniczające się do odświeżenia podzespołów. 

stk31nntueulluf

Tagi: tablet, Apple, notebook, laptop, iPad, MacBook, MacBook Pro, iPad mini, WWDC17,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.