Doogee Mix - chińska kopia ... chińskiego "bezramkowca" Xiaomi

Daniel Górecki, 2017-04-21 12:42 | Źródło |

Na rynku smartfonów mamy obecnie do czynienia z bardzo ciekawą sytuacja, kiedy to chińscy producenci zaczynają kopiować … chińskich konkurentów. Doogee postanowiło bowiem pójść śladami Xiaomi i zaprezentowało telefon, który wygląda bardzo podobnie do bezramkowego Mi Mix, czyli głośnego modelu z końca zeszłego roku.

Sprzęt posiada nawet podobną nazwę, bo nazywa się po prostu Mix, ale przede wszystkim przypomina propozycję Xiaomi pod względem designu, oferując minimalne ramki wokół ekranu , gdzie jedynie dolna część jest nieco grubsza, ponieważ umieszczono w niej stosowne sensory i przednią kamerkę.

Oba urządzenia różnią się jednak wyraźnie pod względem specyfikacji, ponieważ o ile Mi Mix oferuje 6,4-calowy ekran, tak Doogee Mix wyposażono w przystępniejszy 5,5-calowy AMOLED Full HD. Pod maską znajdziemy zaś procesor MediaTek Helio P25, 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane, ale do sprzedaży trafi także mocniejszy wariant z układem Helio X30, 6 GB pamięci RAM i 128 GB na dane. W obu przypadkach możemy liczyć na podwójny aparat tylny (16 MP + 8 MP) i 5 MP kamerkę przednią oraz baterię o pojemności 3500 mAh. Obudowa smartfona wykonana jest ze szkła, a system operacyjny to Android w wersji 7.0 Nougat. 

Nie wiadomo jeszcze, czy Doogee zdecyduje się wypuścić ten sprzęt poza Chinami, ale warto wspomnieć, że telefony tego producenta dostępne są także na polskim rynku. Niestety nie znamy jeszcze ceny i daty premiery Doogee Mix.

doogee-mix

1483690272_dsc01660

Źródło: neowin.net

Tagi: Xiaomi, Mix, bezramkowy smartfon, Doogee, Mi MIX, Xiaomi Mi MIX, Doogee Mix,

Komentarze (8)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

21.04.2017 13:03

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 30194

hmmmz

buhahaa, bezramkowy po ch....u fest Ikona: :)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

21.04.2017 13:38

Wątków: 412 | Odpowiedzi: 22583

Napisane jest, że to KOPIA bezramkowego telefonu, a nie że jest bezramkowy Ikona: ;)
Swoją drogą dobry trolling - zrobić białe ramki i machnąć foto na białym tle - może ludzie się nie kapną Ikona: :D

Fakt jednak faktem, że ramki ma bardzo małe i wielkość ekranu w stosunku do samego telefonu robi wrażenie.
Gdyby tylko nie ten MTK...

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.04.2017 14:24

Wątków: 699 | Odpowiedzi: 36062

..

146 x 69 x 8 mm - nieźle jak na 5.5". Czekam na 5" 'bezramkowca' który zmieści się w ~135mm wysokości i ~63mm szerokości Ikona: ;)

ηємσ ѕαριєηѕ ηιѕι ραтιєηѕ

21.04.2017 15:31

Wątków: 412 | Odpowiedzi: 22583

Talar

Zamierzasz przebić wymaganiami "sam wiesz kogo"? Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.04.2017 19:12

Wątków: 699 | Odpowiedzi: 36062

..

no no - sam wiem kogo, to nie przebiję - ale chętnie przytuliłbym 'małego' pięcio-calowca Ikona: ;)

ηємσ ѕαριєηѕ ηιѕι ραтιєηѕ

21.04.2017 20:10

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1504

geek mode on

Zachowując grubość ramek i aspect ratio z Mi mixa można uzyskać ekran 5,0 cala w smartfonie o szerokości 65mm i 5,4 cala w szerokości 72mm z tego co pamiętam

@Talar skąd ten wymiar? I czemu akurat 63mm? Xperia Compact miała 65mm

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.04.2017 21:26

Wątków: 699 | Odpowiedzi: 36062

squizz

mea cupla - jako rozmiar referencyjny przyjąłem właśnie Z3C/Z5C i jakoś tak mi się ubzdurało, że tam było 63mm - a tam faktycznie jest 65mm - czyli 65mm też może być Ikona: :)

ηємσ ѕαριєηѕ ηιѕι ραтιєηѕ

21.04.2017 21:54

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1504

Zastanawia mnie info z phoneradar o 146 x 69 x 8 mm 5,5". To pewne informacje? Gdyż wyglądałoby to lepiej niż to co wyliczyłem na podstawie Mi Mix. No chyba, że Doogee ma cieńsze ramki od mixa, a Mi Mix wg moich wyliczeń ma ramki ~2,92mm.

21.04.2017 21:57

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1504

late edit

i korekta do mojego wcześniejszego posta: 5,0 cali dla 65 mm i 5,4 cala dla 70mm szerokości. Znalazłem swój poprzedni post, gdzie akurat to liczyłem Ikona: :)
Adekwatne do proporcji 9:17