GoPro Fusion - nowa kamerka do nagrywania w 360°

Daniel Górecki, 2017-04-21 10:43 | Źródło |

Ubiegły rok nie był zbyt udany dla GoPro, które za sprawą kłopotów z dronem Karma, a także gorszej sprzedaży swoich kamerek sportowych, zmuszone było zamknąć dział entertainment i zwolnić przeszło 200 pracowników. Pomimo tego, iż firma zapowiadała zawężenie swojej oferty i skoncentrowanie się na najpopularniejszych seriach produktów, właśnie doczekaliśmy się ujawnienia zupełnie nowej kamerki.

1492742539_original

Ta nazywa się Fusion i skierowana jest do miłośników sferycznych materiałów, czyli kręconych w 360°. Sprzęt ma być częścią pilotażowego programu skierowanego do profesjonalistów, ale producent planuje jeszcze w tym roku komercyjną premierę w ograniczonym zakresie. Kamerka potrafi nagrywać wideo i robić zdjęcia w rozdzielczości do 5,2K i to zarówno w VR, jak i standardowe materiały. Możliwe będzie tu nawet nakręcenie materiału ze wszystkich kierunków, a następnie wybranie konkretnej kompozycji do wideo 2D. GoPro chwali się, że dzięki funkcji OverCapture poczujemy się jakbyśmy mieli ze sobą całą ekipę filmową. Niestety jak na razie GoPro nie zdradza zbyt wielu detali na jej temat i zapewne kolejne zostaną ujawnione bliżej premiery.

Nas cieszy jednak fakt, że producent nie zamierza całkowicie spoczywać na laurach i opracowuje zupełnie nowe produkty, pomimo tego, że sparzył się na dronie Karma. Tymczasem profesjonaliści mogą już aplikować swój udział w programie pilotażowym. 

Tagi: filmy, Fusion, kamerka, gopro, 5K, wideo 360, GoPro Fusion, 360,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.