LG Display przygotowuje OLEDy dla V30 i innych smartfonów

Daniel Górecki, 2017-04-20 13:19 | Źródło |

Jak wynika z najnowszych doniesień z Korei Południowej, LG Display wkrótce zwiększy swoją produkcję 6. generacji wyświetlaczy OLED, którymi zainteresowani mają być zarówno LG Electronics, jak i Xiaomi.

LG Electronics przygotowywać ma się do produkcji modelu V30, który według ostatnich informacji otrzymać ma zakrzywiony panel OLED w stylu konkurencyjnych smartfonów Galaxy S od Samsunga. Wspomina się tu także o porzuceniu dodatkowego ekranu, który jest charakterystycznym elementem serii V, na rzecz funkcji Always On, która go zastąpi. Wykorzystanie technologii OLED pozwoli zaś zaoszczędzić więcej energii niż w przypadku G6, który bazuje na wyświetlaczu LCD.

Warto także przypomnieć, że LG Display ma już na swoim koncie elastyczne panele OLED dla smartfonów, ponieważ firma stworzyła ekrany do Mi Note 2 dla Xiaomi. Pojawienie się więc nazwy chińskiego producenta w kontekście zainteresowanych nowymi panelami LG jest jak najbardziej zrozumiałe, tym bardziej, że ten ma wykorzystywać je w Mi Note 2.

To jednak nie jedyni zainteresowani, ponieważ niedawno pojawiły się informacje, jakoby Google oferowało 880 mln USD LG na inwestycje produkcyjne w tym zakresie. Google według nieoficjalnych informacji chce wykorzystać zakrzywione OLEDy w smartfonach Pixel 2. LG Display z kolei ma mieć nadzieję na podpisanie umowy z Apple i produkcję OLEDów do iPhone’a szykowanego na 10. rocznicę tego urządzenia – w tym przypadku większość analityków stawia jednak na Samsunga.

LG Display produkuje obecnie 22000 paneli OLED na miesiąc. Za sprawą nowych linii produkcyjnych liczb ta zwiększyć ma się do 37000, co wciąż nie wydaje się być wystarczające dla giganta z Cupertino (nowe iPhone’y sprzedają się w przedsprzedaży w setkach tysięcy). Niewykluczone jednak, że Apple może zdecydować się dywersyfikację swoich dostawców w tym zakresie, podobnie jak robi to z innymi komponentami. Warto jednak podkreślić, że Samsung Display odpowiada obecnie za aż 97,7% całkowitej produkcji smartfonowych paneli OLED.

gsmarena_002

Tagi: smartfony, LG, oled, Xiaomi, wyświetlacze, LG Display, panele, lg electronics, ekrany,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.