Jeszcze w tym roku możemy otrzymać konsolę SNES Classic Edition

Daniel Górecki, 2017-04-20 10:12 | Źródło |

W ubiegłym tygodniu Nintendo dość niespodziewanie zdradziło, że kończy z produkcją konsoli NES Classic Edition, która cieszyła się tak dużą popularnością, iż trudno było ją nawet kupić (potwierdzono, że dotyczy to także europejskiego rynku). Okazuje się jednak, że zabieg może mieć na celu jedynie stworzeni miejsca na nowy produkt w stylu retro od Big N.

Jak bowiem donosi Eurogamer, który posiada bardzo dobrze poinformowanych pracowników (portal donosił sprawdzone informacje o PS4 Pro czy Nintendo Switch na długo przed zapowiedzią tych systemów), Nintendo pracuje obecnie na konsolą SNES mini, która powinna trafić na rynek pod koniec tego roku.

Jak na razie to praktycznie wszystko co wiadomo w temacie urządzenia, które nazywać ma się po prostu SNES Classic Edition. Fani japońskiego producenta mogą już jednak zacierać ręce, ponieważ na tym sprzęcie ukazało się mnóstwo wyśmienitych pozycji, w tym Super Mario World, Donkey Kong Country, The Legend of Zelda: A Link to the Past czy Super Punch-Out. Podobnie jednak jak w przypadku NES Classic Edition spodziewać można się tu zamkniętej biblioteki gier bez możliwości rozszerzania, małej obudowy i kilku trybów wyświetlania.

Mamy również nadzieję, że tym razem Nintendo lepiej poradzi sobie z zaspokojeniem zapotrzebowania na produkt i nie trzeba będzie przepłacać za konsolę na portalach aukcyjnych.

1492609388_snes-classic-edtion-mockup-2_story

Tagi: konsola, Nintendo, retro, klasyka, Classic Edition, SNES Classic Edition, SNES min,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.