E-sport pełnoprawną dyscypliną na igrzyskach azjatyckich w 2022

Daniel Górecki, 2017-04-19 14:45 | Źródło |

E-sport będzie pełnoprawną częścią igrzysk azjatyckich w 2022 roku, które odbędą się w Chinach.  Igrzyska te są organizowane przez Azjatycką Radę Olimpijską (OCA) pod nadzorem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) i w każdej konkurencji przyznawane są medale.

OCA stwierdziła, że decyzja ta została podjęta ze względu na „gwałtowny rozwój i ogromną popularność tej nowej formy sportu”. Warto dodać, że zmagania e-sportowe będzie można już oglądać na igrzyskach azjatyckich w Dżakarcie w 2018 roku, ale tam sport elektroniczny potraktowany będzie jako demonstracja i dopiero od 2022 roku traktowany będzie na równi z tradycyjnym sportem, co oznacza przyznawanie medali i nagród identycznych jak dla innych sportowców. Ruch ten był możliwy za sprawą nawiązania współpracy pomiędzy gigantem handlu elektronicznego Alibabą (konkretniej jego e-sportowym oddziałem) oraz OCA.  

Jest to niewątpliwie kolejny istotny kamień milowy dla e-sportu i to o tyle istotny, że nie odnosi się już do pieniędzy, ale prestiżu. Dzięki tej decyzji sport elektroniczny będzie mógł jeszcze bardziej zaistnieć w świadomości masowego odbiorcy, a Azja nie jest tu przypadkowym wyborem, ponieważ w tym regionie e-sport rozwija się najszybciej i fani profesjonalnego grania potrafią wypełniać tu stadiony. Analitycy szacują, że przychody z e-sportu wzrosną w tym roku do 696 mln USD (w ubiegłym roku było to 493 mln USD) i aż 15% z tego pochodzić ma jedynie z Chin. Następny krok? Igrzyska olimpijskie?

22364914234_2dcc351e62_b

Tagi: Chiny, e-sport, esport, sport, igrzyska, igrzyska azjatyckie, OCA, 2022 rok,

Komentarze (30)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

19.04.2017 14:50

Wątków: 635 | Odpowiedzi: 15872

te zdjęcie powyżej to nie fake? Tyle ludzi przyszło oglądać jak kliku małolatów gra?

edycja podpisu

19.04.2017 15:04

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 4474

To nie jest

żaden sport - współzawodnictwo tak, sport nie. Niech jeszcze dorzucą F1 i wyścigi tracków amerykańskich.

19.04.2017 15:06

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

kretos

no widzisz... a paintballa nie chca uznac jako dyscypline igrzyskach Ikona: :(
A to sport jest...

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

19.04.2017 15:10

Wątków: 209 | Odpowiedzi: 3826

skoro

szachy to sport. To czemu zawodowe granie w CSa nim nie może być?

SHINTEL :( & R290 @LC|BX100 250GB|LG 29UM67-P

19.04.2017 15:25

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 6080

lonio

zakladam ze Albo sobie jaja robis albo zyjesz gdzies w piwnicy pod kamieniem


Granie to juz nie jest paru kolesi grajacych w kafejkach internetowym. Teraz jest to profesjonalny multimilionowy biznes. Normalne sponsorzy trenerzy transfery Treningi itd.


MieH dokladnie ogolnie sport to wspolzawodnictwo czy to fizyczne czy umyslowe czy polaczenie obu.

Oculus Rift +1700x@3941 +Asus Crosshair VI+Team Group Dark3200@3480 +Inno3d980TI Hybrid 1500/8000 +Adata SP900+SuperFlower Platinum 650+Custom XSPC Waterloop. PS4 and JDM DC2

19.04.2017 17:04

Wątków: 635 | Odpowiedzi: 15872

LORD_ZED

zdaje sobie sprawę że jest to jakiś biznes. Ale iść na halę aby oglądać na telebimie jak ktoś gra to kolejny dowód upadku cywilizacji.

edycja podpisu

19.04.2017 18:49

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

lonio

taki sam upadek, jak isc na stadion i ogladac, jak 22 "chlopcow" kopie sie po kostkach...
Co kto lubi...

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

19.04.2017 19:33

Wątków: 46 | Odpowiedzi: 2409

kretos

napisał "żaden sport - współzawodnictwo tak, sport nie" Ikona: lol

A czym jest sport jak nie współzawodnictwem. Ikona: smiledj

Jesteś we śnie, czy się obudziłeś?

19.04.2017 20:27

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1498

Dokładna analogia do szachów

Skoro szachy są na olimpiadzie, to czemu nie e-sport? Pomiędzy graczami testowany jest refleks, taktyka i praca zespołowa. No i nie oszukujmy się, wygląda to lepiej niż potyczka szachowa na ekranie.
Porównanie do bezcelowości oglądania piłki nożnej również słuszne. W czym jest ten sport lepszy poza wysiłkiem fizycznym? Nie bije się rekordów.

19.04.2017 22:24

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

idealnie a propos:

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi z HDD usera (zmniejszony z 550x1590) Zobacz oryginał

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

20.04.2017 11:26

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 6080

Titus Fox dobre

lonio najlepiej to podsumowal Tajfun... Jaka jest roznica miedzy ogladaniem w barze na telebimie 22 kolesi biegajacych za pilka a ogladaniem 10 kolesi starajacych sie skasowac komus baze.

I tu i tu 1 dobra/zla zagrywka moze zdecydowac o wygranej danego zespolu.

Ja naprzyklad nie wiem czemu lubie ogladac



A typiowe sporty jak pilka ?? Hokej ?? Wyscigi F1 ?? Kompletnie mam na nie wyjebane i mnie nudza w ciagu 5 minut.

Oculus Rift +1700x@3941 +Asus Crosshair VI+Team Group Dark3200@3480 +Inno3d980TI Hybrid 1500/8000 +Adata SP900+SuperFlower Platinum 650+Custom XSPC Waterloop. PS4 and JDM DC2

20.04.2017 11:36

Wątków: 635 | Odpowiedzi: 15872

piłki też nie oglądam, czasami mi się zdarzy ale najczęściej usypiam. Szachy choć lubię grać też nie oglądam.
Zaraz ktoś wyciągnie że tenis oglądam.

Widzę pewną różnicę między postaciami z gier a żywymi zawodnikami.

edycja podpisu

20.04.2017 11:38

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

Lonio: żywych zawodników masz przed komputerami. Podobnie jak w szachach, gdzie przecież figurki same się nie przesuwają Ikona: :P

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

20.04.2017 11:42

Wątków: 635 | Odpowiedzi: 15872

Przecież napisałem że szachów nie oglądam. Ale teraz rozumiem trzeba patrzeć na graczy a nie na to co się dzieje na ekranie.

edycja podpisu

20.04.2017 11:43

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

LORD_ZED

curling rzadzi Ikona: :D
Ogladajac (raczej sporadycznie, ale sie zdarza) zawody curlingowe czerpie jakas taka dziwna satysfakcje Ikona: :D
Tak samo bardzo mocno obstaje przy tym, ze speedball (sportowa odmiana paintballa na "balonach") jest sportem tak samo zaslugujacym na pojawienie sie na olimpiadach, jak... bieg przez plotki Ikona: ;)


http://www.youtube.com/watch?v=vLtv9PbBUmM

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

20.04.2017 11:53

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

nom, taki speedball zdecydowanie lepszy niż obecnie prezentowane na igrzyskach strzelectwo sportowe z pistoletów, karabinków i czort wie czego jeszcze.

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

20.04.2017 12:13

Wątków: 25 | Odpowiedzi: 2127

lonio

tylko to jest tak, że w piłkę każdy grał i patrzy na zawodników i wie jak to jest grać i każdy potrafi sobie wyobrazić co zawodnik musiał zrobić itd aby tak grać.

Z grami z kolei patrzenie na zawodnika to nic pasjonującego i z zasady nudzi;) Ale patrzysz na telebim i widzisz co się dzieje na ekranie i ile pracy i czasu poświęcił zawodnik na grę na takim a nie innym poziomie.

Wydaje mi się, że spora część (żeby nie mówić 99% ;)) oglądających rozgrywki takiego LoLa, CSa, BF i innych sami w to grali/grają i idą tam oglądać swoich idoli i ulubioną grę na najlepszym poziomie, który pewnie cześć z nich chciałby kiedyś osiągnąć.

2500k@4.6GHz/AsRock p67 fatal1ty pro/16GB 2133mhz cl10/7950 windforcex3/MX300 1TB/ Samsung 830 120GB/WD RED 2TB /XonarDX/Samsung XL2370/BeQuiet powerzone850W/NZXT Phantom820/Cougar 700K/G500

20.04.2017 13:32

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 26673

oglądać to jedno (sam czasem jakieś oglądam), ale nazywanie tego sportem to trochę przesada

i7-6700K / MSI Z170A Gaming M5 / 16GB DDR4 Patriot Viper 4 3000 / MSI 980Ti Gaming / Corsair RM850i / Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB + Crucial 480GB / Fractal R5 / ASUS PG279Q

20.04.2017 13:53

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

PiwO

a szachy? MKOL uznaje to za sport...
A... poker SPORTOWY? Ikona: ;)
Sport, to nie tylko aktywnosc fizyczna Ikona: ;)

Zreszta - jest definicja PWN Ikona: ;)

sport, z założenia pokojowe współzawodnictwo, którego istotę stanowi indywidualna bądź zespołowa rywalizacja (wg określonych reguł) prowadzona zgodnie z zasadami fair play oraz dążenie do osiągania jak najlepszych wyników, podejmowane także m.in. w celu rekreacji i doskonalenia własnych cech fizycznych;

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

20.04.2017 13:56

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

myślę, że "prędkość" myślenia, ruch rękoma i refleksy tacy zawodowi gracze w gry strategiczne muszą mieć na niesamowitym poziomie, co w moich oczach zamazuje granicę między partią szachów błyskawicznych, a partią Starcrafta.

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

20.04.2017 13:58

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 26673

dla mnie sport to sport i już
to że definicje można podciągnąć pod wszystko to nie znaczy że będzie to dla mnie sport
gram w szachy, pokera już mniej, gram i oglądam rozgrywki online, ale nie uważam tego za sport, brydża na olimpiadzie również Ikona: :) grając w szachy nie przebieram się w dresik i nie udaję sportowca

i7-6700K / MSI Z170A Gaming M5 / 16GB DDR4 Patriot Viper 4 3000 / MSI 980Ti Gaming / Corsair RM850i / Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB + Crucial 480GB / Fractal R5 / ASUS PG279Q

20.04.2017 14:07

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

PiwO

mylisz sport z aktywnoscia fizyczna Ikona: ;)

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

20.04.2017 14:08

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 26673

nie mylę tylko utożsamiam Ikona: :)

i7-6700K / MSI Z170A Gaming M5 / 16GB DDR4 Patriot Viper 4 3000 / MSI 980Ti Gaming / Corsair RM850i / Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB + Crucial 480GB / Fractal R5 / ASUS PG279Q

20.04.2017 14:26

Wątków: 635 | Odpowiedzi: 15872

ta definicja jest z dupy

Jak szachy mają wpływać na "doskonalenia własnych cech fizycznych"?
Chyba chodzi że te szachy w parku gdzie figura waży 20 kg i jest to partia błyskawiczna;)

edycja podpisu

20.04.2017 15:10

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

ponownie, sport =/= aktywność fizyczna. Inaczej sportem trzebaby było nazwać coroczny remanent w magazynach, bo przecież też kupa luda przerzuca tony towaru z półki na półkę, więc się fizycznie zmacha Ikona: :)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

20.04.2017 15:10

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

lonio

ty masz wybiorczy wzrok, czy monitor???
"...m.in. w celu rekreacji i doskonalenia własnych cech fizycznych"
^^
Cos jeszcze trzeba dodac?

P.S.
Definicja PWN jest z dupy... a twoja jest skad?

@PiwO
innymi slowy zawezasz definicje pod swoje potrzeby/postrzeganie, a potem oburzasz sie, jesli ktos uzywa jej w pełnej rozpiętości? Ikona: ;)

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

20.04.2017 15:15

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

Tajfun: przecież napisał "dla mnie sport to sport i już", więc pozamiatane. Dla mnie zaś kiełbasa to kiełbasa, a kto nie odgadnie o co mi idzie, ten... kiełbasa Ikona: :P

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

20.04.2017 15:15

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

P.S.

SPORTY motorowe Ikona: ;)

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

20.04.2017 22:10

Wątków: 339 | Odpowiedzi: 6284

tm

był już taniec na rurze, teraz będą gierki...

20.04.2017 23:05

Wątków: 371 | Odpowiedzi: 12925

lamusy

wpiszcie w google:
Pasza biceps
gość większość z was kładzie usciskiem dłoni na przywitanie, a wy mówicie że to nie sport?;)

Imo oglądanie letsplayow to pedalskie, granie i oglądanie Lola to pedalstwo, granie w CS jest spoko, oglądanie VirtusPRO jest spoko. Emocje są super na tych meczach, ale żeby to kuma trzeba grać, nawet na silverach ale trzeba grać.

lonio

Taki Taz, Polak z VP (CS go), kapitan drużyny, dostał ostatnio SUVa Mercedesa jako premie od szefa...

http://rmn1.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.04.2017 23:28

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 45664

W gierkach jest więcej aktywności fizycznej niż w szachach czy pokerze czy brydżu. A to wszystko są sporty.

Także przyznajcie że po prostu macie ból dupy, bo my w dzieciństwie za tysiące godzin spędzone na graniu na C64, Atari i Amigach i pecetach dostawaliśmy co najwyżej opierdol od rodziców i wyśmiewanie przez rówieśników, a dzisiaj goście zarabiają na graniu miliony i rucha supermodelki. Taki lajf. Ikona: ;)

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

21.04.2017 08:08

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

Mciej: trafniejsze słowa nie zostały nigdy wypowiedziane Ikona: :)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

21.04.2017 10:36

Wątków: 113 | Odpowiedzi: 1924

mciej

soł tru Ikona: :)

prych...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.04.2017 11:33

Wątków: 66 | Odpowiedzi: 9006

Tajfun

grasz w pb? gdzie? bo pokazujesz speeda moze sie kiedys spotkalismy na plp Ikona: ;)

21.04.2017 11:59

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

Sauron

akurat speed istnieje dla mnie tylko... z perspektywy ogladajacego Ikona: :D (innymi slowy - moglby nieistniec Ikona: ;) )
Las, budynki, "milsim" (czy jak to sie tam nazywa Ikona: ;) ) to tak bardziej moje srodowisko.
Nie ukrywam jednak, ze mam juz dosc dluuuga przerwe - jakos tak praca i inne zmienne ostatnimi laty nie pozwalaly za bardzo grac Ikona: :(

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

21.04.2017 13:33

Wątków: 408 | Odpowiedzi: 22378

Jeśli bule jest (są?) uznawany/e za sport, to nie wiem jaki mają niektórzy problem z uznaniem łupania w gry komputerowe za coś podobnego.

To jest dyscyplina wymagająca fchuj treningu, wiedzy, talentu, refleksu i błyskawicznego myślenia.
Jak ktoś na hasło "gry komputerowe" ma przed oczami Minecrafta czy ponga to już jego problem...

Ja obiema ręcyma podpiszę każdą petycję o uznanie gier multiplayer (bo singla tam nie będzie nigdy) jako oficjalnej dyscypliny na olimpiadzie.

Jak ktoś chociaż raz w życiu był na jakichś zawodach w dowolną grę (drużynowo) to przyzna mi rację.
A malkontenci będą kręcić nosem, wytykać palcami i śmiać się z "małolatów", po czym wrócą do oglądania piłki kopanej przed TV.
A te "małolaty" będą jeździć po świecie, zarabiać setki tysięcy i przy okazji dobrze się bawić Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 2x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

21.04.2017 13:36

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

e tam, czemu nie singleplayer? A czymże są rzuty młotem/oszczepem/kulą, skoki w dal, albo wzwyż, jak nie sportem typowo singlowym? Ikona: :D Ja chętnie zobaczyłbym zawody, w których miotacze kulą albo młotem lub też oszczepnicy multiplayerowo w dwóch drużynach obrzucają się tym żelaztwem wzajemnie, ale się pewnie podniesie krzyk, że za blisko temu do Hunger Games Ikona: ;)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

21.04.2017 13:41

Wątków: 408 | Odpowiedzi: 22378

Titus Fox

Wiedziałem, że się ktoś przyczepi Ikona: :D

Multi jest zwyczajnie bardziej interesujący. Z drugiej strony takie zawody w stylu "speed run" byłyby fajne, ale to moja opinia i ja dziwny jestem Ikona: ;)

Co do urozmaicenia olimpiady... Biathlon w formie Team Deathmatch też byłby interesujący a nie tylko szuranie po śniegu i strzelanie do tarczy Ikona: ;)
Coś w tym stylu:

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 2x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

21.04.2017 13:47

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

zajebisty filmik, posikałem się Ikona: :D Ikona: hahaha Ikona: lol

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

21.04.2017 13:52

Wątków: 99 | Odpowiedzi: 6117

hmm

najlepiej od razu pojedynki na oryginalne samurajskie miecze Ikona: ;)

btw. każdy kto grał w Starcrafta 2 multi wie, że to cięzki sport :), jest w nim wszystko, łącznie z aferami dopingowymi i korupcyjnymi(w Korei)

Husarze nie pytali "ilu?" ...ale gdzie są.

21.04.2017 15:42

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 26673

Czyli ja grając i trenując dziennie w r6:s mogę nazywać się sportowcem, w dodatku w sporcie drużynowym Ikona: :)
A jak lekarz zapyta się mnie czy jakiś sport uprawiam to powiem że szachy i rainbow 6 Ikona: :)

i7-6700K / MSI Z170A Gaming M5 / 16GB DDR4 Patriot Viper 4 3000 / MSI 980Ti Gaming / Corsair RM850i / Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB + Crucial 480GB / Fractal R5 / ASUS PG279Q

21.04.2017 16:26

Wątków: 408 | Odpowiedzi: 22378

PiwO

Jak robisz to "profesjonalnie" i jeździsz na zawody, to owszem.
A z tym lekarzem, to byś dał spokój, wiadomo, że im chodzi o sport = aktywność fizyczna a nie uczestnictwo w IEM Ikona: :P

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 2x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.04.2017 17:12

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 45664

Szachy na poważnym poziomie potrafią nieźle wypruć fizycznie, otyłego arcymistrza raczej nie uświadczysz, wszyscy coś tam trenują żeby być w dobrej formie.

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

21.04.2017 18:35

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

a już najbardziej wypruwa fizycznie szachoboks Ikona: :D



...to bezcenne uczucie, gdy planujesz solidny gambit, ale dostałeś właśnie w bańkę i próbujesz sobie przypomnieć imiona własnych dzieci Ikona: ;)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.04.2017 18:36

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 45664

Ikona: :D

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

21.04.2017 18:55

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

Titus

no tego, to ja nie znalem Ikona: :D

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

21.04.2017 21:58

Wątków: 408 | Odpowiedzi: 22378

Tajfun

Nie? To co z ciebie za miłośnik sportu? Ikona: :D

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 2x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

22.04.2017 01:10

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

_Torwald_

taki mocno nietypowy LD (przynajmniej na nasze, polskie, warunki Ikona: :D ) - nie przepadam za pil;ka nozna, reczna i siatkowa, oslimpiada mnbie "ani grzeje ani ziebi", za to, jesli mam juz cos ogladac, to najchetniej sztuki walk (bez wzgledu na to, czy bedzie to kichon, kata czy kumite), speedball, ewentualnie WRC Ikona: ;)
Noznej kopanej generalnei nie lubie, w siatkowke wole zagrac osobiscie niz sie na nia patrzec Ikona: ;)

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

22.04.2017 01:20

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 9982

uwaga - poprawiam bledy

(gin + tonic + szybsze pisanie, niz wzrok ogarnia) Ikona: ;)
LD = Ikona: :D , pil;ka = pilka, oslimpiada = olimpiada, mnbie = mnie, kichon - kihon
Reszty grzechow nie pamietam Ikona: :P

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

22.04.2017 18:20

Wątków: 19 | Odpowiedzi: 8072

No to lecimy...

Noznej
siatkowke
osobiscie
nia
sie
ziebi
jesli
juz
najchetniej
wzgledu
bedzie
generalnei

No i co? Ikona: ;)

Pusz de baton!

22.04.2017 19:39

Wątków: 53 | Odpowiedzi: 29821

hmmmz

no juz bez jaj z tym czepianiem sie braku polskich znakow. Jest roznica miedzy roznica, różnicą, a rużnicom Ikona: ;)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

22.04.2017 20:16

Wątków: 19 | Odpowiedzi: 8072

No jak, nazi grammar to nazi grammar, nie ma półśrodków Ikona: :P

Pusz de baton!