NES Classic Edition - Nintendo kończy z zeszłorocznym hitem

Daniel Górecki, 2017-04-14 08:59 | Źródło |

Jeśli ostatnie miesiące spędziliście na poszukiwaniu w rozsądnej cenie wydanej w ubiegłym roku przez Nintendo konsoli NES Classic Edition, to najwyższy czas dokonać zakupu. Japoński producent od początku miał spore problemy z dostarczeniem na rynek takiej ilości sprzętu, która odpowiadałaby zapotrzebowaniu, dlatego początkowo ceny  na portalach aukcyjnych były nawet kilkukrotnie wyższe od sugerowanej przez producenta kwoty (59,99 USD). Teraz sytuacja wygląda już nieco lepiej, ale warto się pospieszyć z ewentualnym zakupem, ponieważ Nintendo potwierdziło właśnie zaprzestanie sprzedaży urządzenia.

Jest to dość dziwna decyzja, ponieważ sprzęt cieszy się naprawdę sporą popularnością jak na retro konsolę i do lutego tego roku, czyli niecałe pół roku po premierze, sprzedano 1,5 mln jego egzemplarzy. W oświadczeniu wydanym portalowi IGN przedstawiciele firmy tłumaczą jednak, że NES Classic Edition od początku nie był zakładany jako długoterminowy produkt i dodatkowe dostawy, jakie wykonano niedawno i tak wykraczały poza pierwotne plany. Warto jednak dodać, że oficjalnie potwierdzono tylko zakończenie produkcji urządzenia na rynek amerykański, ale spodziewać można się, że podobny los lada moment spotka NES Classic Edition w Europie, chociaż można mieć nadzieję, że ten utrzyma się jeszcze chwilę w sprzedaży.

Przypominamy, że NES Classic Mini to wersja mini kultowej konsoli Nintendo Entertainment System (NES), która w naszym kraju (podobnie jak w Bośni i Serbii) robiła furorę za sprawą klona znanego jako Pegasus. Sprzęt zadebiutował z 30 grami na pokładzie, w tym takimi hitami, jak Super Mario Bros., The Legend of Zelda, Final Fantasy czy Metroid i choć nie był pozbawiony wad (krótkie kable padów, brak możliwości rozszerzania biblioteki gier), to jednak zbierał bardzo pozytywne recenzje.

2017-01-07-image

Tagi: konsola, Nintendo, USA, retro, zakończenie produkcji, klasyka, zakończenie sprzedaży, NES Classic Edition,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.04.2017 10:03

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 93

Skoro sprzedano tylko 1,5 egzemplarzy to co sie dziwic Ikona: koncert

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.