Facebook może pokazać swój hardware już w przyszłym miesiącu

Daniel Górecki, 2017-03-20 15:00 | Źródło |

Kiedy Facebook przed rokiem utworzył zespół Building 8, który koncentrować miał się na tworzeniu sprzętu, wiele osób zastanawiało się, jak długo poczekamy na pierwsze efekty jego prac. Teraz wygląda na to, że jeszcze tylko do przyszłego miesiąca, ponieważ jak podaje Business Insider, powołując się na swoje źródła, projekty Building 8 zostaną zaprezentowane na kwietniowej konferencji F8.

Zespół ten pracować ma obecnie nad 4 projektami zaawansowanych technologii, a wskazówki na ich temat pojawiały się już wcześniej. Mówi się m.in. o technologii do skanowania mózgu, a ostatnie nabory firmy sugerowały zaś prace w zakresie dronów (nie wiadomo, czy ma to związek z istniejącym projektem Internetu dostarczanego przez drony). Najnowsze przecieki wskazują natomiast na rozwiązania w zakresie rozszerzonej rzeczywistości, a także pewne medyczne urządzenie, które ma być jednak na dość wczesnym etapie opracowywania.

Warto dodać, że szefowa zespołu Building 8, Regina Dugan (pracowała wcześniej dla Google), dawała wskazówki sugerujące prace nad rozszerzoną rzeczywistością, dzięki której będziemy mogli łączyć się z innymi osobami znajdującymi się daleko od nas. Być może będzie to więc sprzęt AR, który posłuży do komunikacji.

Jak na razie firma nie potwierdziła żadnych informacji, dlatego też lepiej zachować dystans do tych przecieków. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za kilka tygodni możemy poznać pierwsze szczegóły. 

facebook_logo-4-600x338

Tagi: FaceBook, AR, sprzęt, hardware, f8, Regina Dugan, Building 8,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

21.03.2017 11:06

Wątków: 51 | Odpowiedzi: 432

AAAAA

"Najnowsze przecieki wskazują natomiast na rozwiązania w zakresie rozszerzonej rzeczywistości, a także pewne medyczne urządzenie"oni robią MEDICUBOID!!!! Ikona: :D

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.