Sony udostępni gry z PS4 na PC

Daniel Górecki, 2017-03-14 12:00 | Źródło |

Już wkrótce pecetowcy mogą otrzymać szansę ogrania tytułów dostępnych dotychczas na PS4. Jak poinformowało bowiem Sony, zamierza ono dostarczyć katalog gier ze swojej najnowszej konsoli do streamingu PlayStation Now. Tym samym jest szansa, że takie tytuły, jak Uncharted 4, Bloodborne czy The Last Guardian, będą dostępne na komputerach.

Jak na razie japoński koncern nie zdradził zbyt wielu szczegółów, ale wiemy, że wszystkie gry dostępne w serwisie, w tym te z PS4, będą dostępne w ramach jednego abonamentu PS Now. W kolejnych tygodniach odbyć mają się prywatne testy, a więcej detali otrzymać mamy bliżej premiery gier z PS4 w tej usłudze.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym miesiącu Sony zrezygnowało z szerokiego wsparcia dla PS Now, koncentrując się jedynie na dwóch platformach – PC i PS4 – co pozwolić miało zapewnić graczom lepsze doznania. Tym samym pozbawiono wsparcia dla serwisu takie urządzenia, jak PS3, PS Vita, PlayStation TV, telewizory Sony Bravia, smart TV Samsunga i odtwarzacze Blu-ray od Sony. Serwis przestanie funkcjonować na tych platformach 15 sierpnia. Poza tym, PlayStation Now wciąż nie jest oficjalnie dostępne w naszym kraju i jak na razie Sony nie zdradziło żadnych planów wprowadzenia go w kraju nad Wisłą.

Zapowiedź gier z PS4 na PS Now traktować można jednak jako odpowiedź na Xbox Game Pass od Microsoftu, gdzie na konsoli Xbox One otrzymamy serwis w styla Netflixa z grami (dostęp do biblioteki przeszło 100 gier za kwotę 39,99 PLN). W odróżnieniu od propozycji Sony, gigant z Redmond nie chce polegać  jednak na streamowaniu i pozwoli nam pobrać gry na dysk. 

ps_now_01

Tagi: PC, Sony, gry, PS4, PlayStation 4, streaming, PlayStation Now,

Komentarze (2)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

14.03.2017 16:35

Wątków: 384 | Odpowiedzi: 15248

---

The PS Now game streaming library is set to expand this year with PS4 games, playable on PS4 and Windows PC with a single subscription.
streaming library

Temat jak z Onetu, można rozejść się.

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.03.2017 22:50

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 48

No gdyby to było w Polsce dostępne to by było fajnie. W takie HZD bym sobie zagrał ale konsoli w tym celu kupować nie będę.

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.