Archos będzie odpowiedzialny za tablety marki Kodak

Daniel Górecki, 2017-02-17 14:00 | Źródło |

Kodak to firma, która do niedawna kojarzyła się przede wszystkim z rynkiem fotograficznym, ale  ostatnio postanowiła spróbować swoich sił ze smartfonami. Teraz zamierza jeszcze mocniej postawić na urządzenia mobilne i w tym celu producent podpisał umowę licencyjną z Archosem, który odpowiedzialny będzie za opracowywanie tabletów marki Kodak.

Współpraca obu firm potwierdzona została przez dyrektora generalnego Archosa, Loïca Poiriera oraz wiceprezesa i dyrektora generalnego działu produktów konsumenckich Kodaka, Briana Cruza. Poirier wyznał, że jest dumny z tego porozumienia i francuski producent zamierza dostarczyć tablety marki Kodak na rynek europejski.

Jak na razie nie zdradzono zbyt wiele na temat samych urządzeń, ale te łączyć mają „elegancki design z najnowszymi technologiami”, a wspomina się także o łączności 3G i rozbudowanych, jak na tablety, możliwościach fotograficznych (m.in. za sprawą 8 MP aparatu). Nie wiemy jednak, kiedy spodziewać możemy się pierwszych zapowiedzi, jednak Archos to jeden z kluczowych graczy na europejskim rynku tabletów i Kodak zamierza skorzystać z doświadczenia i pozycji tej firmy, wzbogacając je o nostalgię do swojej słynnej marki.

kodak_2016_logo

Tagi: tablety, Europa, urządzenia mobilne, Archos, licencja, Kodak, marka,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.