Asus szykuje samodzielny headset VR

Daniel Górecki, 2017-02-17 08:18 | Źródło |

Obecnie mobilne headsety wirtualnej rzeczywiści przeważnie bazują na smartfonach , które odpowiadają za moc obliczeniową, a ich ekran robi za wyświetlacz w goglach. Na rynku znaleźć można jednak kilka samodzielnych modeli, które nie wymagają wykorzystania telefonu i zdaje się, że Asus zamierza pójść w tym kierunku ze swoim nowym produktem o nazwie AIO VR.

AIO to oczywiście skrót od all-in-one, który sugeruje, że będziemy mieć tu do czynienia z samodzielnym sprzętem. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku tajwański producent wypuścił już smartfonowe gogle, jednak tym razem najwyraźniej zmienił podejście. Grafika, która wyciekła do sieci ukazuje sprzęt wykonany z zewnątrz z miękkiego materiału, co z kolei nasuwa skojarzenia z goglami Google Daydream.

Niestety nie wiemy nić na temat specyfikacji tego urządzenia, ale na początku roku Asus zaprezentował telefon ZenFone AR, dedykowany jest w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywiści, który wyposażony został w Snapdragona 821 i być może w tym przypadku firma zdecyduje się na ten sam układ SoC.

Jeśli doniesienia te są prawdziwe, to oczekiwać można, że Asus zaprezentuje tego typu gogle na zbliżających się targach MWC, które przecież dedykowane są urządzeniom mobilnym. 

gsmarena_001_12

Tagi: Asus, VR, wirtualna rzeczywistość, headset, gogle, all in one, AIO VR,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.