Filmy na Facebooku będą miały domyślnie włączony dźwięk

Daniel Górecki, 2017-02-15 12:18 | Źródło |

Wszelkiej maści filmiki stają się coraz popularniejsze na Facebooku i gigant na rynku serwisów społecznościowych zdaje sobie z tego sprawę, dlatego szykuje zmiany w tym zakresie. Nie wszystkie spodobają się jednak użytkownikom, a szczególnie jedna, która  sprawi, że autoodtwarzanie wideo wejdzie na wyższy poziom.

Chodzi tu bowiem o automatyczne włączanie dźwięku w filmikach, które ustawione zostało domyślnie - do tej pory wideo miało wyciszony dźwięk i dopiero po kliknięciu na taki materiał ten się uaktywniał. Teraz Facebook zaserwuje nam zaś autoodtwarzanie wideo z dźwiękiem, który będzie stopniowo wyciszany wraz z przewijaniem przez nas strony.

Warto jednak dodać, że jeśli nasz telefon jest wyciszony, to dźwięk nie będzie odtwarzany, a co więcej funkcję tę będziemy mogli permanentnie wyłączyć z poziomu opcji, a ta ma być też nieinwazyjna i jeśli odtwarzamy muzykę np. z serwisów do jej streamowania, to Facebook nie będzie wchodził nam w drogę. Zdaje się także, że zmiana jest wprowadzana stopniowo, ponieważ jeszcze nie odnotowaliśmy jej na naszych profilach.

To jednak nie wszystkie zmiany, ponieważ filmy doczekają się również trybu picture-in-picture (obraz w obrazie), który pozwoli nam na oglądanie wideo i przewijanie strony aktualności. W tym celu wystarczy przeciągnąć dany film do dowolnego narożnika (na urządzeniach z Androidem), a ten będzie nadal odtwarzany, nawet po zamknięciu aplikacji Facebooka.

Poza tym, Facebook lepiej radzić ma sobie z filmami kręconymi wertykalnie, a warto także wspomnieć o nowej aplikacji tego serwisu społecznościowego, która pozwoli nam oglądać wideo na naszych telewizorach. Ta udostępniona zostanie wkrótce dla Apple TV, Amazon Fire TV i Samsung Smart TV, a niedługo potem trafić ma także na inne platformy.

Tagi: wideo, FaceBook, filmy, serwis społecznościowy, dźwięk, nowe funkcje, autoodtwarzanie,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

15.02.2017 12:46

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 792

kręconymi wertykalnie

w odroznieniu do kreconych na lezaco?

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.