Asus liderem rynku laptopów dla graczy

Daniel Górecki, 2017-02-15 11:00 | Źródło |

Asus mocno stawia na rynek sprzętu dla graczy i strategia ta zaczyna przynosić wymierne korzyści, ponieważ tajwański producent nie jest już tylko największym dostawcą monitorów dla graczy, ale zajął także pierwsze miejsce jeśli chodzi o sprzedaż gamingowych laptopów.

Z opublikowanych danych dotyczących całego ubiegłego roku wynika, że wzrasta zapotrzebowanie na tego typu sprzęt, a liderem tego segmentu został Asus  ze sprzedażą na poziomie ok. 1,2 mln sztuk (zaraz za nim plasuje się MSI w wynikiem ok. 800-850 tysięcy sztuk). Jak podaje DigiTimes, w 2016 roku sprzedano ok. 4,5 mln notebooków dedykowanych graczom, a prognozuje się, że liczba ta wzrośnie w bieżącym roku o 15%.

Przyczyn rosnącej popularności tego typu produktów doszukiwać należy się w kilku czynnikach, ale do najważniejszych należą fakt, że najnowsze mobilne karty graficzne Nvidii oferują już niemal identyczną wydajność jak ich stacjonarne odpowiedniki oraz niższy pułap ceny laptopów dla graczy podstawowego poziomu. Jeszcze do niedawna cena najtańszych gamingowych notebooków zaczynała się od 1000 USD, a obecnie jest to już 799 USD.

81_6swggdql._sl1500_

Tagi: Asus, sprzedaż, laptopy, notebooki, statystyki, ROG, 2016 rok, Laptopy dla graczy,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.