Windows 10 od kilku miesięcy nie przyciąga nowych użytkowników

Daniel Górecki, 2017-02-14 13:31 | Źródło |

Pierwotnie Microsoft miał bardzo ambitny cel dla systemu operacyjnego Windows 10 i planował, że do 2018 roku ten zainstalowany będzie na miliardzie urządzeń. Co prawda dość szybko zweryfikował te założenia, przyznając w zeszłym roku, że są już nierealne, ale firma wciąż zakładała miliard aktywnych urządzeń z tym OS, tyle tylko, że w nieco dłuższej perspektywie czasu.

Tak czy inaczej, cel mocno się oddala, ponieważ w ostatnim czasie gigant z Redmond ma spore trudności z przyciąganiem nowych użytkowników do Windows 10 i praktycznie od czterech miesięcy ich liczba zatrzymała się na 400 mln. Co więcej, od zakończenia kampanii darmowego upgrade’u z Windows 7 i 8.1 udziały w rynku Windows 10 pozostały niemal bez zmian.

Poza (oficjalnym) zakończeniem darmowego upgrade’u, powodem słabszych od oczekiwanych wyników Windows 10 jest kiepska sprzedaż smartfonów bazujących na tym systemie, a zapewne producent liczył także na nieco lepsze wyniki Xboxa One.

Udziały w rynku Windows 10 po zakończeniu darmowego upgrade’u wzrosły zaledwie od 2-3% i wgląda na to, że zdecydowana większość zainteresowanych dokonała przesiadki na „dziesiątkę” do tego czasu.

stat

Tagi: Microsoft, system operacyjny, OS, Windows 10, system, liczba użytkowników, udziały w rynku,

Komentarze (10)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

14.02.2017 13:43

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1907

Windows 10 pro 16GB ram i 7700k

To tylko dla snobow tak rzekł jeden cebulak do pewnego kartofla.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , EVGA 1080 FTW Hybrid & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

14.02.2017 13:49

Wątków: 253 | Odpowiedzi: 33145

to chyba

bez roznicy dla w10 jaki proc jest, mi wcisneli do lapa z i5 i 8 ramy tez w10, jakby mozna bylo to wzialbym bez albo z 7 Ikona: ;)

MPA2k-widzial co sie w okolicy wimbledonu wyprawia Ikona: ;)

pozdrówki, ChEsTeR

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.02.2017 18:29

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 43627

hmmmm

Widać z jaką radością ludzie przechodzili przed i po wymuszeniu updatu Ikona: lol

Tylko lamer uzywa "format" jako rozwiazanie problemu. Chyba, ze ma żyłe wodna pod kompem.

14.02.2017 19:43

Wątków: 253 | Odpowiedzi: 33145

Ja na 2 kompach

delikatnie dalem im do zrozumienia zeby spier...li Ikona: :D

pozdrówki, ChEsTeR

14.02.2017 21:38

Wątków: 181 | Odpowiedzi: 1027

.

Dobrze, że nadal można zaktualizować za darmo. Może będę w mniejszości, ale jestem zadowolony z 10 bardzo.

ja też chce kiedyś na wawel...

15.02.2017 08:36

Wątków: 105 | Odpowiedzi: 1224

SoBal

ja podobnie, zrobiłem upgrade tak szybko, jak tylko mogłem, głównie z ciekawości, i bardzo mio się podoba W10, już bym z powrotem do 7 nie wrócił.

HELP! Im on-line and cant quit!

15.02.2017 09:49

Wątków: 56 | Odpowiedzi: 1772

Narzekanie na win10 to forma masturbacji dla "fahofców". Jak w maju zapowiedzą SurfacePhone z normalnym win10 (emulacja na ARM), który uciągnie mi netbeansa to jestem sprzedany i wywalam thinkpada oraz xperię.

15.02.2017 15:48

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 4350

też

się przesiadłem, do tej pory raz przestało działać wyszukiwanie i trzeba było zrestartować usługę a teraz okresowo znika mi tapeta pulpitu. Poza tym jest ok.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.02.2017 16:32

Wątków: 313 | Odpowiedzi: 21650

kretos

dobrze, że okresowo nie znikają Ci dane Ikona: lol Ikona: ;)

*Co Cię nie zabije, to Cię nerwowo rozpier..li* [i5-6500, 16GB/DDR4, 660Ti@2GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240, F1@640, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4000x1024]

15.02.2017 21:47

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4458

nic dziwnego

trwa rok linuksa, do openoffice dodano wstążkę, wydano wine 2.0, można uruchomić offica 2013 oraz masę gier na DirectX 11 Ikona: ;)

...