WD wymienia wadliwe dyski twarde Ultrastar

Daniel Górecki, 2017-02-14 08:12 | Źródło |

Western Digital przyznało, że ich dyski twarde z serii Ultrastar, które zaprojektowano pod kątem korporacyjnych klientów, są obecnie wymieniane. Producent zdecydował się na taki krok po tym jak odkryto, iż ich wskaźnik awaryjności jest niezwykle wysoki w konkretnych okolicznościach.

Paul Wooding, dyrektor ds. PR w WD, przyznał w rozmowie z The Register, że „zidentyfikowali niewielką, wyizolowaną populację dysków twardych HGST Ultrastar, w których wskaźnik awaryjności był wyższy od spodziewanego, kiedy te używane były w konkretnych warunkach”. Przedstawiciel producenta nie określił jednak tych „specyficznych warunków”, ale z opisu problemu wynika, że ten nie występuje masowo. Niemniej jednak WD zdecydowało się na wymianę dysków i w tym celu ściśle współpracuje z klientami, by zidentyfikować i podmienić potencjalnie wadliwe nośniki. Przedsiębiorstwa, które podejrzewają, że ich dyski HGST Ultrastar nie pracują jak należy, powinny kontaktować się z przedstawicielami WD lub sprzedawcami.

Warto przypomnieć, że w grudniu firma zapowiedziała nowe 12 TB i 14 TB nośniki wypełniane helem, które także skierowane są do zastosowania korporacyjnego. Te powinny trafić do sprzedaży w tym roku.  

1486993428_western-digital_story

Tagi: HDD, western digital, wd, dyski twarde, awaryjność, wadliwe, Ultrastar, wskaźnik awaryjności,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.