Psychonauts 2 znalazło wydawcę, jest nowy materiał z gry

Daniel Górecki, 2017-02-07 10:36 | Źródło |

Po niezwykle udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Fig (zebrano ponad 3,8 mln USD) Double Fine postanowiło znaleźć dodatkowy zastrzyk gotówki na produkcję Psychonauts 2 - poszukiwania właśnie się zakończyły, bo producent podpisał umowę z wydawcą gry Payday 2, czyli Starbreeze.

Starbreeze wspomoże Double Fine kwotą 8 mln USD, która pozwoli dokończyć produkcję i dostarczyć grę w przyszłym roku na komputery PC i konsole. W zamian wydawca otrzyma prawa do 85% przychodów ze sprzedaży Psychonauts 2 aż do zwrotu całości inwestycji, a następnie będzie otrzymywać 60%.

W trakcie kampanii Double Fine nigdy nie ukrywało, że gra  będzie musiała być także finansowana przez wydawcę z zewnątrz, ponieważ kwota uzbierana na Fig nie wystarczyła na ukończenie gry. Warto jednak dodać, że studio zachowuje wszelkie prawa do marki Psychonauts. Tim Schafer stwierdził zaś, że „Starbreeze jest idealnym partnerem dla Double Fine i dla darczyńców Psychonauts 2. Ich doświadczenie nie tylko w opracowywaniu produkcji, ale również ich wydawaniu oraz wsparciu po premierze przyniesie wiele korzyści dla graczy.”

Przy okazji producent pochwalił się nowym materiałem prezentującym rozgrywkę z gry, a konkretniej mapą o nazwie Quarry. Tytuł wciąż jest jednak na dość wczesnym etapie produkcji, chociaż trzeba przyznać, że już teraz prezentuje się naprawdę dobrze. 

Tagi: PC, PS4, Xbox One, wideo, wsparcie, Starbreeze, wydawca, Psychonauts 2, materiał z gry,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.