LG UltraFine 5K nie nadaje się do użytku w pobliżu routera

Daniel Górecki, 2017-01-31 11:00 | Źródło |

W październiku ubiegłego roku LG zapowiedziało monitor UltraFine o rozdzielczości 5K, który stworzono specjalnie pod komputery Mac od Apple. Co więcej, ten miał być swoistym następcą wycofanej ze sprzedaży serii Thunderbolt Display i rekomendowany był przede wszystkim dla osób, które zdecydowały się na zakup MacBooka Pro.

Użytkownicy UltraFine 5K zgłaszają jednak poważne problemy z jego działaniem i okazuje się, że produkt ten bardzo nie lubi przebywać w bliskim sąsiedztwie bezprzewodowych routerów. Kiedy trzymamy monitor w odległości dwóch metrów od takowego staje się on praktycznie bezużyteczny, podobnie jak podłączony do niego Mac. W takim przypadku musimy borykać się z migotaniem obrazu, jego zawieszaniem i rozłączaniem, a reset komputera (czasem kilkukrotny) pomaga , ale tylko na chwilę, a następnie problemy szybko wracają.

LG wie już o problemie, który jest specyficzny dla tego konkretnego modelu, ale rozwiązanie zaproponowane przez producenta wydaje się być raczej mało satysfakcjonujące. Koreańczycy zalecają bowiem … trzymać monitor w odległości powyżej 2 metrów od routera i jak twierdzą wtedy „wszystko będzie w porządku”. Mamy jednak nadzieję, że LG podejdzie do sprawy poważne i zaproponuje jakąś aktualizację (o ile jest to problem na poziomie oprogramowania) lub w ostateczności nawet wymianę/naprawdę sprzętu (o ile problem dotyczy hardware’u).

Problem może nie jest ogromny, ale płacąc za monitor 1299 USD wymagać można produktu z najwyższej półki pozbawionego takich wad.

lg-ultrafine-5k

Tagi: LG, monitor, Mac, router, problemy, 5K, UltraFine 5K, UltraFine,

Komentarze (2)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

31.01.2017 20:02

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1560

Apple oznajmi, że kable wracają do mody i problem rozwiązany Ikona: ;)

31.01.2017 21:01

Wątków: 379 | Odpowiedzi: 16767

ogladalem filmik

jak gość przyłożył router wifi do monitora wtedy monitor zgasł, wow, niesamowite.

http://www.speedtest.net/result/6901318932 ☺

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.