Razer wykupuje firmę Nextbit i jej smartfon Robin

Daniel Górecki, 2017-01-31 12:00 | Źródło |

Razer od jakiegoś czasu znajduje się w nastroju zakupowym, czego owocem jest choćby przejęcie takich firm, jak Ouya czy THX. Teraz amerykański producent zdecydował się z kolei rozszerzyć swoje zainteresowania o branżę mobilną i zapowiedział wykupienie Nextbit. Przedsiębiorstwo to znane jest przede wszystkim ze smartfona o nazwie Robin, który w bardzo dużym stopniu stawiał na wykorzystanie chmury (ten zyskał nawet miano „cloud phone").

Dla fanów tej marki mamy złą i dobrą wiadomość. Firma będzie miała bowiem więcej zasobów dla swoich przyszłych produktów, ale telefon Robin został wycofany ze sprzedaży. Nextbit  zapewnia jednak, że wciąż dostarczać będzie aktualizacje i patche bezpieczeństwa aż do lutego 2018 roku i realizować gwarancje przez kolejne 6 miesięcy. Szef marketingu produktu, Eric Lin, stwierdził, że cieszą się z tego, iż dołączą do ekipy Razera i są podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość.

Razer także zdecydował się na kurtuazyjny komentarz i dyrektor generalny, Min-Liang Tan, przyznał, że za sprawą talentów pozyskanych z Nextbit zamierzają rozwijać swój biznes w nowych kierunkach. Warto odnotować, że Nextbit wciąż działać będzie jako osobny podmiot koncentrując się na "unikalnych mobilnych projektach i doznaniach". Nie poznaliśmy jednak kwoty jaką Razer musiał zapłacić za swój nowy nabytek. 

nextbit-robin-2

Robin

Tagi: smartfon, razer, urządzenia mobilne, przejęcie, wykupienie, Nextbit, Robin,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.