Meizu chwali się rekordową sprzedażą smartfonów w 2016 roku

Daniel Górecki, 2017-01-11 08:10 | Źródło |

Ubiegły rok był dla Meizu naprawdę udany, chiński producent wypuścił na rynek w 2016 roku naprawdę sporo udanych modeli smartfonów, dzięki czemu udało mu się sprzedać ich rekordową ilość, a plany na 2017 rok są jeszcze ambitniejsze.

Na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej na rodzimym rynku przedstawiciele firmy ujawnili, że w ubiegłym roku sprzedali 22 mln egzemplarzy swoich telefonów. Jest to najlepszy wynik w dotychczasowej historii producenta, dzięki któremu stał się on jednym z głównych graczy na tłocznym chińskim rynku smartfonów.

To jednak nie koniec dobrych wieści, ponieważ blisko 10% z tych 22 mln sprzedanych zostało poza Państwem Środka, co oznacza, że firma wzbudza coraz większe zainteresowanie także poza granicami własnego kraju. Trudno uznać to jednak za zaskoczenie, ponieważ takie modele, jak M3 Max czy MX6, spotkały się z naprawdę dobrym przyjęciem, ale Meizu nie zamierza na tym poprzestawać.

Według ostatnich doniesień, firma pracuje obecnie nad 6 nowymi telefonami na 2017 rok, z czego jeden wyposażony ma być w procesor Snapdragon 625. Jest to możliwe, ponieważ Meizu zakopało w końcu topór wojenny z Qualcomm i tym samym Chińczycy ponownie mogą korzystać z układów tego producenta. 

meizu-mx6-h1

Tagi: smartfon, telefon, sprzedaż, Qualcomm, Meizu, plany, Snapdragon 625, 2016,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.