W drugim kwartale możemy doczekać się 3 nowych iPadów

Daniel Górecki, 2017-01-10 16:00 | Źródło |

Specjalizujący się w Apple analityk Ming-Chi Quo z firmy KGI Securities podzielił się z nami domniemanym harmonogramem giganta z Cupertino odnośnie iPadów na 2017 rok. Co prawda nie jest on bezpośrednio związany z tym producentem, ale Ming-Chi Quo współpracuje z dostawcami Apple, zbierając w ten sposób informacje odnośnie jego planów. Dzięki temu przez lata zyskał on opinię jednego z najbardziej wiarygodnych źródeł odnośnie produktów amerykańskiego koncernu.

Jego zdaniem Apple planuje na drugi kwartał tego roku aż 3 nowe iPady. Jednym z nich będzie odświeżony 12,9-calowy wariant iPada Pro, który otrzymać ma wydajniejszą wersję układu A10 znanego z iPhone’a 7 (usprawniony procesor nazywany jest przez Quo A10X). Doczekać mamy się też premiery mniejszego, bo 9,7-calowego i tańszego tabletu z układem A9 kojarzonym z iPhonem 6s.

Oferta Apple rozszerzyć ma się także o model, który rozmiarem plasować będzie się gdzieś pomiędzy tymi urządzeniami, ponieważ otrzymać ma wyświetlacz o przekątnej ok. 10 cali. Ten wyróżniać ma się ultracienkimi ramkami, a zdaniem Quo również wyposażony będzie w procesor A10X - to właśnie w tym modelu firma pokładać ma nadzieje na wzrost sprzedaży iPadów. Ta zaliczyły w ubiegłym roku naprawdę duży spadek, a jak na razie nic nie wskazuje na to, by trend ten miał się odwrócić.

Niestety jak na razie nie słychać nic o propozycji dla miłośników mniejszych rozmiarów, czyli nowej wersji iPada mini, ale mimo wszystko Ming-Chi Quo prognozuje, że to właśnie małe iPady stanowić będą największą cześć sprzedaży tabletów koncernu. 

ipad-pro-9.7_story

Tagi: tablet, Apple, iPad, plany, prognozy, iPad Pro, KGI Securities, Ming-Chi Quo,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

10.01.2017 21:39

Wątków: 46 | Odpowiedzi: 1299

apple

byle co, byle pisać

desipere est juris gentium

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.