Samsung przypadkiem potwierdza swojego wirtualnego asystenta

Daniel Górecki, 2017-01-10 11:24 | Źródło |

Samsung nie ukrywa, że jest mocno zainteresowany stworzeniem własnego asystenta cyfrowego, o czym świadczy wykupienie w październiku ubiegłego roku firmy Viv Labs, stworzonej przez twórców Siri. Teraz koreański gigant pracuje nad nowym wirtualnym asystentem, który trafi do tegorocznego flagowca firmy, czyli Galaxy S8.

Asystent nazywać będzie się Bixby, co potwierdza informacja zamieszczona na stronie producenta. Ten zintegrowany ma być z androidowymi aplikacjami Samsunga, jak również z płatnościami Samsung Pay Mini, które stanowić mają lżejszą, nieco okrojoną wersję systemu mobilnych płatności firmy, gdzie będziemy mogli dokonywać płatności online, ale nie w fizycznych sklepach.

Na więcej szczegółów na temat asystenta Bixby będziemy musieli jeszcze poczekać, zapewne do zapowiedzi Galaxy S8, która planowana jest w tym roku dopiero 18 kwietnia. Pierwotnie telefon ujawniony miał być już w lutym na targach MWC, ale w związku z problemami z Note 7, proces produkcji miał się opóźnić.

bixby

Tagi: Samsung, asystent głosowy, komendy głosowe, Galaxy S8, wirtualny asystent, cyfrowy asystent, Bixby, Samsung Pay Mini,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.