Nokia rejestruje nazwę Viki dla swojego asystenta głosowego

Daniel Górecki, 2017-01-10 09:00 | Źródło |

Wygląda na to, że każdy chce mieć własnego asystenta cyfrowego i kolejną firmą po Samsungu, która takowy przygotowuje, jest Nokia. Warto dodać, że chodzi tu o fińskie przedsiębiorstwo zajmujące się usługami telekomunikacyjnymi, ale nie markę należącą do HMD Global.

Nokia złożyła właśnie wniosek o zarejestrowanie znaku handlowego „Viki”, czyli pomocnika bazującego na interfejsie głosowym i czacie, który wykorzystywany ma być w smartfonach i serwisach internetowych. Niestety jak na razie nie znamy żadnych szczegółów (jest to wniosek o zastrzeżenie nazwy, a nie patentu), więc możemy jedynie gdybać na temat tego, co Nokia zamierza zrobić z tą technologią. Zakładać możemy co prawda, że asystent trafi do smartfonów marki Nokia, za które odpowiada HMD Global, ale niewykluczone, że Viki zostanie udostępniona także innym producentom, którzy wykorzystają ją w swoich produktach.

Trzeba także pamiętać, że firmy czasem rejestrują znak handlowy tylko jako zabezpieczenie i ostatecznie produkt nigdy nie trafia na rynek. Mamy jednak nadzieję, że w tym przypadku będzie inaczej. 

nokia_viki

Tagi: smartfony, AI, asystent, wirtualny asystent, SI, Nokia Viki, rejestracja nazwy,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.