Half-Life 3 mógł zostać strategią czasu rzeczywistego

Daniel Górecki, 2017-01-09 12:30 | Źródło |

Zapewne większość graczy pogodziła się już faktem, że nigdy nie doczekają się nadejścia Half-Life 3 (a nieliczni wciąż mają nadzieję), co nie oznacza wcale, że Valve nie podejmowało się prac nad tym tytułem. Według najnowszych informacji przekazanych przez Andrew Reinera z GameInformera, panowało spore zamieszanie w związku z trzecią odsłoną tej kultowej serii i powstało wiele jej prototypów od bardzo małych zespołów.

Reiner zdradził, że rozmawiał z jednym z deweloperów, który przekazał mu te informacje. Prototypy przygotowywane były przez naprawdę niewielkie, bo 4-5-osobowe zespoły, które opracować miały pierwotną koncepcję pozwalającą ruszyć z pracami. Co ciekawe, jedna z tych koncepcji zakładała, że Half-Life 3 będzie RTSem, w innej zaś zamierzano wykorzystać żywych aktorów i nowy rodzaj rozgrywki w ramach przygodowej gry akcji - „Coś jak Nighttrap, ale bardziej zaawansowane”.

Niestety Andrew Reiner nie uzyskał innowacji na temat innych prototypów, ale informacje te rzucają nieco światła na sytuację i tłumaczą, dlaczego nie doczekaliśmy się zapowiedzi trzeciej odsłony serii. 

Tagi: PC, gra, Valve, shooter, prototyp, RTS, Half-Life 3, Half-Life, Gameinformer,

Komentarze (10)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

09.01.2017 12:42

Wątków: 11 | Odpowiedzi: 1756

Przecież dzisiaj nie 1. kwietnia

Ale jeżeli to na poważnie i faktycznie takie mieli pomysły, to nic dziwnego, że projekt zdechł. Ikona: ;)

2600K|Fortis 3|ASRock Z77 Pro4-M|1080 Armor|16GB@1333|M5S 128|Iridium Pro 240|RM550x|Aerocool DS Cube|Dell P2414H|TX-P42G20E|WiiU

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.01.2017 12:53

Wątków: 123 | Odpowiedzi: 10386

odsłony muszą się zgadzać Ikona: lol

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.01.2017 13:24

Wątków: 70 | Odpowiedzi: 1063

.

Ludzie by im firmę spalili jakby podali oficjalnie, że HL3 to RTS.

09.01.2017 14:27

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8996

Ja tam przyjąłbym z otwartymi ramionami. Jakby zrobili w stylu Original War, gdzie każda jednostka jest bohaterem i lepiej ich nie tracić to biorę w ciemno. Plus styl z X-COMa 2 (ambushe) i możliwość przejęcia bezpośredniej kontroli nad jednostką (jak w Giants, albo Sacrifice) w dobrej oprawie (niechby i był podrasowany Source) to ludzie rzuciliby się na to.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

09.01.2017 17:07

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 1187

_

Ile jeszcze…? Ikona: :(

09.01.2017 17:08

Wątków: 258 | Odpowiedzi: 12914

ale bzdury

HL3 nigdy by nie mogl byc RTS-em, bo to jak powiedziec, ze CD Project rozwazal, czy by Wiedzmin 3 nie zostal scigalka Ikona: lol przeciez fani by ich zjedli za taka profancje, wiec to tak glupie, ze az nierealne

Co innego rozwazanie jakiegos nowego spinoffa w swiecie HL (czym w sumie zostal swego czasu Portal) - w koncu mod Lambda Wars cieszyl sie swego czasu nawet popularnoscia: http://store.steampowered.com/app/270370/?l=polish i by mnie tego typu dodatkowe projekty zupelnie nie zdziwily... Ale Valve to Valve - stali sie ofiara sukcesu steama, maja za duzo kasiorki i przez to w dupie zaczeli miec robienie gier

PS4 Pro | PS VR | X360 | Nexus 4 | LG G Pad 8.3 | Intel i5-6500, Kingston 16 GB RAM DDR4 2133MHz CL14, EVGA GeForce GTX 960 4 GB, ASRock H110M-DGS | SSD + HDD | i inne bzdury | kto to czyta...

09.01.2017 21:23

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 1935

@jcxjcx

Kurde, ale mi przypomniałeś. Pograł bym w coś takiego jak Original War...

09.01.2017 22:22

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22872

Jakiś czas temu czytałem (albo oglądałem, nie pamiętam) dość obszerne opracowanie na temat HL3.
Niestety wnioski są jednoznaczne: HL3 został porzucony i nie powstanie.
Głównie dzięki Steam i wagonom kasy jakie Valve na tym zarabia.

Im się po prostu nie opłaca ryzykować wydawaniem gry, która nie spełni wymagań graczy. Graczy, którzy mają teraz 30-35 lat i pamiętają jeszcze HL1.
Dla "nowych" byłaby to 3 odsłona jakiejś starej gierki...

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.01.2017 23:48

Wątków: 316 | Odpowiedzi: 5723

.

I po co bylo sie wydurniac z RTS'ami czy innym badziewiem zamiast siegnac po sprawdzona formule i zwyczajnie dokonczyc historie ? W dupach im sie tam poprzewracalo od nadmiaru dukatow.

Shall we play a game ?

Ten post został usunięty przez moderatora.

10.01.2017 13:42

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1