ZTE ujawnia także smartfon Blade V8

Daniel Górecki, 2017-01-09 10:00 | Źródło |

Kiedy ZTE zapowiedziało smartfon Blade V8 Pro, naturalne wydawało się, że nadchodzą kolejne modele z tej rodziny i faktycznie nie trzeba było długo czekać na podstawowy telefon z tej serii, czyli Blade V8 już bez Pro w nazwie.

Jeśli jednak wydaje się Wam, że urządzenia dzielić będą wspólny design, a różnice ograniczą się do specyfikacji, to nic z tego - ZTE postanowiło w tym przypadku na radykalnie odmienne wzornictwo.  Wciąż jest to elegancki smartfon, a może nawet bardziej niż w Pro, a wszystko za sprawą metalowej obudowy z wykończeniem diamond-cut i szkłem 2.5D na przednim panelu.

Zachowano tu jednak główną cechę tej serii, czyli podwójny aparat tylny. W tym przypadku możemy liczyć na 13 MP jednostkę z autofokusem wspieraną przez dodatkową 2 MP pozwalającą ustawić parametry zdjęcia nawet po jego wykonaniu (np. apertury).

Poza tym, otrzymujemy 5,2-calowy ekran Full HD, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 435, 2 GB pamięci RAM z 16 GB na dane lub 3 GB RAM z 32 GB na dane oraz baterię o pojemności 2730 mAh. Nie zabrakło tu również czytnika linii papilarnych, a całość obsługuje Android 7.0 Nougat z nową nakładką Mifavor 4.2 UI.

Smartfon trafi na sklepowe półki w Rosji i Japonii w lutym, a w marcu spodziewać można się jego premiery w Niemczech, Hiszpanii i Chinach (jak na razie nie wiemy jak z Polską). ZTE nie zdradziło jeszcze jego ceny.

blade-v8

Tagi: smartfon, Android, telefon, zte, podwójny aparat, Blade V8, ZTE Blade V8,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.