Sony sprzedało w okresie świątecznym ponad 6 mln konsol PS4

Daniel Górecki, 2017-01-06 10:48 | Źródło |

Miesiąc temu Sony pochwaliło się przekroczeniem przez PlayStation 4 bariery 50 mln sprzedanych sztuk. Teraz japoński gigant ujawnił, że od tego czasu wynik ich konsoli wyraźnie się poprawił, co jest oczywiście zasługą gorączki przedświątecznych zakupów.

Najwyraźniej PS4 było w tym okresie niezwykle popularnym prezentem, ponieważ sprzedaż urządzenia na świecie (w tym modelu PS4 Pro) wzrosła do 53,4 mln egzemplarzy. Producent zaznaczył, że przez 6 tygodni, w okresie od 20 listopada 2016 toku do 1 stycznia 2017 roku, sprzedało się łącznie aż 6,2 mln sztuk PS4, czyli nieco ponad milion na tydzień.

Jest to niewątpliwie bardzo imponujący wynik, szczególnie na tle konkurencji, ale w tym roku, Microsoft wypuścić ma na rynek nowego Xboxa znanego jako Project Scorpio, który określany jest przez giganta z Redmond jako „najwydajniejsza konsola w historii”, natomiast Nintendo już w marcu wprowadzi do sprzedaży hybrydową konsolę Switch - jak wpłynie to na sprzedaż PS4 przekonamy się w kolejnych miesiącach. 

ps4_pro_wide_no_logo-600x318_02

Tagi: Sony, PS4, sprzedaż, konsola, PlayStation 4, wyniki sprzedaży, PS4 Pro,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.