LG Display stworzyło panele OLED z wbudowanym systemem audio

Daniel Górecki, 2017-01-04 19:22 | Źródło LG Display |

Praktycznie tradycją jest już, że LG Display na targach CES prezentuje swoje najnowsze osiągnięcia i nie inaczej jest tym razem. Producent wyświetlaczy zaprezentował kilka naprawdę ciekawych technologii, w tym transparentny i dwustronny panel OLED. Kolejną ciekawostką są 65- i 77-calowe wyświetlacze OLED Ultra HD o nazwie Wallpaper, które wyróżniają się ultracienkim profilem, jak twierdzi producent „grubości kartki papieru”.

Firma, która wytwarza ekrany trafiające następnie do konsumenckich produktów, w tym telewizorów LG, pochwalić może się jednak jeszcze jednym bardzo interesującym rozwiązaniem. Mowa tu o Crystal Sound OLED, czyli panelach Ultra HD w rozmiarze 55 i 65 cali, które posiadają wbudowany w ekran system audio. To pierwsze tego typu wyświetlacze z dźwiękiem zintegrowanym bezpośrednio w sam panel, co jak podkreśla LG Display było możliwe dzięki zastosowaniu technologii OLED, która pozwala zaoszczędzić dużo miejsca (choćby za sprawą braku wymogu podświetlenia). Rozwiązanie to sprawić ma, że korzystanie z telewizora będzie jeszcze bardziej immersyjne, ponieważ dźwięk wydobywać będzie się bezpośrednio zza obrazu, np. postaci, która wypowiada daną kwestię, a nie centralnego głośnika.

Pytanie tylko, jaką jakość audio uda się uzyskać za pomocą tej technologii – na szczęście nie będziemy zbyt długo czekać na weryfikację, ponieważ panele Crystal Sound są już gotowe dla producentów telewizorów.

 pobrane_2_

Tagi: LG, oled, audio, wyświetlacz, ekran, panel, LG Display, dźwięk, CES 2017,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.